Hunger Games - Suzanne Collins

31. srpna 2015 v 23:26 | Terka M. |  Recenze audioknih
  • No, a poslední recenze na tomto blogu, patří audioknize s názvem Hunger Games od Suzanne Collins, kterou namluvila herečka a dabérka (a další) Tereza Bebarová.

---

Název série: Hunger Games
První díl: Aréna smrti
Druhý díl: Vražedná pomsta
Třetí díl: Síla vzdoru
Autorka: Suzanne Collins
Interpret: Tereza Bebarová
Režie: Helena Rytířová
Nakladatelství: Fragment


Anotace:

Vítězství znamená slávu a bohatství. Prohra znamená jistou smrt. To jsou Hunger Games...
Šestnáctiletá Katniss chce nejprve jen zachránit svou sestru, která byla do této zvrácené reality show vylosována. Pak bojuje o holý život a snaží se přežít v divočině. Nevzdává se. Bouří se. Vzdoruje. V nesvobodném světě kolem sebe vyvolá revoluci. Postaví se do jejího čela. Zvítězí?

Nechte se strhnout příběhem lásky a touhy po přežití ve světě plném útlaku a nesvobody!
Zaposlouchejte se do podmanivého hlasu Terezy Bebarové a nechte se vtáhnout do dobrodružství, ve kterém jde o všechno.

Hodnocení audioknihy:

V první řadě bych chtěla zmínit, že jsem celou sérii četla již před nějakým rokem, takže jsem ji neměla v živé paměti, no, a protože jsem pro re-reading neměla k dispozici klasickou knihu, volila jsem audioknihu. Zanedlouho tu totiž máme premiéru poslední části Hunger Games a já si to vážně potřebovala připomenout.

A jak jinak si knihu připomenout, než audioknihou v podání výborné Terezy Bebarové?
Tuhle herečku (omlouvám se, ale vážně se mi v recenzi nechce vyjmenovávat milion profesí, které zastává... bezpochyby se jim věnuje úžasně, ale, snad chápete) jsem si oblíbila v seriálu Ulice, kde hraje Světlanu Nyklovou a na který se pravidelně dívám. Obdivuji ji za to, že dokáže tak skvěle ztvárnit Ukrajinku. Nebo tady, v Hunger Games, Katniss.

Navíc si skvěle poradila i s dialogy a u každé postavy nasadila jinou intonaci hlasu. Abych pravdu řekla, musím zahanbeně přiznat, že jsem ji v audioknize skoro nepoznala, jak jsem z Ulice zvyklá na ten její přízvuk. Nicméně, má skvělý hlas a umí ho používat, to je hlavní. Šlo jí naprosto perfektně rozumět.

Jsem ráda, že jsem se vrhla na poslech této audioknihy. Nebýt jí, spoustu věcí bych do premiéry zapomněla. Vlastně i v minulém roce jsem si nevzpomněla úplně na všechno. Spíše jen na to nejdůležitější - nebo na to, co bylo podmínkou v knize, že se Katniss stane reprozdem a že to ve filmu vynechali. Ale na tom nesejde.

Problémem, kdy recenzujete audioknihu, kterou jste četli a viděli ve filmu, je to, že ten příběh už znáte. Vlastně, většina čtenářů ho zná. Přesto, tahle audiokniha si zaslouží, abyste si ji poslechli. Opravdu za to stojí. A vůbec nevadí, že se Katniss - podle mého názoru - občas chovala na pár facek a byla nerozhodnutější, než když jsem knihu četla. Vážně nevím čím to je, pravděpodobně mnou. Asi stárnu.

Ať už jste knihy četli, nebo jste viděli filmy nebo jste na tom stejně, jako já, směle jděte do toho. Věřím, že tím nic nezkazíte. Minimálně si děj oprášíte a budete si toho k filmu víc pamatovat. Doporučuji.

Za poskytnutí audioknihy k recenzi opravdu moc děkuji Audiotéce.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 reveriedreams reveriedreams | E-mail | Web | 1. září 2015 v 7:12

No, nevypadá to špatně, ale problém je v tom, že já nemám ráda ani ten příběh jako v originálu. Tedy, myšlenka se mi líbí, ale nějak si tam nedokážu oblíbit ani jednu postavu, a to mi hrozně vadí. Jinak ale jako vždy úžasná recenze...

Komentáře jsou uzavřeny.