Knihobit - červencový balíček

31. července 2015 v 23:11 | Terka M. |  Knihobit
Ke konci měsíce bych ještě ráda zveřejnila Knihobita, který mi dneska přišel a vykouzlil mi úsměv na tváři. Troufám si říct, že kniha mě zaujala ještě víc než Ukradený Caravaggio od Daniela Silvy, kterého jsem dostala v červnovém balíčku. Domnívala jsem se, že ho zveřejním až zítra, ale neodolala jsem a chtěla se pochlubit, co jsem našla - no, a taky to dneska stíhám. Byla jsem u babičky (vlastně u obou, ale od druhé jsem se vrátila asi o půl desáté) a netroufla jsem si odhadnout, zda to zvládnu, tak jsem sama předpokládala se zítřkem.

---Po pracném otevření balíčku (vážně mi přijde, že byl zalepený víc než minule :-D) mě do nosu uhodila nádherná vůně levandule z té fialové svíčky. A mé oči se rozzářily nadšením, když jsem zahlédla ty sušenky. Hm, něco dobrého ke čtení, čímž také naznačuji, že jsem hned neotevřela - navíc jsem měla jít k babičce. Protože jsem chtěla, aby zůstaly zavřené (a já znám svého bráchu), schovala jsem všechno s výjimkou knížky a časopisu zpátky do krabice.

Zahlédla jsem ruličku stejně, jako minule. Á, plakát. Mé oči doslova svítily nadšením. Taky jsem si už nervózně okusovala nehty, když přijde pošťák (ok, nebyly to ani tak nehty, jako ta kůžička) a čím dál víc jsem se na těšila. Zvlášť poté, co jsem si pod komentáři na facebookových stránkách Knihobita přečetla komentář od Terky Matouškové a ihned mi svitlo - budou záložky s Vílími kruhy!


Myslím, že si čoko-kokosky otevřu až budu číst nějakou opravdu napínavou knihu. Něco jako když jsem četla knihu Řekni lituji, ta mě bavila. Nebo si je sním jen tak, ještě nevím. Nechci je vyplýtvat, určitě budou dobré a kdybych je hned otevřela, slupla bych je jak malinu a nic by mi nezbylo. Případně by mě viděl brácha (či taťka) a hned by po mně chtěli, abych jim dala. Teda, ne že bych byla lakomá, ale oni by byli schopní mi všechno sníst a nenechat mi nic. Jen jsem opatrná. Zvlášť po včerejšku, kdy mi snědli bramboráky.


Jak jsem již zmínila, další věcí, co jsem nalezla v balíčku, byla tahle krásně voňavá svíčka. Přála bych si, abyste tu nádhernou vůni cítili. Doma moc nezapalujeme svíčky, ani já ne, dlouhou dobu jsem se ohně všeobecně bála, ale to už je minulost. I když se zapalovačem se zapalovat snad nikdy nenaučím. Každopádně, tak nějak jsem si v hlavě začala plánovat, že bych si ji vzala na kolej a tam si ji v nějakém svícnu (nebo tak něco) zapálila. :-) Je to opravdu inspiritativní vůně, krásná, dokonalá. Skvělý výběr.


Do třetice jsem se vrhla na tento naprosto úžasný plakát. Stejně jako minule. Ten jsem si nakonec připíchla na nástěnku, akorát mi na ní z nějakého důvodu nedrží ty jedny určité špendlíky, takže si do budoucna musím nějaké koupit. Tenhle půjde hned vedle něho, předpokladám.


Když jsem v balíčku zahlédla záložku s Vílími kruhy, zavýskla jsem radostí, jak jsem byla šťastná. Udělalo mi to obrovskou radost a to i přesto, že jsem četla ten komentář. Nemohla jsem přece s určitostí vědět, jestli mi tu záložku vloží do balíčku. Ještě tam byl slevový poukaz na nákup v knihkupectví Kosmas a - jako v červnovém - sleva na vybrané audioknihy z portálu Audiolibrix. U černového jsem tušila, že bych ho mohla využít, nakonec se tak nestalo (a předpokládám, že ho do tří hodin asi ani nevyužiji), ale tenhle bych teoreticky mohla vložit někomu do výherního balíčku z Roční literární soutěže, do které to hodnocení už opravdu musím, MUSÍM, zveřejnit!


Jo! Tahle záložka byla má vytoužená! Jsem tak nadšená, že jsem ji našla. Opravdu. Strašně moc. U minulého balíčku jsem psala, že bych chtěla takovou tu realistickou záložku, no, a tohle je přesně ono. Jsem vážně ráda a těším se, až ji využiji - věřím, že to nebude dlouho trvat.


A také tu byl dopis od Knihobita, který je už samozřejmostí. Jsem za to velmi ráda, ale kdybych mohla vyslovit jeden takový návrh, který se mi v průběhu čekání utvořil v hlavě - říkala jsem si, že by ty obálky mohly být každý měsíc jiné barvy, aby tak člověk měl poté po kupě hned několik barev. Určitě by to i z grafického hlediska působilo pěkně.


