Prorok - Amanda Stevens

10. března 2015 v 13:03 | Terka M. |  Recenze knih
  • Třetí díl série Hřbitovní královny, která mě, stejně jako předchozí díly, naprosto pohltila a já ji nedokázala přestat číst dokud jsem se nedostala ke konci. Paradox je, že jsem měla dojem, že se jedná o trilogii, což je nemožné, protože v tomto roce autorka vydává další díl. V originále. Přemýšlím, že bych si to koupila i anglicky, ale zase mám docela strach, že se mi to nepodaří přečíst kvůli mé úrovni Angličtiny...

---

Původní název: The Prophet
Český název: Prorok
Autorka: Amanda Stevens
Rok vydání: 2014
Počet stran: 352 s.


Hodnocení obálky:

Obálka se perfektně hodí k předchozím dílům, takže vlastně není důvod, aby se mi nelíbila. Má v sobě takovou tu hřbitovní atmosféru, která se od této série očekává a... ano, stejně jako u předchozích částí je na ní anděl. Skoro se mi chce říct plačící anděl, který byl v knize, v jednom z popisů, také zmíněn. A možná to je i ten plačící anděl, netuším.

Hodnocení knihy:

Navzdory všem těm hodnocením, která jsem na tuto knihu na internetu četla, mohu říct, že mě kniha bavila číst, že mě její čtení pohltilo a já jsem se jí nemohla nabažit. Scény Amelie s Devlinem mi přece jen přišly zajímavější než ty, které prožívala s Thanem v Asher Falls v druhém díle a ten předchozí díl mi neseděl, chvílemi mi i připadal zbytečný, ale vzhledem k tomu, že se v něm hlavní hrdinka dozvěděla, kdo je doopravdy, byl ve své podstatě relativně zajímavý.

Amelie mi chvílemi připadala jako nějaký stalker, pronásledovatel, ale možná právě tyto scény byly takové nejpoučnější. Amelia se toho díky nim spoustu dozvěděla a nemusela tak ve svém pátrání po vrahovi policisty pokračovat úplně od nuly, protože něco zaslechla.

Momentálně si nevzpomínám, jaký byl Devlin v minulých dílech, ale v těchto se nechtěl příliš svěřovat a svěřil se až v okamžiku, kdy byl skoro konec. Navzdory všemu jsem jemu a Amelii bezmezně fandila a přála si, aby se vrah nakonec nevyklubal z něj, protože, musím si přiznat, v mnoha pasážích to tomu přímo nasvědčovalo.

Styl psaní byl skvělý, vlastně díky němu mě knihu bavilo číst. Také se mi líbilo, jak autorka skvěle popsala jednotlivá místa, kde se hlavní hrdinka nacházela. Kupříkladu hřbitov Dubový háj nebo vzpomínky z Růžového vrchu. Ty vzpomínky mi připadaly vskutku kouzelné. Hrozně dobře jsem si dokázala představit to místo, kde se nachází a já se tam vlastně začala nacházet spolu s ní. To se mi moc líbilo.

Položil mi ruce na ramena a zakleděl se mi přímo do očí. "Kdybych se ztratil, nehledej mě."
"Cože?!" Můj vztek se vypařil a zaplavila mě panika. "Jak to myslíš?"
Jeho sevření skoro neznatelně zesílilo. "Kdybys mě nějaký čas neviděla, ani o mně neslyšela, nech to prostě plavat. Nevolej mi, nechoď za mnou domů, na nic se nevyptávej. A pro boha živého, ne aby tě napadlo hlásit to na policii!"

Úryvek ze strany 165. Tady bych chtěla ukázat tu Devlinovu vlastnost, že se jí odmítal svěřovat se vším, čím by ji mohl přivést do nebezpečí. Ano, miloval ji, to všechno chápu, ale nemůže ji přitáhnout do nebezpečí, když v něm už evidentně dávno je, nemyslíte, že by mu to mělo dojít? Na druhou stranu, kdyby mu řekla o své schopnosti vidět duchy dříve, mohli spolu spolupracovat. Ale zase by to nebyl tak dlouhý a napínavý příběh.

Jediné, co mě na něm tak štvalo, že hlavní hrdinka říká Johnu Devlinovi stále příjmením, namísto toho, aby použila křestní jméno. Přece jen se již nějakou dobu znali. Ale vlastně to neberu jako chybu. Když vezmu v potaz Pekáč buchet, tak tam Klára Matoušovi taky neříkala křestním, ale příjmením.

Takže ve výsledku mohu říct, že knihu doporučuji snad všem, kteří mají rádi duchy, nadpřirozeno a nepohrdnou ani klasickou pátračkou a romantickým žánrem v jedné knize. Pokud jste nečetli předchozí díly, nevadí, tenhle si můžete přečíst i bez toho, ale samozřejmě je daleko lepší, když jdete postupně.

(Zdroj obálky naleznete jako obvykle po kliknutí na ni.)

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 reveriedreams reveriedreams | E-mail | Web | 10. března 2015 v 21:44 | Reagovat

Toto mě hodně zaujalo, jestli na to narazím, určitě si to přečtu. Líbí se mi ta temná atmosféra, která z toho čiší, a touto recenzí jsi mě nadchnula!

2 Katie Katie | Web | 11. března 2015 v 9:49 | Reagovat

Tuto sérii jsem si chtěla přečíst ale jakmile jí nemám na očích tak na to zapomenu. =) Opět to vypadá zajímavě.

3 Sára Dracová SB Sára Dracová SB | E-mail | Web | 24. března 2015 v 19:37 | Reagovat

Kniha vypadá zajímavě, i když duchařina mě trochu děsí..

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.