Nové knihy #01

14. července 2015 v 22:00 | Terka M. |  Nezařazeno
  • Tento měsíc jsem udělala nákup na eshopu bux.cz a pak také na megaknihách, kde jsem si tedy koupila jednu knížku (na buxu byla ve slevě, ale dražší, tak jsem to takto rozdělila). No, a ráda bych udělala takový menší "unboxing", v mém podání nazván jako "nové knihy". Kdybych vás mohla poprosit, počkejte na konec článku (nebo na něj rovnou přeskočte, to je jedno), ráda bych něco sdělila.

---
Jak jste mohli vidět, balík byl perfektně zabalený, i když mě trochu zklamalo, že tam nebyla bublinková fólie. Brácha si vyhrál i tak, všechno podupal, já tam seděla se zacpanýma ušima a stejně jsem to slyšela. No, a bráchovi kvůli tomu málem praskl bubínek. :-D Mimochodem, všimli jste si toho čísla na krabici? S ním jsem šla k přepážce. Počkejte si ještě na konec, tam mám zase papír, s nímž jsem šla pro knihu z Megaknih.cz.

A pod těmi balóny jsem měla jakýsi časopis - Abeceda detoxikace -, který mi tam přibalili. Počtu, uvidím, co se z toho dá vyčíst. Poznáte už teď, co se v krabici nachází za knížky?


První je série Proroctví sester. Já teda četla jenom jeden díl a to asi před rokem a něco na tabletu a chtěla bych tu sérii dočíst. První díl se četl dobře, knihy mají i zajímavé téma, ale já si ho samozřejmě musím trochu oprášit, nemůžu se hned vrhnout do druhého. Přece jen si z ní nepamatuji už všechny podrobnosti.


První, co řeknu, je to, že podle obálky jsem si knihy neobjednala. Jedná se o sérii V těle supermodelky. Vlastně ani nevím, co od toho čekám, ale potom, co jsem si přečetla anotaci, mě napadlo, že je to podobné seriálu V těle boubelky, který jsem tedy neviděla celý, ale když je příležitost, ráda se na něho podívám. Neočekávám od toho moc, ale třeba se mi to zalíbí. Každopádně na sebe nebudu naštvaná, že jsem za to dala nekřesťanské peníze, protože to bylo ve slevě. Oddechovka by to snad mohla být dobrá. :-)


A pak tu mám z buxu knihu Znamení run, o níž jsem nikdy neslyšela, ale nějak jsem v tom vycítila ten náznak tajemství a tak... inu, snad jsem neudělala chybu. Pořád můžu knihu poslat dál, když se mi nebude líbit a nebudu ji chtít mít ve své knihovně, kterou si jen tak mimochodem momentálně upravuji a knížky si zapisuji do počítače. Plánuji, že ten "katalog" si pak vytisknu, abych seznam nemusela otevírat v počítači.Od Megaknih.cz jsou to Nemilovaní od Johna Saula, což vydalo nakladatelství Domino. Říkala jsem si proto, že by mě to mohlo bavit. Domino vydává napínavé (a děsivé) knihy, tak tohle by mohlo mít úspěch. No, a ta záložka, co mi přišla s knížkou, je úžasná. A nálepku jsem si dala na notebook. Jen ať každý pozná, že miluji knihy! Tedy každý, kdo uvidí můj notebook. :-)

Teď přichází na řadu ta věc, kterou jsem vám chtěla sdělit. Vážně nevím, jak začít. Asi od začátku, že ano. Já... chtěla bych přestěhovat blog na blogspot. Na svůj starý blog, který jsem si založila někdy v roce 2012, pokud se nemýlím. Nicméně nechci odejít ze dne na den, takže na blog.cz ještě nějakou dobu pobudu a až pak se rozhodnu, jestli to tu upustím či nikoliv. Jednak proto, že se nechci unáhlit jako už tolikrát a jednak proto, že tu zveřejňuji druhý ročník soutěže a pokud možno, ráda bych ho dokončila ještě na tomto blogu.

Třetí ročník bych pak založila tom novém blogu. Spolupráce s nakladatelstvími určitě ještě nějak dořeším před přesunem - tedy za předpokladu, že nějaký bude. Nejsem definitivně rozhodnutá, ale zkoušela jsem si blogspot osahat, našla jsem si, jak přidávat HTML kódy pro přidávání ikonek a vydala jsem tam jeden článek - recenzi na Šepotání. Blogování miluji, nemyslím si, že bych kdy měla v úmyslu přestat, jen mám dojem, že je na čase, abych se blogově osamostatnila.

