Rozbaleno #01

6. srpna 2015 v 22:07 | Terka M. |  Nezařazeno
Dneska mi přišel balíček. No, a jak už napovídá ikonka napravo, jednalo se o balíček z Knižního Vesmíru, kde jsem si objednala nějaké knižní věci, které mě opravdu potěšily. A protože se nejedná o knihy, nemohla jsem název článku pojmenovat "nové knihy #2" a unboxing, to je zase moc anglické... a jak asi víte, nějak chci, aby tento blog byl výhradně český s minimem anglických výrazů, takže snad ten název není moc hloupý.---


Jako již tradičně, i teď jsem ze všeho nejdřív vyfotila ještě zabalený balíček, jen se začerněnou adresou. Přece vám můžu dopřát trochu překvapení, ne? Ale vzhledem k tomu, že jsem ho (nedočkavostí) blbě roztrhla, přejdu rovnou k první části balíčku, jenž mě upoutala nejdřív.Tím je tento úžasný zápisník, který vypadá ve skutečnosti snad ještě lépe, než na fotce. Líbil se mi hnědý, který ale už neměli skladem, jenže pak jsem si řekla, že vypadají SKORO stejně, tak jsem si ho přece jen koupila. Zkrátka, nechtělo se mi čekat a nebyla jsem si jistá, zda by to čekání nebylo marné. Každopádně si ale hnědý můžu koupit kdykoli potom a využít ho, až mi v tomhle nezůstane žádná volná stránka.

Jednu nevýhodu však má - nemá linky. Což je pro člověka, který bez linek píše ještě hůř než s nimi, problém. Ale už jsem si do něho něco zapsala (vzhledem k tomu, že si ho chci vést jako deníček) a troufám si říct, že i docela slušně. Nicméně, já po sobě většinou všechno přečtu, to ostatní s tím mají problém.


Jako další jsem si objednala tři placky a jednu nálepku s citátem z Papírových měst: "Zamilovala jsem se do měst, ve kterých jsem nikdy nebyla a do lidí, které jsem nikdy nepotkala." Teď upřímně doufám, že jsem ho přeložila správně, ale snad jo a vlastně se s tím citátem můžu i ztotožnit - protože, například, miluji Paříž, přestože jsem tam nikdy nebyla. A to samé třeba i s městy v Jižní Americe, přesněji v Peru. Mayské pyramidy. Mayové.

Na jedné placce je: "Spi méně, čti více." Jo, kéž by to někdo dokázal pochopit, ale jedno se musí uznat - když jdu spát pozdě, jsem nevyspalá a spím dlouho. Na další je: "Jsem bookoholik." Tuším, že tady ani nemusím vysvětlovat, že ano? A na třetí je v překladu: "Káva, knihy a déšť." Kávu sice nepiji pravidelně, ale mám ji ráda. Knihy jsou mou vášní.

A déšť? Miluji, když prší. Pak se mi totiž v hlavě rodí nejlepší slovní spojení, která můžu použít do příběhů. A taky, proč si to nepřiznat? Nemusím chodit na zahrádku, na níž mě to nepřekonatelně nudí a akorát mi tam všichni říkají, jak dělám všechno - opravdu všechno - špatně.


Není tomu tak dávno, co jsem si usmyslela, že budu sbírat placky. Musím se přiznat, že nikdy mi sbírání ničeho moc dlouho nevydrželo, ale tohle se mě drží asi jako to, že chci odejít z blog.cz. Odstartovala to vlastně ta první placka od Knihobita (určitě bych měla mít doma ještě nějaké jiné, ale ty budou zahrabané někde hluboko pod povrchem) s tématikou knihy Hvězdy nám nepřály. Jako druhou, což už jste asi pochopili, jsem si pořídila tu templářskou na zámku ve Valmezu, kde probíhala výstava.

V telefonu z ní mám nějaké fotky, tak třeba je někdy dám na blog. Což mi připomíná, že jsem sem ještě nedala fotky ze ZOO v Lešné, ale nějak váhám, jestli je nemám spíš dát na blogspot. Ještě uvidím.


A tady je kompletní balíček.
Sice toho nebylo kdovíjak moc, ale mně to stačilo a potěšilo mě to. :-)

A co vy? Uvažovali jste někdy, že byste začali něco sbírat?
Vyšlo vám to, nebo ne?
Jak jste na tom s plackami?
Vedete si deník?

(Zdroj úvodního obrázku najdete po kliknutí na něj.)

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Katie Katie | Web | 9. srpna 2015 v 10:48 | Reagovat

To je pěkný balíček. Ten zápisník je vážně krásný. =) Nevěděla jsem, že na knižním vesmíru se dají objednávat takové věci.
A ty placky jsou suprové, ty bych brala také. =)
Se sbíráním mi to nikdy moc dlouho nevydrželo. =D
A deník si vedu, teda spíše vedla. Mám jeden popsaný a druhý rozepsaný. Dlouho jsem si do něj nic nezapsala. =)

2 Kristýna Kaderová Kristýna Kaderová | E-mail | Web | 9. srpna 2015 v 14:46 | Reagovat

Závist, závist a ještě jednou závist :D

Něco? Myslíš něco jako tisív samolepek? Nebo stovky pohledů? Nebo pytel plyšáků? :D

3 reveriedreams reveriedreams | E-mail | Web | 9. srpna 2015 v 21:55 | Reagovat

Tak přece jen máš ten zápisník :-) a je moc krásný? A vedeš ho tedy jako umělecký, nebo jako "obyčejný" deníček, jestli se mohu zeptat?
Placky sice nesbírám, ale pár jich mám, za což mimochodem můžeš i ty.

4 Terka Terka | E-mail | Web | 10. srpna 2015 v 22:38 | Reagovat

[1]: To je. :-) Do budoucna z něj objednám i nějaké věci do soutěže, zejména pak nějaké ty placky, záložky, možná i ty samolepky... :-)
Jo, to znám. Já si do něj taky budu zapisovat jen něco, určitě ne každou blbost, co se mi stane. Ne vždy člověk zažije něco, co je hodno zapsání. :-)

[2]: Závist je velmi ošklivá vlastnost. :D

Až tak? A to jsi sbírala, nebo dostávala bez toho, abys to chtěla? :D

[3]: Ano, mám. To je. :-) Říkala jsem si, že bych to nějak střídala, ale den předtím, než mi balíček dorazil, jsem si v papírnictví koupila notes s linkami a už jsem si do něho zapsala dva nápady, takže nevím, spíše jako obyčejný. :) Jo, toho jsem si vědoma. :-)

5 Sára Dracová Sára Dracová | E-mail | Web | 19. srpna 2015 v 20:13 | Reagovat

Velmi pěkný zápisníček, cool placky. Sbírám toho docela hodně a ještě mě to nepřešlo. A placek mám hodně hlavně těch s filmovou/knižní tématikou Harry Potter, TVD, Twilight, dokonce My Little Pony z festivalu :D a i mnoho jiných, je to dobrý koníček je sbírat. Deník si nevedu.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.