V okamžiku, kdy jsem v balíčku zahlédla další číslo časopisu Živá Historie, zastyděla jsem se, že ještě nemám přečtený ten předchozí, ale já to nějak doženu. Třeba až nebudu mít co číst, vrhnu se na časopisy. Ok, tahle věta je trochu nereálná, zvlášť když plánuji, že si v srpnu koupím knížky z buxu...


Nevím proč, ale ta kniha mi z nějakého důvodu přišla povědomá. Možná jsem ji v knihkupectví minula nebo jsem o ní slyšela, netuším, ale pravdou je, že mě zaujala. Troufám si říct, že snad ještě víc než Ukradený Caravaggio, který bude určitě skvělý, tedy až se k němu dostanu, což bude... nedokážu si představit, kdy. Ten přebal knihy se mi líbil, ale ta barva, kterou jsem zahlédla pod ním, mi učarovala snad ještě víc, proto jsem ho musela sundat. Jednoduše, krása.

Prvních patnáct životů Harryho Augusta je něco mezi sci-fi a fantasy. Harry August patří k lidem, kteří se po smrti znovu narodí. Mohou si tak tichou poštou posílat zprávy napříč dějinami, no, a Harrymu se přihodí, že ho těsně před jednou z jeho smrtí zastihne dívka a prosí ho, aby předal zprávu o tom, že se blíží konec světa a jen Harry a ti, co jsou jako on, tomu můžou zabránit. Knihu napsala Catherine Webbová pod pseudonymem Claire Northová.

Nejsem si jistá, zda za to mohou mé věštecké schopnosti, ale já celou dobu tak nějak tušila, že někdo v balíčku objeví knihu od nakladatelství CooBoo Všem klukům, které jsem milovala. A ještě před svým článkem, jsem přes mobil četla jiný článek, kde figuruje Knihobití balíček a právě ta blogerka tam tu knihu objevila. Čím dál víc se sama sebe začínám bát. :-D

P. S. Netuším, kdy přesně zveřejním hodnocení vašich povídek, ale ráda bych tak uskutečnila do neděle (navíc teď, když nejsem členem AK, bych zadání i hodnocení mohla zveřejnit chvilku po sobě - řekla bych, že bych Standovi měla poděkovat :-D) s tím, že zadání vyjde zítra. Povídky za červenec smíte napsat do třetího srpna, po tomto datu bych na tom hodnocení za červenec mohla také začít pracovat.

ČLÁNEK NA BLOGSPOTU


 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Myanmar Myanmar | Web | 1. srpna 2015 v 0:15 | Reagovat

Tak tuhle knihu bych brala všemi deseti! Závidím! .)

2 LadyD LadyD | Web | 1. srpna 2015 v 9:04 | Reagovat

jeeej, opět úžasné věci :-D

3 Katie Katie | Web | 2. srpna 2015 v 12:40 | Reagovat

Páni, ten Knihobit mě láká čím dál víc. Je tam spoustu pěkných věcí, mě se opět moc líbí ten plakát. =) A kniha vypadá zajímavě, tedy alespoň z toho, co si o ní psala. ;-)  
Komu by takový balíček neudělal radost. =D

4 Adris Adris | Web | 2. srpna 2015 v 12:53 | Reagovat

Myslím, že kniha bude super. Už jsem na ni koukala na databaziknih.

5 Bublushka Bublushka | Web | 3. srpna 2015 v 12:51 | Reagovat

wow, to vypadá ta nádherné. Je hezké že to někdo dělá. Úplně bych si to s chutí objednala, ale jsem teď mírně bez peněz... ale nějaké se mi mají do budoucna nastřádat, tak snad... vše cos dostala vypadá krásně, užívej ;-)

6 Kristýna Kaderová Kristýna Kaderová | E-mail | Web | 3. srpna 2015 v 17:31 | Reagovat

Kokosky mám ráda, ale o čoko-kokoskách jsem v životě neslyšela. Dej mi vědět, jak chutnají :)

Já svíčky nezapaluji, voní i tak. A ta levandule mě štve, to je má oblíbená vůně :D Víš že uklidňuje? Asi chápeš, proč je má oblíbená? :D

Hele, až nebudeš mít ty plakáty kam dávat, nabízím jim domov :D Ale ne dělám si legraci... skoro :D Vypadá vážně dobře, ale ten minul ýse mi líbil více.

Tak si spokojená ne? Ano to hodnecení by si opravdu, ale opravdu měla už udělat. Jak tě k tomu mám donutit? :D

Já ji chci taky! :D I když vím, že bych ji asi nepoužívala, bála bych se, že by mi poškodila knihu. Ale vypadá vážně skvěle. A ta barva...

Mě by se třeba líbilo, kdyby to bylo děláno jako u Owl Crate. Tam teda nejsou dopisy, ale kartičky. Ale vypadá to vážně pěkně. Moc ale, vím :D

Já časopisy většinou ani nečtu. Pochybuji, že se k tomu dostaneš :D

Mě by teda kniha moc nezaujala, ale obě máme trošku jiný vkus :)

7 Sára Dracová Sára Dracová | E-mail | Web | 19. srpna 2015 v 20:57 | Reagovat

Zajímavý balíček, pěkný plakát a velmi zajímavá záložka. Knihu neznám, ale ráda si přečtu recenzi, pokud jí sem dáš.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.