Nebezpečná láska - Kateřina Petrusová

16. srpna 2015 v 21:53 | Terka M. |  Recenze knih
  • Vážně už je na čase, abych tuhle recenzi vydala, no, takže je tady. Myslím, že nemám nic, co bych k ní dodala - snad jen, jak je na konci na obálce ten úryvek z díla, zarazilo mě, že se vůbec nejedná o začátek, což mi pak v průběhu zkazilo ten požitek ze čtení a já tak musela přemýšlet, jestli je na obálce opravdu ten, kdo si myslím.

---

Název: Nebezpečná láska
Série: Bavettovi
Autorka: Kateřina Petrusová
Nakladatelství: Fragment
Rok vydání: 2012
První vydání
Počet stran: 374 s.


Hodnocení obálky:

Na obálce máme New York, ve kterém se vlastně většina knihy odehrává. Nalezneme tu pro něj typické žluté taxíky, no, a taky tu vidíme kus Paige a Michaela. Nevím, jak ostatní, kdo knihu četli, ale já si ty dva dokázala přesně takhle představit. I když tedy zrovna když se choval jako dítě, dělalo mi to problém.


Hodnocení knihy:

Celá kniha je vyprávěna právě z pohledu Paige, která je ošetřovatelkou nemocných. Její negativní stránkou je, že se k pacientům hrozně moc váže a pak ji o to víc bolí, když zemřou. Což se můžeme přesvědčit i u jednoho z pacientů, který jí zemře na začátku knihy a díky čemuž dostane doporučení k práci pro Bavettovi.


Paige byla obětavá. Nemyslím si, že bych znala člověka, který by byl takový. Vůbec se nechovala sobecky, alespoň mně to tak nepřipadalo a k pacientům se chovala s úctou. Ale byla s ní i legrace, ostatně jako u jiných knih Kateřiny Petrusové, u nichž jsem se smála. Stejně tak i tady. Opravdu miluji knihy, u nichž se můžu pořádně zasmát a jsem ráda, že i v Česku máme nějakou takovou autorku.

Naproti tomu Michael mně přišel roztomilý. Hlavně když si o sobě myslel, že je dítě. A já se přesně v těch pasážích s ním dokázala opravdu zasmát. Hlavně když třeba běžel Paige obejmout, a protože si neuvědomoval, že není dítě, tak ji povalil na zem. No, a ale i dospělý Michael byl skvělý. Sice mě párkrát naštval, například když po Paige křičel, ale teď tak zpětně to chápu, jelikož práce mafiána v sobě přináší hodně stresu - alespoň podle mě.

Celkově to bylo něco jiného, než co jsem od Kateřiny Petrusové měla čest si přečíst. Zejména pak to, že se kniha neodehrávala v Česku, ale v zahraničí. Čas od času mi připadala zvláštní určitá přísloví, která se používají u nás, ale autorka je využila pro knihu odehrávající se většinu času v New Yorku. Nicméně, dalo se to zvládnout, hlavně pak i proto, že já vůbec nevím, jak se takové věci říkají jinde.

Myslím, že už dle toho jde poznat, že se jedná o českou autorku, což není nic proti ničemu. Já mám české autory ráda a Kateřina Petrusová píše obzvlášť dobře, takže vůči tomu vůbec nic nemám. Naopak.

Navíc mafiánská tématika je podle mě velmi dobře zvolená a já se těším, až se dostanu k dalším knihám této autorky.

"Budu na to myslet," přikývl a usmál se. Vypadal mnohem lépe než večer, asi toho na něj včera bylo moc. "Smlouvu mám u sebe, dojdu pro ni. Trvalo to trochu déle, dřív měl tohle všechno na starosti Michael, teď jsem si to musel po právnících zkontrolovat sám. Chvíli jsem přemýšlel, že ho nechám, ať vám smlouvu sepíše on, ale nejspíš by tam figurovaly nějaké rakety a příšery, a v tom jsem vás nechtěl nechat."

- 43 s.

Tahle autorka má vážně obdivuhodný smysl pro humor a dokáže mě pobavit za jakýchkoliv okolností. Skvěle se čte. Nemusíte si na její styl psaní bůhvíjak dlouho zvykat. Zkrátka ideální čtení na léto. Které je teď sice už u konce, ale proč do toho nejít, že ano? Mohu vám zaručit, že se dozajista budete bavit.

Za poskytnutí recenzního výtisku opravdu moc děkuji nakladatelství Fragment.
(Zdroj obálky naleznete po kliknutí na ni.)

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 reveriedreams reveriedreams | E-mail | Web | 17. srpna 2015 v 18:44 | Reagovat

Tato kniha vůbec nevypadá špatně, možná si jí zkusím přečíst. Krásná recenze, ostatně jako vždy.

2 Sára Dracová Sára Dracová | E-mail | Web | 17. srpna 2015 v 18:50 | Reagovat

už jsem o knize četla, ale k přečtení se ještě nedostala, krásná recenze

3 Kristýna Kaderová Kristýna Kaderová | E-mail | Web | 18. srpna 2015 v 8:42 | Reagovat

Můžu jen souhlasit s každým tvým slovem :) Kateřina Petrusová je jednoduše brilantní spisovatelka :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.