Knihobit - červnový balíček

1. července 2015 v 19:52 | Terka M. |  Knihobit
  • Dneska mi dorazil můj první knihobití balíček. Abych byla upřímná, když jsem včera četla články jiných lidí (a sledovala videa), kterým Knihobit dneska přišel, bála jsem se, že budu zklamaná, protože mi přišlo, že je toho tam hrozně málo, ale když jsem si šla pro balíček na Poštu a doma ho pak rozbalila, už mi to tak nepřišlo.

---


Prvně bych chtěla projekt Knihobit představit. Nicméně, 3. července vyjde na webu Vaseliteratura.cz rozhovor právě s autory tohoto projektu, který mám na svědomí já, takže vlastně jen ve zkratce. Jedná se vlastně o první knižní box v České republice a na Slovensku. Spočívá to v tom, že si na jejich stránkách založíte profil, kde si zaškrtnete preferované žánry, abyste nedostali takový žánr, který vás nikdy nelákal.

Dále si tam můžete přidat odkaz na Databázi knih a na Goodreads. Není to povinné, ale pokud účet máte a nepoužíváte ho, je dobré ho zaktualizovat, aby pak věděli, které knížky máte a vy tak nedostali něco, co už máte, což by byla škoda. Ono by se to mohlo stát i tak, teoreticky, ale pokud vím, tak si na to dávají pozor a knihy vybírají opravdu pečlivě. Kolikrát byste tu knížku v knihkupectví minuli, což u mně vybrané knížce mohu jedině potvrdit.
První věcí, kterou jsem z krabice vytáhla, byl tenhle úžasný plakát, který se mi opravdu líbí. Jen si ho s největší pravděpodobností nikde nepověsím. Minimálně ne teď. Možná až se jednoho dne odstěhuji od rodičů do vlastního, bude to první věc, co udělám. A myslím si, že dát do boxu plakát, je skvělá volba a určitě v tom můžete pokračovat. Je jedno s jakou tématikou, i když právě s knihomolskou tématikou bude nejlepší.


Pak tu mám sovičky alias kolíčky. V balíčku je i šňůrka, takže si ji někde můžu pověsit a kolíčkama si věšet nějaké papíry. Plánuji, že to využiji na koleji a jen doufám, že si zaberu postel někde u okna, protože už tak trochu vidím, jak to udělám. Nebo si to tam tak minimálně jenom ozdobím a nic na to věšet nebudu. To se ještě uvidí. Ale líbí se mi to, jen jsem si hrozně moc přála ten přívěsek se sovou, co jsem viděla u jiných.


A pak tu mám placku s tématikou Hvězdy nám nepřály, a i když je opravdu moc pěkná a už ji mám na kabelce, musím se přiznat, že Hvězdy nepatří k mým oblíbeným knihám. Styl psaní byl sice fajn, ale mám dojem, že John Green chtěl až přehnaně hrát na city, no, a povedlo se mu to. Teda u mě ne. Já se nerozbrečela ani u knihy, ani u filmu. Teď mi asi řeknete, že jsem necitlivka, ale já za to vážně nemůžu, ale já vážně neměla důvod k pláči.


Mám tu ještě tři záložky a pak taky jedna sleva 25% na nákup audioknihy, který jsem teda vyfotila až na konci společně se vším. Menší záložka od Knižního Vesmíru, pak od CooBoo a od Yoli. Zrovna od mých dvou oblíbených nakladatelství (je paradox, že od nich mám nejméně knih...), takže jsem za ně ráda. I když... možná bych uvítala ještě jiný druh záložky. Buď takovou magnetickou (mám doma dvě, které vždycky hrozně ráda používám, protože z knížky nikdy nevypadnou) nebo takovou tu realistickou, či jak se jmenuje. Zkrátka, jak třeba pejskovi z knížky trčí zadek nebo Alence trčí nohy, jak je zabořená v příběhu. Chápeme? :-)


Než přijdu k tomu nejdůležitějšímu, mám tu ještě dopis od Knihobita, kde mi psali, proč vybrali danou knihu a tak. Nebo to, že autorkou plakátu je Ebbie Smith. No, a když se podívá na ceny v tom internetovém obchodě, každý musí bezesporu přiznat, že ho celý balíček vyšel levně, a kdybyste si všechno kupovali zvlášť, měli byste to nejméně o tři stovky dražší.


