Blog Talent, literární soutěž a nedostatek vlnek

19. dubna 2015 v 22:06 | Terka M. |  Něco málo o mně a mém životě
  • Všechno, co je uvedeno v nadpise v průběhu článku samozřejmě vysvětlím. Tento týden jsem toho ve Vraždách nenapsala tolik, že bych se tím mohla chlubit, ale doufám, že na koleji si na nich zase máknu. Nějak se mi doma píše hůře. Na koleji je zkrátka větší klid a povídky se tam vymýšlejí jedna báseň. Kdežto inspiraci nabírám kdekoli - že bych za to Múzu jednou zabila. Abych pravdu řekla, ty deníčkové zápisy jednou za týden se mi začaly líbit. :)

---


Začneme Blog Talentem, do kterého jsem přihlásila svou povídku Žijeme v plastu. Řekněme, že se jedná o dystopickou povídku. Přemýšlela jsem, se kterým článkem bych se přihlásila a nakonec jsem zvolila povídku a to rovnou na pokračování, protože jsem si všimla jednoho příspěvku, který také obsahoval povídku. Využila jsem tedy šance a nominovala ji. Říkala jsem si, že jste ji docela kladně hodnotili, tak snad nemám co ztratit...

Jak jste si jistě všimli, odkaz jsem hodila i do volitelného horního boxu, ale rozhodla jsem se vám o tom dát vědět i v článku. Jen pro případ, že byste si třeba nevšimli. Za předpokladu, že se vám tedy má povídka líbí, budu velmi ráda, když ji jedním kliknutím podpoříte. A pokud se vám nelíbí, pořád můžete dát hlas konkurenci.

Tak hlasovat můžete tedy na tomto místě:

Dále bych chtěla upozornit na zbývající dva dny, které máte na napsání povídky do Roční literární soutěže. Vím o Kristýniné, která už je i přednastavena a na ni se opravdu těším. Pak se Karin zmínila, že ji něco na téma napadlo. Nechci vás do toho nutit, ale kdyby měl ještě někdo inspiraci, samozřejmě může povídku napsat. No, a vzhledem k tomu, že téma nebylo nejlehčí, mohla bych - čistě teoreticky - povolit delší termín. Tedy za předpokladu, že by vám to pomohlo a vy už měli třeba něco rozpracované. Byť jenom v hlavě.


Pamatujete si na vlnky? Taky jste je vždycky měli rádi? Jak je to dlouho, co už nejsou na trhu? Nejsem si jistá, kdy zmizely... nějak jsem si toho nevšimla. Až o Velikonocích jsem se o nich bavila s mamkou a uvědomila si, že jsem je už dlouho nikde neviděla. Poté jsem na to zase zapomněla a včera jsem o nich viděla něco na Facebooku (něco, co jsem okamžitě sdílela na stránce blogu - na profilu sdílím máloco) a hrozně mě štve, jak prodávající přestanou prodávat nějaký výrobek jenom proto, že jim to nevynáší peníze. Například.

Dívala jsem se na stránky společnosti Mondelez Czech Republic, pod níž spadá i Opavia, výrobce vlnek a všimla si, že měla na starosti dokonce i výrobu rozpustných nápojů pod názvem Tang a i u nich si uvědomuji, že už jsem je dlouho neviděla. Vždycky jsme si je dělávali, když jsme někam jezdili vlakem. Já měla nejraději broskvové, ostatní podle mého názoru za moc nestály... kdyby mi vrátili broskvové a ještě k tomu vlnky, byla bych nadšená.

Klidně bych oželela Oreo, kdyby začali znovu prodávat vlnky. Ne že bych Oreo někdy nějak zvlášť jedla, nikdy mi to nechutnalo a právě proto říkám, že by ho mohli zrušit (beztak ho jednoho dne přestanou prodávat a nikdo si toho ani nevšimne). Pravděpodobně se to dá koupit, ale jen přes internet a kupovat jeden oplatek přes internet mi přijde blbé a na druhou stranu legrační...

Víte, že mě napadlo, že až budu v Opavě, zajdu do Opavie a podám jim tam stížnost?

P. S. Nebojte, tyhle deníčkové zápisy nebudou pravidelné a zcela určitě mě to brzo přestane bavit. Navíc, nepřijde mi, že by to mělo hlavu a patu, takže se neděste, protože ne vždy budu mít o čem psát. Tak se mějte. A stejně jako minule, užívejte zbytek neděle a ať vám ten pracovní týden rychleji uteče. :)

(Zdroj obrázku naleznete jako obvykle po kliknutí na něj.)

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 reveriedreams reveriedreams | E-mail | Web | 20. dubna 2015 v 6:44 | Reagovat

Podpořila bych tě moc ráda, ale bohužel nemám Facebook a nehodlám si ho zakládat. Ale kdyby ho třeba měla zapnutý mamka nebo tak, určitě budu hlasovat přes ní.
Jinak, povídku už mám, že nastavená dnes na 7:00, ještě ti pošlu odkaz.
Víš, že to s těmi vlnkami mě ani nenapadlo? Přitom jsem je vždy tak milovala!

2 Sára Dracová Sára Dracová | 20. dubna 2015 v 18:24 | Reagovat

Povídka je skvělá, tak snad s ní vyhraješ.
Také jsem si nevšimla, kdy vlky nebo Tang stáhli z trhu, ale pravda je, že v regálech nejsou, ani jsem si to neuvědomila, ale vlnky jsem milovala, byly moc dobré a myslím, že jsem je naposledy měla před třemi nebo čtyřmi roky (to jsem ještě měla králíka) a pak už ne.

3 Nikinka Nikinka | Web | 20. dubna 2015 v 18:31 | Reagovat

Achjo, já se tak hrozně chtěla zapojit do té soutěže, a teď (jako naschvál) nemám na psaní vůbec čas, takže snad něco pošlu, až se všichni učitelé uklidní (jako kdyby se něco takového vůbec někdy stalo :-D no, člověk může doufat).
Co se týká těch vlnek, nikdy jsem je dvakrát nemusela, ale tuhle "kampaň" jsem také objevila na facebooku a až tehdy si uvědomila, že už jsem je tak dávno neviděla. Kdo ví, na kolik dalších věcí se zapomnělo. (Bod pro tebe - na tang bych si asi také nevzpomněla, a ten jsem náhodou měla docela ráda). :-)

4 Kristýna Kaderová Kristýna Kaderová | E-mail | Web | 25. dubna 2015 v 15:54 | Reagovat

Jop, měla bych se mrknout na tu tvoji první kapitolu viď? Ale dál než na ten první odstavec jsem se fakt ještě nedostala :D

Jednoduše můžeš jen získat, že? :D

Vážně? Jsou to jen vlnky, ale stejně ti je babička už sehnala :D Mě nikdy nijak zvlášť nechutnaly :D

Mě baví určitě :) :D

5 Katie Katie | Web | 27. dubna 2015 v 9:47 | Reagovat

S povídkou ti přeji hodně štěstí. =) Určitě se na ní podívám.
Vlny mi nějak nechybí. =D Ani mě nedošlo, že je neprodávají. Je toho hodně dneska na tom trhu za sušenky.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.