Aplikace, které mám v mobilu

11. května 2015 v 16:56 | Terka M. |  Reportáže
  • Možná je to tím, že bych se měla naučit na středu slovíčka, ale rozhodla jsem se, že bych mohla sepsat seznam aplikací, které mám ve svém mobilním telefonu. Už jsem to párkrát někde viděla a docela dlouho jsem odolávala pokušení sepsat je na blog, no, déle už jsem to nedokázala. Pokud máte ve svém mobilu nějakou aplikaci, která by mě mohla zajímat, budu ráda, když mi o ní pod článkem řeknete. :)

---


- Facebook a Messenger = jak jinak. Klasika, kterou najdete snad v každém druhém telefonu, o tom bych snad ani nemusela mluvit a mohla bych se soustředit na nějaké jiné aplikace. Důvodem, proč jsem tyhle dvě napsala společně je ten, že je to to samé a kdybych dala Messengera na jiný řádek, neměla bych k tomu co říct.

Někdy mám dojem, že na mobilním Facebooku strávím víc času, než na notebooku, ale to je spíš problém, takže bych se tím chlubit rozhodně neměla. Ale když vám někdo napíše, copak není zvykem odpovědět hned, jak zprávu dostanete?

- Wattpad = aplikace, na kterou jsem narazila takřka náhodou, když jsem se jednoho dne před Vánoci stavila na Krásné.cz a přečetla si tam článek o aplikacích. A tahle mě zaujala asi nejvíc, ostatní byly takové nezajímavé, nudné... na jedno brdo. Tahle mi přišla jiná. Nečetla jsem tam moc příběhů, ale některé jsou vskutku poutavé, že by si zasloužily vydat v knize. Také jsem si přes ni přečetla Divergenci, po které jsem se už dlouho předtím pídila.

- Timely = za dobu, kdy ten chytrý telefon mám, jsem vyzkoušela řadu budíků a nejvíc mi vyhovuje tenhle. Kromě budíku na něm najdete i časovač a navíc vypadá i graficky velmi dobře, takže se z téhle stránky nemá rozhodně za co stydět. Také se mi líbí možnost "Smart Rise", což vlastně znamená to, že mě vzbudí půl hodiny před normálním buzením lehkou melodií, která mi po ránu vykouzlí úsměv na tváři.

Abych tak řekla, cítila jsem se tak, když jsem si tu aplikaci nainstalovala a budík vyzkoušela poprvé, teď už je to pro mě pouze otravný zvuk. Ostatně stejně, jako klasický budík. Inu, co je otravnějšího, než ráno zvonící budík?

- Aldiko = aplikace, kterou jsem si nainstalovala po navázání spolupráce s Knihcentrem, sekcí pro e-knihy a mohu říct, že mi vyhovuje. Dokonce víc, než když jsem si (ještě přes ten tablet, co byl v jednom kuse na reklamaci) knihy četla přes Moon+ Reader. K téhle aplikaci si člověk nemusí nic dokupovat za peníze a přesto se přes ni dá číst. Samozřejmě pro mě platí tvrzení, že klasické knihy nepřekoná nikdy.

- Seznam.cz = tuhle jsem měla už na tabletu a líbí se mi na ní to, že když se přes ni trvale přihlásíte na mail, upozoňuje vás na každý příchozí. Snad s výjimkou spamů, tedy těch, co okamžitě skočí do jim přidělené složky. Když si navíc v nastavení blogu navolíte, že chcete, aby vám nové komentáře chodily na e-mail (a k tomu máte zatrhnuté u komentářů reakce), je tahle aplikace výhodná. Zvlášť, když vezmu v potaz fakt, že Blog.cz nemá vlastní aplikaci. Tahle nám ji může částečně vynahradit. Tedy za předpokladu, že má bloger mailovou schránku u Seznamu.

- ČSFD.cz a Databazeknih = je logické, proč jsem si na mobil dala tyhle aplikace. Opět je shrnu do jednoho odstavce, protože jsem si je v zásadě stáhla z jednoho důvodu. Na ČSFD.cz se můžu podívat, které filmy budou mít zrovna u nás v kině premiéru a nemusím tak nutně chodit kolem Kina Vatra, abych to zjistila.

Čerstvý vzduch nezaškodí, to souhlasím, ale někdy prostě kolem něj člověk nejde, protože je to zacházka, jde na opačnou stranu a tak. No, a Databázi jsem si tam dala proto, že účet na ní mám, a když nemám po ruce notebook a jsem třeba zrovna v knihovně, můžu se podívat po knížce, kterou mám na seznamu. Protože, přiznejme si, pamatovat si kilometr dlouhý seznam by bylo o nervy.