Než přejdu ke knížce, v balíčku jsem dostala ještě časopis o historii, což je také fajn a já si ho určitě moc ráda přečtu. I navzdory tomu, že z historického oboru na Slezské univerzitě odcházím. Jsem si jistá, že tam najdu hodně zajímavostí, a i když mě trochu mrzelo, že jsem uvnitř nenašla 100+1 zajímavost, tohle je taky určitě dobře vybraný časopis.


A konečně, knihou, kterou pro mě vybrali, je Ukradený Caravaggio. Co jsem si přečetla anotaci, řekla jsem si, že by mě to mohlo bavit. Navíc v dopise jsem si přečetla, že se jedná o knihu, která by mohla zaujmout čtenáře Dana Browna, takže se do ní určitě brzy pustím. Měli jste mě vidět, když jsem knížku rozbalila z bublinkové fólie - to nadšení, to, jak jsem knihu náramně očichala.


Vážně jsem ráda, že jsem do červnového Knihobita šla, a přestože jsem hned další měsíc nechtěla, řekla jsem si, že nějaké našetřené peníze pro to ještě obětuji. Pokud stále ještě váháte, už neváhejte a jděte do toho. Za předpokladu, že si chcete počkat, až toho bude v balíčku víc, vyčkejte si, ale abych pravdu řekla, řadím se k těm, kdo si myslí, že je toho v boxu dost.

Ono ano, možná něco by do něj ještě šlo dát. Kupříkladu něco na zub, když v průběhu čtení vyhládne a určitě nějaká ta blbinka potěší, ale zase bych se bála, aby toho do krabičky nedali moc a někdo zase neřekl: "A kam to mám jako všechno dát?" A zcela určitě by to řekli ti, co nebyli spokojení s 'malým' množstvím dárečků. Ale to je jedno.

Mně by se - jak jsem již zmínila - líbilo, kdyby byly do balíčku zařazeny i takové ty realistické záložky, jak jim říkám já. A určitě bych příště nepohrdla přívěskem se sovou. Případně takovým zápisníkem, který vložili do balíčku několika zájemcům v květnovém Knihobitu.

Nejsem si jistá, zda půjdu do srpnového Knihobita, ale červencového nevynechám určitě a už teď (a to jsem si ani neobjednala) se těším, kterou knížku v něm najdu. A vlastně tak celkově co v něm najdu. Třeba zrovna ty mnou vysněné záložky nebo ten přívěsek. Nebo ten zápisník. No, nechám se překvapit, nic jiného mi taky nezbývá. Ale překvapení mám ráda, tak snad budu i příště překvapená příjemně. :-)

P. S. Omlouvám se, že jsou všechny fotky postavené na výšku, ale v průběhu rozbalování jsem si to nějak neuvědomila. Příště se polepším. Slibuji.

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Kalypsó Kalypsó | E-mail | Web | 1. července 2015 v 20:28 | Reagovat

Ty věci jsou úžasné! Knížku neznám. Ani jsem nevěděla, že takový projekt existuje...časem to taky vyzkouším. :)

2 Katie Katie | Web | 1. července 2015 v 21:18 | Reagovat

Balíček vypadá velice pěkně. Ten plakát se mi moc líbí, je povedený a ty sovičky jsou boží. =D =D
Knihu neznám ale vypadá zajímavě.
Jsem ráda, že ses o to podělila, vůbec jsem nevěděla, že něco takového je. =)
PS: Došel mi tvůj balíček a moc ti děkuji. =)

3 LadyD LadyD | Web | 2. července 2015 v 9:00 | Reagovat

tak to je úžasný :-) ... už jsem taky přemýšlela, že to zkusím :-) už kvůli zvědavosti :-) a hlavně kvůli knihám ... :-D  :-)

4 Reading With Lucy Reading With Lucy | E-mail | Web | 2. července 2015 v 10:51 | Reagovat

Mě knihobit zatím vůbec nezaujal. :(

<a href="http://readingwithlu.blogspot.cz/">Reading With Lucy</a>

5 Adris Adris | Web | 2. července 2015 v 12:46 | Reagovat

Kniha je novinka, včera jsem ji vybalovala u nás ve skladu:).

6 aneta aneta | E-mail | 2. července 2015 v 19:17 | Reagovat

tak ja by som napr náhrdelník so sovou hneď vymenila za tie štipčeky, práve teraz také zháňam :/ Kým náhrdelník veru nevyužijem. Mne sa ten nápad na Knihobita strašne páči, najradšej by som objednala každý mesiac, ale ako študent by som veru mala šetriť plus na Slovensko to vyjde o dosť viac :/ 20 eur cca.

