Zakázaná hra: Lovec - L. J. Smith

21. dubna 2015 v 11:43 | Terka M. |  Recenze knih
  • Sice si pořád tak úplně nejsem jistá, co si o knize myslím (a to uplynula pořádně dlouhá doba od chvíle, kdy jsem ji dočetla), ale nač otálet? Jednou jsem tu recenzi stejně napsat musela, takže radši, ať už ji mám co nejdřív z krku. :)

---

Původní název: The Forbidden Game - The Hunter
Český název: Zakázaná hra - Lovec
Autorka: L. J. Smith
Nakladatelství: Fragment
Rok vydání: 2015
Počet stran: 224 s.


Hodnocení obálky:

Na obálce nacházíme Juliana spolu s jakýmsi znakem, o kterém nevím, co přesně znamená. Vím jen, že to zcela určitě není runa. Abych byla upřímná, chvíli po dočtení knihy jsem si tak říkala, že obálka se mi líbila snad ještě víc než samotná kniha. Ani by dole nemuselo být od autorky Upířích deníků, protože sedmdesát procent lidí, kteří je četli, snad ví, kdo je napsal. Stačilo by, kdyby tam nechali jméno autorky a čtenáři si to už spojí.

Hodnocení knihy:

Po dočtení knihy jsem se cítila opravdu zmatená a... zkrátka jsem si za celou délku knihy nedokázala sebevíc oblíbit hlavní postavy, které se v knize objevily. Asi to částečně bude i pozdně napsanou recenzí, ale nějak si nedokážu uvědomit, jaké měly charaktery. Maximálně tak ty Julianovy, protože to byl jasný padouch. Všechny ty jejich vlastnosti byly hrozně nevýrazné a takové nijaké... nemám tušení, co jsem od knihy čekala, ale tohle bylo takové hloupé.

Máme tu Jenny, jejíž přítel Tom má narozeniny a ona mu k narozeninám kupuje dárek. Hru. Hra je určena hned pro několik přátel, ale je nebezpečnější než nějaká obyčejná hra... myšlenka takové společenské hry, která se promítla do skutečnosti, mi imponuje ke dvoum filmům a pravděpodobně i proto jsem si knihu chtěla přečíst. Taky kvůli tomu, kdo ji napsal. Po pravdě? Od autorky jsem četla asi osm dílů Upířích deníků, částečně i Temné vize a prostě... tenhle styl psaní mi k ní prostě neseděl. Něco mi říkalo, jako kdyby to ani nepsala ona.

Pravidla Hry jsou jasná - nakreslit svou nejděsivější noční můru, které musí soutěžící později čelit z očí do očí. Tahle myšlenka mi přišla asi nejlepší z celé knihy, ale jinak bych čekala, že bude všechno probíhat jinak. Na jednu stranu jsem nerozuměla tomu, že o sobě přátelé skoro nic neví. Že zkrátka neví, čeho se bojí, protože - vždyť jsou to kamarádi, proboha! Tohle mi přišlo nereálné.

Pomalu vydechla.
Dee se mírně uvolnila. Sehnula se po dlouhý klacek silný skoro jako její štíhlé zápěstí a zkusmo ho potěžkala. Byla to dobrá zbraň.
"...a vlkovi," dokončila Audrey s podezřelým klidem, pevně stiskla rty a uvolnila si volné prameny vlasů. (...)

- 98 s.

Nějak jsem neměla tušení, jaký zvolit úryvek tak, aby toho moc neprozradil a nemyslím si, že bych v knize našla něco, co by bylo tak dobré, že bych měla chuť si to poznamenat. Zkrátka všechno bylo takové podivně průměrné. Výhoda této knihy je jediná - není dlouhá, takže vám čtení nezabere tolik času a přečtete ji klidně za jedno odpoledne. I když... klidně bych to mohla hodnotit jako nevýhodu, protože za tak krátkou dobu mi ty postavy prostě nemůžou přirůst k srdci. To se stává jen ve výjimečných případech.

Je to něco jiného než to, co autorka normálně píše. Setkáváme se tu s nadpřirozenem, ale není to upířina, která byla téměř ve všech autorčiných dílech. Zcela určitě bych knihu neoznačila, jako její vrcholné dílo, k tomu má kniha daleko, ale nemám tušení, komu bych ji doporučila. Pokud vás zaujalo téma knížky, přečtěte si ji, ale neočekávejte od toho nic výjimečného. Spíše jen knihu na zabití jednoho odpoledne.

Za poskytnutí recenzního výtisku opravdu moc děkujinakladatelství Fragment.
(Zdroj obálky naleznete jako obvykle po kliknutí na ni.)

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 reveriedreams reveriedreams | E-mail | Web | 21. dubna 2015 v 14:16 | Reagovat

Upřímně, tato autorka mi nějak nesedla, a to jsem četla jen jeden a třičtvrtě dílů Upířích deníků. Takže mě tato kniha nějak nezaujala. Abych nesoudila jen podle spisovatelky, to, co jsi vypíchla jako nejlepší, se mi sice líbí, ale není to kdovíjak originální, a navíc už jsem příběhy s podobnou tématikou četla, akorát, že to v nich nebylo hlavní náplní ( omlouvám se, pokud to tak není ani zde, jen odhaduji).
Jinak je to ale povedená recenze!

2 Sára Dracová Sára Dracová | E-mail | Web | 22. dubna 2015 v 7:28 | Reagovat

No já jí mám už v knihovně a docela jsem se na ní těšila, ale už čtu druhou recenzi, která jí zrovna nechválí, chystám se jí číst, tak jsem teda zvědavá, jaký udělá dojem na mě. autorku mám velmi ráda a přečetla jsem od ní vše, krom posledních dvou Upířích Deníků,... No uvidím.

3 Kristýna Kaderová Kristýna Kaderová | E-mail | Web | 25. dubna 2015 v 15:50 | Reagovat

Chápu jak to myslíš. Také už mám recenzi napsanou, ale pořád mám pocit, jako kdybych své pocity nenapsala úplně přesně. Jsem zmatená.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.