- Radio Impuls = tohle rádio jsem si oblíbila poslouchat v autobuse, když jedu na kolej, kdy si ho pouští řidič. Vlastně oba řidiči, z nichž jeden má zrovna ten den, kdy do Opavy jedu, službu. Není tam žádné zbytečné okecávání a jsou tam hlavně písničky. Čas od času se u něj i člověk zasměje, takže nebylo co řešit a aplikace byla v mobilu. Jedinou nevýhodou je snad to, že se nedozvím, co zrovna hrají za písničku...

- Bloglovin = aneb když se chcete podívat na články svých oblíbených blogerů a nechce se vám otevírat Bloglovin v počítači nebo k němu zrovna nemáte přístup a chcete si ukrátit přebytečný čas ve společnosti svých oblíbenců. Za tuto aplikaci jsem tedy též velmi ráda.

- Mozkovna, Puding Pop a Pou = hry nebudu rozebírat zvlášť, přestože jsou každá z jiné kategorie. Mozkovna je vědomostní a já vlastně už ani nevím, jak jsem na ni přišla. Tuším, že jsem se o ní doslechla od mamky, když ji hrála... nebo jsem ji hrála dřív já a mamce jsem to řekla? Vážně už nevím... přednější je, že teď ji už pařímě obě.

Naproti tomu o Puding Popu jsem se dozvěděla od mamky, dřív mě ty facebookové hry nechávaly chladnou, ale když jsem přišla na tuto, hrála jsem nějakou dobu přes notebook a teprve poté, co jsem k Vánocům dostala nový mobil, jsem si ji nainstalovala tam a na Facebooku ji vypustila.

A Pou je prostě klasika, kterou jsem zahlédla snad na všech telefonech a tabletech mladých i starých a kterého jsem v tomhle rádoby článku prostě nemohla vynechat. Už ho moc nehraji, a když ho jednou za čas zapnu, je chudák utrápený hlady, smrdí, je špinavý a... ve své podstatě je to takové modré prasátko, kterému přezdívám Gentleman Terry.

- Pak tam mám Google Earth, protože samotné mapy mi příliš nevyhovují a já si tak alespoň můžu danou ulici, kam se chystám na přijímačky, jaksepatří projít a tím pádem nemusím bloudit po celém městě. YouTube, Překladač, kalkulačka, kalendář, záznamník, poznámky, baterka... tohle jsou věci, které má každý druhý, ne-li každý první telefon a k čemuž nemusím psát odůvodnění, proč to v mobilu mám.

Jaké aplikace máte v mobilu či tabletu vy? Tedy za předpokladu, že ten chytrý telefon máte...
A existují takové, které byste mi doporučili?

(Zdroj obrázku naleznete po kliknutí na něj.)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 reveriedreams reveriedreams | E-mail | Web | 11. května 2015 v 17:32 | Reagovat

No...já jsem z osobních přesvědčení proti chytrým telefonům. Nechci to sem psát, protože se nechci hádat, takže žádnou z těch aplikací nemám. Ale pravda je, že kdybych ho měla, líbily se mi ty, co se týkají knih a filmů...

2 Terka Terka | E-mail | Web | 11. května 2015 v 17:48 | Reagovat

[1]: Klidně to sem napiš, já bych se nehádala, je to tvůj názor. :-)

3 Majklice†Světice Majklice†Světice | Web | 11. května 2015 v 19:56 | Reagovat

Na aplikace jsem docela ujetá, vždycky si pak zapráskám všechnu paměť v mobilu. Já tam mám baterku, Soundhound na vyhledávání hudby, Kindle na čtení e-booků, pak anime radio, fotoeditory na tvoření purikur, rytmickou hru Love Live!, mahjong, Burn Your Fat With Me!, což je visual novela spojená se cvičením, pak spoustu dalších visual novel, nějaké to Final Fantasy a The World Ends With You, většinou takové ty placené.