7 Terka Terka | E-mail | Web | 2. července 2015 v 19:42 | Reagovat

[1]: Určitě vyzkoušej. :-)

[2]: Ten plakát je vyloženě nádherný a sovičky také (mimochodem doufám, že se ti ta sova v balíčku, jež ti přišel, líbila :-) ) Už se těším, až se do té knížky pustím. :-) Nemáš vůbec zač. :-)

[3]: Určitě zkus. :-) Sama jsem si říkala, že nejdražší je na tom to poštovné a dobírka, jinak je cena v pohodě. :-)

[4]: To je škoda... objednala sis něco a netrefil se ti do vkusu? Nebo tak obecně?

[5]: Ony by všechny ty knihy, které vybírají, měly být maximálně těch 60 dní vydané. :-)

[6]: Chtěla jsem ti sem hodit odkaz na jedny pěkné kolíčkové sovičky, ale všimla jsem si, že už byly bohužel prodány... jo, to já taky bych nejraději objednávala každý měsíc, ale taky musím šetřit, takže si objednám za červenec a pak třeba až někdy v listopadu nebo až po zimním semestru za odměnu, až udělám zápočty. :-)

8 Kristýna Kaderová Kristýna Kaderová | E-mail | Web | 2. července 2015 v 21:36 | Reagovat

Jenže ono tam toho je hrozně málo :D

Na článek na vaseliteratura se těším :)

Plakát je jednoduše dokonalý :) I když je pravda, že bych taky neměla kam ho pověsit :D

Jsou roztomilý :) Já dneska byla v kiku a tam byl nádherný hrníček se sovičkou (a taky kupa věcí s mimoni, jen tak mimochodem) a já se musela od toho v podstatě odtáhnout, abych si ho nekoupila :D

Já se u filmu rozbrečela, když jsem ho viděla podruhé :D A po třetí :D Navíc miluju ty citáty :) Jestli tu placku nechceš, já se jí ráda ujmu :)

Vím jaké myslíš :D Já mám jen magnetické pejsky a od Jojo... ale moemntálně nepoužívám ani jednu :D Klasika je klasika :)

Nóó ... o té ceně bych se dohadovala :D

Jéé já chci taky, Egypt mám ráda :D

Knihu jsem v životě neviděla. Ale vím, že ty jsi čistokrevní čtenář Dana Browna, takže se ti do vkusu nejspíš trefily :)

Je mi jasné, že to směřuješ na mě :D Já si rozhodně počkám dokud toho nebude víc :D

Já bych tam spíš dala čaj. To se ke knihám hodí lépe :)

Mě by se líbila taková plechová záložka. Teď je prodávají u nás v knihkupectví a jsou skvělý... jen hodně hodně drahé :D

Jak je možné, že se těším víc než ty, když si to objednáváš ty a tím pádem všechny ty nádherný věcičky skončí u tebe? :D

9 Katie Katie | Web | 2. července 2015 v 21:47 | Reagovat

[7]: Ta sovička je suprová. Už ji mám přidanou na klíčích. =)
Tak že tam mám více klíčenek než klíčů. =D Ale to je u mě normální. =D

10 Terka Terka | E-mail | Web | 2. července 2015 v 21:57 | Reagovat

[8]: Jak víš, taky jsem měla dojem, že je toho tam hrozně málo, ale když to máš doma, vlastně ti to ani tak nepřijde. :-)

To doufám. :-) Kdyby jsi byla vzhůru ve tři hodiny ráno, tak si ho v tu dobu můžeš přečíst. :D Na blogu jsem dvě otázky přednastavila na něco málo před osmou hodinou ranní. :-)

Já už si ho hodila na nástěnku. :D Prostě mi přišlo blbé ho mít někde zastrčený a chtěla jsem, aby byl vidět, tak jsem to udělala takhle a snažila jsem se tam zapíchnout ty nejminiaturnější připínačky, abych si ho neponičila. :D

Takže už jsi přišla na to, co mi koupit k svátku, k narozeninám a taky k Vánocům? :D

Tak že bych si ho znovu pustila? :D Jo, ty citáty jsou perfektní. :-) Ne, placku si nechám, už ji mám připíchnutou na kabelce a nehodlám se jí vzdát. :D

Já momentálně taky ani jednu z těch magnetických nepoužívám... výjimečně používám ten provázek, co je součástí knížky. :-)

