Kořist - Andrew Fukuda

13. března 2015 v 17:02 | Terka M. |  Recenze knih
  • Tentokrát tu zveřejňuji recenzi na druhý díl trilogie od Andrewa Fukudy, tentokrát s názvem Kořist, který mě také opravdu učaroval a možná ještě více než předchozí díl. Nechtěla jsem sem tu recenzi dávat včera, aby vám už nelezly na nervy, takže tedy dneska. :)

---

Původní název: The Prey
Český název: Kořist
Nakladatelství: Fragment
Rok vydání: 2014
Počet stran: 342 s.


Hodnocení obálky:

Obálka druhého dílu se mi líbí víc než ta u prvního. Nevím, z jakého důvodu to je. Jestli tím pohledem na modrou barvu, který mě uklidňuje nebo sluncem, které svítí skrze písmeno S. Na obálce jsou podle mého názoru stíny Gena a Sisy utíkající před nebezpečím, což s knihou souvisí. Sice tam nejsou všechny postavy, které se tam vyskytují častěji, ale to vlastně tak úplně nevadí, protože tyhle dvě jsou takové nejhlavnější.

Hodnocení knihy:

Neuvěřitelně překvapivá kniha. Celou dobu jsem si myslela, že vím, co se stane, co je tím lékem, ale ten konec mi naprosto vyrazil dech a já nemohla uvěřit vlastním očím, že jsem na to nepřišla. Navíc mám dojem, že tenhle díl je daleko povedenější než ten předchozí, ale možná je to jen můj názor, což nepopírám.

Gen už nebyl tak vystrašený a konečně i držel pospolu s ostatními. Nehodlal je podrazit, naopak, když si všiml, že část jeho nových přátel se mu vzdaluje, dělal všechno proto, aby jejich vzájemné vztahy zachránil. Nezáleželo mu jenom na sobě.

Sisy byla stejná jako v předchozím díle. Na lidech, které znala zpod Kopule jí pořád stejně záleželo a ona na tom nehodlala nic měnit. Navíc, v průběhu knihy začala ke Genovi cítit něco většího než přátelství a vlastně mohu prozradit, že ani u Gena to nebylo jiné.

Dále bych ještě zmínila Epapa, který mi připadal jako žárlivý blb, ale zároveň to bylo pochopitelné. Se Sisy se znal od malička, vyrůstali spolu, starali se spolu o jejich přátele, takže mám dojem, že je logické, že se do ní také zamiloval. Souhlasím, podle toho, co tu zmiňuji to vypadá jako romantický příběh, ale ten to vlastně nebyl, ten byl odsunut na vedlejší koleji a samozřejmě ani nějaký výrazný milostný trojúhelník tam nebyl, spíše jenom tak, aby se neřeklo.

"Tak tě odvedeme do nového ubytování," oznamují mi.
"Kde jsou moji přátelé?"
Staršinové vrtí hlavami. "V jejich domku pro tebe není místo. Dostali jsme rozkat odvést tě jinam. Bude se ti tam líbit. Je to úplně nový domek, nedávno dostavěný, nikdo jiný v něm nežije. Budeš tam mít soukromí."

Úryvek ze strany 115. Možná i podle tohto úryvku lze poznat, že Genovi na jeho přátelích opravdu záleží a nehodlá se jich za žádnou cenu vzdát. Tedy, ne že by ho k tomu někdo nutil, to jen tak. Ti staršinové mi už do začátku byli nesympatičtí, a když něco prozradili, nikdy jsem nevěděla, čemu věřit, protože jejich výpovědi se navzájem tak nějak rozcházely, což byl s největší pravděpodobností asi účel, takže tohle chápu.

Takže podtrženo sečteno, tahle kniha se mi líbila. Byla právě tak oddechová, jak by měla být (ale toho cukání v oku mě nezbavila) a mě opravdu moc bavila. Na druhou stranu, musím uznat, že asi každého nezaujme, ve své podstatě to není nic převratného. Také bych trochu upřesnila to, jak se vytvářejí noví upíři - v této knize zvaní soumračníci -, protože čas od času mi to nebylo jasné, ale tahle věc mi přijde jako maličkost. V knize to autor zmínil, ale abych pravdu řekla, někdy mě okolnosti docela mátly.

Tak či tak, pokud máte rádi fantasy a nepohrdnete ani YA literaturou, knihu si přečtěte. Tedy za předpokladu, že na ni náhodou narazíte a v tu chvíli nebudete mít ke čtení nic lepšího. No, a já se budu těšit, až vyjde třetí díl a já si ho přečtu, protože se vážně nemůžu dočkat, až zjistím, jak to dopadne. (Další díl vychází již 7. dubna.)

Za poskytnutí recenzního výtisku opravdu moc děkuji nakladatelství Fragment.
(Zdroj obálky naleznete jako obvykle po kliknutí na ni.)

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kristýna Kaderová Kristýna Kaderová | E-mail | Web | 14. března 2015 v 11:38 | Reagovat

Podle mě byl druhý díl lepší než první. Víc propracovanější, autor si dával pozor na nesrovnalosti :) I když je pravda, že mi některé věci pořád nejsou jasné :D

2 reveriedreams reveriedreams | E-mail | Web | 16. března 2015 v 16:54 | Reagovat

No, téma mě osobně moc nezaujalo, ale jde vidět, že autor si nejspíš hodně pohrává s psychikou postav, což je úžasné. Možná si to opravdu přečtu, ale jen pokud na to narazím. Ale strašně tě za ty recenze obdivuji.

3 Katie Katie | Web | 16. března 2015 v 20:48 | Reagovat

Obálka se mi líbila víc u prvního dílu. Ale stejně jako první díl bych si ráda přečetla i tento. =)

4 Sára Dracová SB Sára Dracová SB | E-mail | Web | 24. března 2015 v 20:00 | Reagovat

Mě se obálka líbila více u prvního dílu, i když i takhle vypadá dobře, příběh vypadá opět zajímavě.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.