4 Sára Dracová Sára Dracová | E-mail | Web | 13. května 2015 v 21:27 | Reagovat

Slušný seznam :) Chytrý telefon nepoužívám, ale tablet ano - v něm mám mnoho aplikací, nejvíce používám Adobe Acrobat, Youtube, ...a pak ty klasické

5 Kristýna Kaderová Kristýna Kaderová | E-mail | Web | 14. května 2015 v 21:03 | Reagovat

V mobilu? Určitě ne :D Já jsem totiž staromódní člověk, který mobil používá k volání a esemeskování :D

Na Facebook se přes tablet přihlásím stejně jako na počítači přes internet. A jak víš, messenger jsem měla asi dvě hodiny, pak jsem to smazala, protože mi vadilo, že to nešlo vypnout :D

Jak taky dobře víš, mám jí v tabletu též :D I když jsem tam teď delší dobu nebyla, měla bych to napravit. Určitě už tam bude pokračování mých oblíbených povídek :)

Budík... no nejlepší budík je moje mamka :D Všechny ostatní budíky ignoruju. Tady to tak lehce nejde, bohužel :(

Tak tu si časem asi taky nainstaluju :D

Existuje i aplikace Sezamu? Asi se mám hodně co učit :D

Radio ani Bloglovin nemám :D nebo jak víš Bloglovin mám založený, ale nevyhoval my :D

Hry... no to je nedílná součást mého tabletu :D

Já tam mám asi jen navigaci a stejně to nepoužívám :D

6 Jana Jana | E-mail | Web | 20. května 2015 v 12:54 | Reagovat

Já mám v telefonu dost podobné aplikace plus pedometr, chrom, kalorické tabulky, audiotéku a appku na hlídání cyklu :)

Pedometr mám placenou appku, protože mi měří téměř vše :D

Chrom ... No prostě prohlížeč :D

Kalorické tabulky od včera - kvůli hubnutí a žaludku ... A taky mne to při té mojí nudě doma zatím baví :D

Audiotéka mi poslala na mai ljakédi knížky, tak jsem si je stáhla, ale moc ji nevyužívám.

No a hlídání cyklu - díky pravidelnému cyklu bych to ani nepotřebovala, ale to je úžasné když mi ráno pípne telefon a já to do hodiny dostanu :D Ovšem stále hledám nějakou fajn appku, takže je střídám.

7 Pufflie Pufflie | E-mail | Web | 13. června 2015 v 17:43 | Reagovat

Jééé, sděl mi svou přezdívku z mozkovny! Zahraji si s tebou :D :)
Já mnoho z těchto aplikací ani neznám. Používám Runastic, ČSFD, idos a... to je asi vše :D

8 Terka Terka | E-mail | Web | 26. června 2015 v 20:34 | Reagovat

[3]: Jo, to znám. Sama mám v novém telefonu (který jsem vyhrála) už plnou paměť, že si tam už nemůžu nic stáhnout. :-D Ale naštěstí si můžu prohlédnout fotky, ne jako na tom starém. :-) Dívala jsem se na tu Love Life!, ale ta mě nějak nezaujala... já si aplikace nekupuji, ani žádné nezvladatelné levely bych si nekupovala. Nějak se mi do toho nechce vrážet peníze, když ani nevím, jestli by mě to doopravdy bavilo nebo zda bych tu aplikaci používala...

[4]: Jo, to je, i když bych řekla, že existují lidé, kteří mají v telefonu těch aplikací víc... :-)

[5]: A někdy ani to ne, co? :D

Tak ono to jde vypnout, když vymažeš data z té aplikaci, což najdeš v úložišti. :-)

Já už také na Wattpadu nebyla jak dlouho a potřebovala bych si tam zajít a dohant resty, ale nejdřív potřebuji dodělat titulky k pátému dílu The Odd Couple a přečíst recenzáky od Knihcentra...

Co na to můžu říct jiného, než se smát? :-D

Až se odhodláš napsat jim e-mail, co? :-D

Jo, existuje. :-)

Zajímalo by mě, co ti na něm nevyhovovalo, ale to je jedno...

Hry jsou samozřejmost. Minimálně jedna musí být. :-D Co kdyby se člověk nudil? :-D

[6]: Ten pedometr zní zajímavě, až si do mobilu přidám SD kartu, tak si ho tam nainstaluji - ovšem neplacený. Já... nějak odmítám za aplikace platit i kdyby to znamenalo, že budu mít tu aplikaci lepší.

Já ho měla kdysi na tabletu, ale po nějaké době se prostě stalo, že vždycky, když jsem ho zapnula, vypadl. No, a tak jsem ho odinstalovala. Když už, asi bych jako prohlížeč brala Firefox, kdybych neměla ten od Seznamu. :-)

Ty jsem si dala do seznamu přání, protože... vážně bych se měla hlídat. Chtěla jsem si obléct sukni a nedopla jsem ji přes břicho, to bude důkaz toho, co slýchávám všude kolem sebe - že jsem ztloustla. :-D

Tu jsem si tam nainstalovala, ale až poté, co jsem začala spolupracovat s Audiotékou. :-)

Tak tohle do seznamu taky přidávám. :-D

[7]: Jsem tam jako Terčin Nervoun, pod mailem mite1@seznam.cz. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.