Nejdražší mi prostě přijde poštovné a dobírka, jinak je to adekvátní k obsahu balíčku. :-)

Objednej si a budeš mít. :D

Už toho je dost. Objednej a pak už se toho překvapení nebudeš chtít vzdát. :-)

Jo, o tom čaji jsem četla ještě na jiném blogu (já ho tam nenapsala?) - líbil by se mi ten kvetoucí. :-)

Plechová záložka? Posílej odkaz. :D

Nemám tušení... :D možná se těšíš za mě. :D

[9]: Jsem opravdu moc ráda, že se líbí. :-) Jen se chci omluvit, že jsem tam nechala tu cenu, chtěla jsem ji odmazat, ale nechtělo to dolů a bála jsem se, že kdybych trochu zatlačila, mohla bych sovičku poničit... jo, to znám. :D

11 Kristýna Kaderová Kristýna Kaderová | E-mail | Web | 2. července 2015 v 22:34 | Reagovat

[10]: Věř mi, mě by to málo přišlo, moc dobře se znám :D

Tak problém by to nebyl, ale ještě jsem úplně nedospala to co jsem neměla možnost naspat předchozích deset měsíců, takže asi nejpozději o půlnoci půjdu spát :D Ty určitě budeš tak hodná a dáš odkaz na FB :)

To já nenávidím když do něčeho musím zapíchávat špendlíky a pak jsou tam díry. Proto je moje úžasná náštěnka na půdě a jediná náštěnka kterou tu mám je na náušnice :D

Nezapomněla si na Velikonoce? :D Nápodobně, taky jsem ti dala seznam :D

Je to možnost :D Ale ty citáty, hlavně nekonečno... Sakra! :D

Já jsem si je zrovna dneska vystavila do knihovny. Bylo mi blbý, že je mám furt nevyužité v tom košíčku :D Když tam je, tak já jí používám. Hlavně když chodím do školy, protože to ty záložky dopadají všelijak, takže si to radši zakládám papírem když tam není :D

No... to je další věc, kterou jsem zatím nevnímala :D

Přemluv mamku :D Pak si můžeme promluvit :D

Kvetoucí? Ale už vím, co ti pošlu taky k narozeninám :D

Já nemám odkaz. Je to u nás v knihkupectví :D

Jo... to dává smysl :D

12 Terka Terka | E-mail | Web | 2. července 2015 v 22:45 | Reagovat

[11]: Promiň, ale pro tentokrát ti nevěřím. :D

Odkaz na Facebook určitě dám, ale až zítra. :-) Otázkou je, jestli první odkazovat na článek na blogu nebo na článek na VL...

Taky nemám ráda, když jsou v tom díry po připínáčkách, ale naštěstí jsou tam jen čtyři, těsně ve krajích. No, a kdybych to přilepila páskou a pak to někdy odlepila, vypadalo by to hůř, než po pár připínáčcích...

K Velikonocům se dárky nedávají, teda pokud nechceš zavést novou tradici. :D

Ale nejdřív si ho musím znovu stáhnout. :D Jo, přesně... nesakruj mi tady! :D

Já už bych vážně nějakou novou magnetickou záložku potřebovala, poslední jsem kupovala tak před dvěma lety ve Zlíně, což mě štve... jednu jsem dala bráchovi k Vánocům (tu jsem si vzala nazpátek, protože mně jí bylo líto :D ) a jednu mamce, s pejsky, tu jsem jí tam nechala navzdory tomu, že má jednu knížku rozečtenou už dva roky... :D

Přemluv ji ty. :D

Ten neznáš? Dáš ho do vody a on ti v hrnku prostě rozkvete. :-) Akorát není zrovna levný a v balíčku je jen jeden...

Škoda, já ho chtěla vidět... :D

To dává. :D

13 Kristýna Kaderová Kristýna Kaderová | E-mail | Web | 2. července 2015 v 22:54 | Reagovat

[12]: Věř že ano :D Usmaž tři kila hranolek a stejně ti řeknu, že je to málo :D Kup mi deset knížek a stejně ti řeknu, že je to málo :D

Jo tak to nevím :D Musíš si to rozhodnout ty :D

Ale i tak tam budou díry :D Jo to taky není zrovna nejlepší. Proto tu žádné plakáty nemám.

