Křišťály moci: Hněv Pána ohně - M. Burdová

8. června 2015 v 14:08 | Terka M. |  Recenze knih
  • Vážně není dobrý nápad číst najednou tři knihy, z toho hned dva recenzáky, ale nějak jsem si nemohla pomoct. Křišťály jsem musela dočíst přednostně, Dotkni se osudu také, přičemž se musím přiznat, že na tuhle knihu jsem nějakým způsobem pozapomněla... pravděpodobně za to může fakt, že se jedná o e-knihu. No, a pak jsem začala číst Šepotání, které jsem si koupila minulý týden v Praze. :-) Mimochodem, počkáte ještě nějakou dobu na vyhodnocení soutěže? Nebojte, nebude to dlouho trvat, doufám.

---

Název: Křišťály moci
Podtitul: Hněv Pána ohně
Autorka: Michaela Burdová
Nakladatelství: Fragment
Rok vydání: 2011
Počet stran: 273 s.


Hodnocení obálky:

Na obálce máme Pána ohně, tedy posledního draka z celé Mianthillie. Tvora Prvenství. Ke vší smůle je však ovládán zlem, tedy Isgraëlem. Pak je tu, pokud se nepletu, Awrixel. I když, abych pravdu řekla, představovala jsem si ho trochu jinak... Obálka se k obálce prvního dílu perfektně hodí a já k ní vážně nemám co dodat.

Hodnocení knihy:

Druhý díl mě také úplně pohltil. Dokonce se mi o něm včera zdálo, z čehož usuzuji, že je tahle série pravděpodobně tou nejpovedenější, jakou jsem od autorky četla. Už jsem to zmiňovala i u recenze na první díl, ale musím to zopakovat, protože mě to vážně baví číst.

Na Arwina z prvního dílu se postupem času zapomnělo, vystřídal ho Awrixel, syn Isgraëla. Na můj vkus, tedy na to, jak tenhle Awrixelův "podraz" Neilin tak hrotila, odpustila mu docela rychle. Po pravdě jsem nějak nepochopila, proč se na něj vůbec zlobila. Mně by došlo, že zvolil jiné jméno proto, že ji nechtěl vyděsit.

Přišlo mi to logické. Kdyby jí hned řekl, jak se jmenuje, vzala by nohy na ramena. Nebo by jí přinejmenším měl hodně co vysvětlovat a stejně by mu nemusela uvěřit. V tomhle ohledu mi připadala neuvěřitelně pitomá.

Neilin jednala pořád stejně impulzivně. Nehleděla na to, že se může uvést do nebezpečí, čímž mě dost štvala, ale každý jsme nějaký a někdy dokáže přehnaně impulzivní člověk nějakým způsobem vypomoct a zachránit tak člověka, kterého má rád.

V tomto díle se čtenář ze všeho nejvíc setkával právě s Neilininou družinou tvořenou Ellnesou, R'Tilesem a pak samozřejmě Awrixelem, na kterého nesmím zapomenout. Tahle čtyřčlenná skupina hledala Křišťály moci. Pak jsme tu sledovali Edriana a válku proti Ibraxirům o Smaragditt. Tyto osoby byly podle mého názoru v tomto díle klíčovými.

"Ano," odpověděla mu a pak se pousmála. "Už jsem tu bolest překonala a vyrovnala se s ní. Je to za mnou. Ale vzpomínky nezmizí nikdy."
"A za to buď ráda," opáčil. "Jsou to nejcennější, co ti po tvých blízkých zůstalo. Nevzdávej se jich. Časem budeš ráda vzpomínat a smutek, který s tím přichází, přijmeš jako součást sama sebe." (...)

- 164 s.

Vztah mezi Neilin a Awrixelem mi upřímně přijde jako telenovela. Nedokážu si pomoct, ale vidím to tak, že se budou celou dobu oťukávat a v posledním díle k sobě klidně přijdou a vyznají si lásku. A vsadím se, že se tak stane na konci, asi tak, jako normálně. Ještěže tu máme Leju a Edriana a Terien a Sorgana, u něhož mám však pochyby. Jsou to docela malé pochyby, ale přesto mám strach, že zvolí Isgraëla před láskou.

Mně se tento díl líbil a už se nemůžu dočkat toho dalšího. Jsem zvědavá, jak to všechno dopadne, i když tak nějak tuším (nebo bych měla říct, že vím?), že to skončí dobře. Nemůžu ale vědět, co se na konci stane doopravdy, musím si počkat. Už nyní jsem však napnutá.

Pokud vás kniha zaujala, ať už z mé recenze, kvůli tomu, že ji napsala Češka nebo potom, co jste si přečetli anotaci, rozhodně doporučuji si obstarat všechny díly, neboť končí otevřeně. Když si tedy seženete celou sérii, můžete se po dočtení jednoho dílu vrhnout na další.

Za poskytnutí recenzního výtisku opravdu moc děkuji nakladatelství Fragment.
(Zdroj obálky naleznete jako obvykle po kliknutí na ni.)

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 reveriedreams reveriedreams | E-mail | Web | 9. června 2015 v 7:11 | Reagovat

Dopadne to přesně tak, jak si asi myslíš.
Jinak, Neilin byla vážně na zabití. Kdybych si měla vybrat svou nejméně oblíbenou postavu, váhala bych nad ní nebo nad Edrienem. Upřímně, moc nechápu, proč se Awrixel zamiloval zrovna do ní.
Upřímně, myslím si, že zrovna tento díl je nejslabší z celé série, ale to je jen můj názor.
Krásná recenze, jako vždy...

2 Sára Dracová Sára Dracová | E-mail | Web | 9. června 2015 v 10:57 | Reagovat

Opět velmi zajímavá kniha, od ní asi všechny, krásná recenze a ráda bych jí přečetla hned, ale asi to jen tak nebude. Rozhodně mne ale zaujala.

3 Kristýna Kaderová Kristýna Kaderová | E-mail | Web | 16. června 2015 v 18:12 | Reagovat

Telenovela? Tak to mě opravdu nenapadá, jak přesně to myslíš. Ani mě něco takového nenapadlo :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.