Nostradamus - Stéphane Gerson

30. dubna 2015 v 22:21 | Terka M. |  Recenze knih
  • Myslím si, že už je na čase, abych zveřejnila recenzi na knihu o Nostradamovi, renesančnímu prorokovi, který mimo jiné podle všeho předpověděl i útoky z jedenáctého září. Knihu jsem si také chtěla přečíst i kvůli tomu, že v seriálu Reign, který sleduji, se jeho postava objevila. No, a taky mě tihle proroci, kteří možná doopravdy ten dar předvídání měli, zajímají.

---

Původní název: Nostradamus (+ podtitul)
Český název: Nostradamus
Podtitul: Jak se z podivínského renesančního astrologa stal moderní prorok zkázy
Autor: Stéphane Gerson
Nakladatelství: Práh
Rok vydání: 2014
Počet stran: 406 s.


Hodnocení obálky:

Obálka je prostě taková obyčejná. Neurazí, nenadchne. Rozhodně nebyla důvodem, proč jsem si o knihu řekla. Tím impulzem bylo, jak jsem již zmínila, to, že mě zajímal život Nostradama. Něco z jeho proroctví. Počítala jsem s tím, že tam nebudou všechny, ty bych našla v jeho knize.

Na obálce máme padající hvězdy, jestli se nepletu. Kromě toho i vlnobití a samozřejmě Nostradama, kterého nacházíme veprostřed. Nostradamus zejména předpovídal katastrofy, samozřejmě mezi jeho proroctvími bylo i něco dobrého, ale jestli převažovaly ty pesimistické věci.

Hodnocení knihy:

Předně chci upozornit, že se jedná o knihu, na kterou musíte mít náladu, na kterou se musíte psychicky připravit, teprve poté vám nepřijde nudná, ale zajímavá, i když... ve zkratce mohu jen říct, že jedná o odbornou čtyř set stránkovou knihu, přesto mohu říct, že mě i přese ten žánr bavila.

Hrozně se mi líbilo, že tam bylo tolik věcí, které jsem si prostě musela zatrhnout tužkou, protože ty myšlenky, které byly v knize obsaženy... vážně to bylo dobré. Nicméně, jak jsem již zmínila, na knihu se musíte psychicky připravit, protože to není snadné čtivo.

Dále v knize najdeme obrázkové stránky, kde je mimo jiné portrét Nostradama, různé novinové útržky a taky fotografii na Salon-de-Provence, což je Nostradamovo adoptivní rodné město. Tohle se mi na knize také opravdu líbilo. Vlastně celkově byla zajímavá, v rámci možností se dobře četla.

O silách, které se sejdou tak, jak to nikdo neočekával, o tužbách, které si zdánlivě navzájem odporují, o nových způsobech, jak člověk může vymezovat sám sebe a svůj svět. Uvidíme.

- 23 s.

Jsem si jistá, že si jednou Nostradama přečtu ještě jednou, až budu ještě o trochu starší, neboť v knize jsou věci tak dobře řečeny, že by to dle mého názoru mohlo zajímat každého - ať už má či nemá rád historii. Pokud jste už někdy slyšeli o Nostradamovi a tuhle tématiku předvídání budoucnosti máte rádi, jen směle do toho, věřím, že splní vaše očekávání.

Jen to pravděpodobně budete muset prokládat zabávnější a oddechovějšího literaturou. A v případě, že vás kniha nezaujala nyní, třeba vás zaujme později, to není nic proti ničemu.

Opět ale musím zmínit, že nikoho k přečtení knihy nenutím, pouze doporučuji těm, koho by téma mohlo bavit, protože pokud nad podobnými knihami ohrnujete nos - či jak bych to řekla - nemá cenu se do čtení nutit.

Za poskytnutí recenzního výtisku opravdu moc děkuji Knihcentru.
(Zdroj obálky naleznete jako obvykle po kliknutí na ni.)

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 reveriedreams reveriedreams | E-mail | Web | 1. května 2015 v 9:21 | Reagovat

O toto téma jsem se zajímala kdysi. Upřímně, nevím, jestli bych tak náročnou knihu zvládla, ale možná to někdy zkusím. Děkuji za tip i krásnou recenzi!

2 Kristýna Kaderová Kristýna Kaderová | E-mail | Web | 8. května 2015 v 18:21 | Reagovat

Upřímně, může to být zajímavé, ale pro mě by to bylo nudné. Já tyhle knihy jednoduše nedávám a můžu se o osobu, o které kniha je zajímat sebevíc.

3 Sára Dracová Sára Dracová | E-mail | Web | 13. května 2015 v 21:14 | Reagovat

V Království jsem si ho také tak trochu oblíbila, dokud nezmizel, ale tam jeho vize byla jinak slovy a jinak obrazy.. Určitě bych si o něm ráda něco přečetla, ale asi na etapy ... pěkná recenze

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.