No... koleduješ :D

Nebo si pořiď HBO :D

S čím ji chceš? :D

Ne díky :D

Ne o takovém čaji jsem v životě neslyšela :D

Njn... život je pes :D Přijeď do Klatov :D

14 Terka Terka | E-mail | Web | 2. července 2015 v 23:10 | Reagovat

[13]: Dobře, už ti věřím. :D

Nebo na který odkazovat dřív. :D No nějak to pořeším. :D

Jo, to vím. :D A proto jsem je až do nynějška neměla. :D

Copak ti ti Santové nestačí? Chceš další čokoládu? :D

Stažení je jednodušší. :D

To je prakticky jedno, ale když se ptáš, tak nějakou s Eiffelovkou. :-)

To se docela divím... já o něm poprvé slyšela tak v osmičce nebo v devítce, kdy ho naše třída prodávala na školním  vánočním jarmarku. :-)

Moc daleko, ale někdy se stavím... :D

15 Kristýna Kaderová Kristýna Kaderová | E-mail | Web | 2. července 2015 v 23:14 | Reagovat

[14]: Tak vidíš :D Nejsem troškař :D Jako ono mi to nakonec stačí, ale rychle pak chci zase další, takže tak :D

Budeš muset :D

Já mám plakátů plný šuplík. Kdysi jsem kupovala Bravíčka a no takhle to dopadlo. Ale prostě kdo by vyhodil plakáty s Harrym a TVD popřípadě s herci? :D Já ne :D

Ještě jeden zbyl :D Ale koleda může být všelijaká například plyšový Angry birds :D

A hlavně levnější viď? :D

Když bude, ale měli hlavně se zvířaty... takže? :D

Nejsem expert přes čaje a nemám vánoční jarmarky, takže asi tak :D

Tak si v mých devadesáty a v tvých třiadevadesáty (teď si nejsem jista tvým věkem a tím, jestli umím matiku :D) dáme sraz u kašny :D

16 bichlicka bichlicka | Web | 3. července 2015 v 9:35 | Reagovat

O Knihobitovi jsem slyšela, ale pořád mě nějak nepřesvědčil. je moc hezké čekat na ten moment překvapení, ale já si přeci jen raději vybírám sama. A "realistické" záložky jsme zrovna nedávno vyráběli doma :-D  mám je na webu (samozřejmě jsou infantilní a nedokonalé, ale měli jsme radost, že s dcerou zase něco vyrábíme :-D )

17 Pufflie Pufflie | E-mail | Web | 3. července 2015 v 13:49 | Reagovat

Tak o tom čtu teprve poprvé, ale vypadá to zajímavě :) A na kolik takový balíček tak vyjde? :-)

18 Sára Dracová Sára Dracová | E-mail | Web | 4. července 2015 v 17:44 | Reagovat

Páni to je věciček a zajímavá kniha. Já jsem se chtěla přihlásit, ale pak jsem na to nějak zapomněla :D

19 reveriedreams reveriedreams | E-mail | Web | 4. července 2015 v 21:04 | Reagovat

Rozhodně to vypadá zajímavě, začínám být pro to čím dál tím víc rozhodnutá. Děkuji za tyto články!

20 Terka Terka | E-mail | Web | 19. července 2015 v 14:08 | Reagovat

[15]: Nápodobně. :D

Taky jsem kupovala Bravíčka, ale ty plakáty jsem z toho nevytrhávala, ještě je tu určitě někde mám. :D No, nebylo jich tolik, hrozně dlouho jsem totiž četla WITCH (divné?), ale mě prostě zajímalo, jak to dopadne. Prostě, kupovala jsem to kvůli tomu příběhu. :D

Taky fakt. :D

Naprosto přesné. :D

Koťátka a štěnátka. :-)

Ale čaje piješ. :D Budu ti muset nějaký opatřit k svátku. :D *jde kontrolovat kalendář, aby zjistila, kolik má času* :D

Nebo u Černé věže. :D

[16]: Jo, to plně chápu. Možná na Vánoce je takový balíček úplně ideální, když už ne jindy. :-) Tak na ně se podívám. :-)

[17]: Za jeden balíček je nová cena 449,-, která se podle všeho už nebude měnit. Kromě toho si balíček můžeš předplatit na tři měsíce, což tě vyjde na 1 199,- korun. :-) Teda, ta cena jednoho balíčku je poprvé, a když ho nikde nesdílíš, jinak máš slevu 10%. :-)

[18]: To ano. :-) Za tento měsíc sis vzpomněla? :-)

[19]: Je to zajímavé. :-) Určitě to zkus a nemáš zač. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.