Nesejde mi na tom, jestli budu či nebudu na titulce, o ty komentáře bych se z počátku nějakým způsobem postarala třeba sdílením ve skupinách na Facebooku. Ti, co ho nemají, by si můj nový blog mohli přidat na Bloglovinu. Jsem si jistá, že bych na blogy na blog.cz nezanevřela, jenom bych ten svůj prostě psala jinde. Samozřejmě s možností, že mi mohou přidávat komentáře i ti, co se přihlásí anonymně nebo pod přezdívkou a odkazem na blog.

Já tedy budu ráda, když budete můj blog sledovat i v případě, že se přestěhuji. Buď přes Facebook, nebo přes ten Bloglovin. A když budete psát komentáře, budu ještě radši. Ten přechod na jinou doménu pak bude snadnější. Sice se definitivně rozhodnu až tak za rok (ode dne, kdy jsem zveřejnila tu recenzi) nebo až bude tento blog slavit narozeniny, ale v průběhu budu psát na oba. Nyní přemýšlím, jestli druhý ročník Knížkometru zveřejnit tady nebo tam... rozhodněte! I když z nějakého důvodu bych ho zveřejnila raději tam... nevím, poté, co jsem si tu administraci nějakým způsobem osahala, asi vím, jak se rozhodnu, ale kdo ví, co bude za rok.

Najednou mi administrace blogspotu nepřijde tak náročná a líbí se mi dvě menu - vždycky jsem chtěla dvě menu! Ale ať už se rozhodnu jakkoli, na blog.cz nikdy nezapomenu. Žádné dítě nikdy nezapomene na místo, kde vyrůstalo a to ani to blogové. Vážně jsem ráda, že jsem si blog před nějakými pěti lety založila právě tady a nikde jinde, ale pravděpodobně je čas jít dál... ok, teď to zní, jako kdybych se loučila tímto článkem, ale tak to není.

Jen se chci ujistit, budete mě sledovat i na blogspotu, pokud se pro něj rozhodnu? :-)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Choi Mari Choi Mari | Web | 15. července 2015 v 11:33 | Reagovat

Znamení run jsem četla. Tak kniha se mi moc líbila a byla velmi zajímavá.

2 sarushef sarushef | Web | 15. července 2015 v 11:39 | Reagovat

To vypada suprove!

3 *Christine *Christine | Web | 15. července 2015 v 12:34 | Reagovat

Tý jo, ty knížky vypadaj dobře. Možná si je taky zkusím přečíst. :-)
Blogspot jsem ještě nezkoušela, vždycky vyhrál blog.cz, ale věřím, že se ti tam bude dobře dařit!
Hodně štěstí!

4 Katie Katie | Web | 18. července 2015 v 19:52 | Reagovat

Proroctví sester je pěkná série. =) Co se týče v Těle modelky, těším se na recenzi. Serál V těle boubelky znám a moc se mi líbil, také jsem ho zatím ale nedokoukala. A knihu Nemilovaní si úplně vystihla - děsivá. =D Líbila se mi ale ten konec mi připadal děsivý. =D
Co se týče přechodu, nedivím se ti. Sama o tom dosti uvažuji ale stále se nemůžu rozhodnout. Každopádně mi to nevadí a tvůj blog budu ráda sledovat i na blogspotu. =)

5 Casion Casion | Web | 19. července 2015 v 10:40 | Reagovat

Kníh je veľa, to je super :D Nepoznám ich ani som nečítala, každopádne dúfam, že sa ti budú páčiť a dobre čítať :-)

6 Sabča Sabča | Web | 21. července 2015 v 21:36 | Reagovat

krásné nové knihy a myslím, že když si na svůj blog dáš hned do prvního článku přesun, tak i když tě někdo bude hledat tu, půjde jinam, tak věřím, že neztratíš své čtenáře :-) MYslím, že píšeš moc dobře a máš pěkné články. Jinak já jsem četla v těle supermodelky a nebylo to nejhorší :D každopádně mám taky celou sérii doma :_)

7 Kristýna Kaderová Kristýna Kaderová | E-mail | Web | 29. července 2015 v 21:28 | Reagovat

Abecedu jsem tam měla také :D

Proroctví sester jsem nečetla a ani po tom netoužím. Ale V kůži supermodelky ano a to byla docela dobrá série :)

Znamení run mi také nic neříká. Ale Nemilovaní jsem četla a je to vážně skvělá kniha :)

Já chci taky záložku! Spolužačka ji taky má a mě to ničí :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.