Volání sirény: Prokletí - Michaela Burdová

2. února 2015 v 9:35 | Terka M. |  Recenze knih
  • Po dočtení této knihy mám takový zvláštní pocit, že velice nutně potřebuji držet v rukou i druhý díl, po tom konci si myslím, že je to velmi nutné. I kdyby se mi kniha nelíbila, musela bych si přečíst druhý díl, abych neměla rozečtenou sérii stejně, jako už mnohé předtím.

---

Název: Volání sirény
Podtitul: Prokletí
Autorka: Michaela Burdová
Nakladatelství: Fragment
Rok vydání: 2014
Počet stran: 277 s.


Hodnocení obálky:

Jestli se nemýlím, obálku vytvořila sama autorka a líbí se mi. Je na ní Larissa, pokud se nepletu, což doufám, že ne, ale je to jediná siréna, která se v knize objevila, takže si jsem na 99,9% jistá, že je to ona. Dívá se na moře, jak loď naráží do skály. Nebo se dívá na blesky, které jsou zcela určitě jejím dílem. To však nemění nic na tom, že je obálka moc povedená.

Hodnocení knihy:

Když jsem knihu četla, říkala jsem si, že je to něco jiného než Syn pekel, ten styl psaní, to mi vůbec k autorce nesedělo. Byla jsem zmatená z prologu, a když jsem si ho přečetla potom, co jsem dočetla celou knihu, všechny dílky mi do sebe začaly zapadat. Ostatně jako to bývá vždy. Kupříkladu i u knih Dana Browna, kdy si po přečtení celé knihy přečtu ještě jednou i prolog a většinou tak pochopím téměř všechno.

Nicméně, jsem ráda, že jsem si knihu přečetla chvíli potom, co vyšel druhý díl a nemusím tak čekat celou věčnost na to, abych zjistila, co bude dál. Co mě však na knize mrzí, je ten paperback. Nevím, kolikrát jsem se zmiňovala, že nemám ráda paperback, protože když takovou knihu dočtu, přední strana pokaždé odstává od toho zbytku. Když navíc zmíním i fakt, že ostatní Míšiny knihy mají pevnou vazbu, zaráží mě, že zvolili paperback.

Larissa je siréna. Kvůli jejím vazbám k moři musí zabíjet muže, aby zůstala silná a nezemřela. Ale své vazby k němu chce mermomoci zpřetrhat. Dále tu máme Liama a Darrena. Dva bratry, dvojčata. Prokleté dvojčata, jestli mohu tedy zmínit i toto. Vlastně nemohu přesně říct, koho jsem v knize měla nejraději. Pravděpodobně Derrana a hned poté Larissu, Liam byl takový... sobecký, jestli to tak můžu říci. Ačkoli, Larissa není zrovna nejchytřejší, když nepoznala, že je zamilovaná, ale vlastně to chápu. Je to siréna. K mužům do určitého momentu chovala nenávist, takže plně chápu, že to nepoznala.

Derren se na ni podíval a jenom přikývl. Najednou obrátil zrak k Larisse a jejich oči se střetly. Na okamžik ji to vyvedlo z míry, ovšem oplatila mu pohled se škádlivým úsměškem. Derren ji dál provrtával očima, zatímco odpovídal Lisbeth: "Někdy bych žil radši na vesnici."
Magdalena, která si všimla toho zvláštního pohledu mezi ním a Larissou, se do hovoru zamračeně vložila: "Ale jdi, Derrene, na vesnici? Tam přece žije jen chudina."
(...)

Úryvek pochází ze strany 82. Ano, přiznávám, ten úryvek měl být spíš odněkud, kde spolu hovoří Larissa, Liam a Darren, ale abych pravdu řekla, tahle část se mi taky líbí, takže doufám, že nevadí, že jsem sem dala úryvek s postavami, které se v knize objevují spíše zřídkakdy.

Rozhodně si nemyslím, že by nový styl autorčina psaní byl nějaký špatný, naopak. Pravdou je, že každý autor se za dobu svého psaní vyvijí a byla hloupost myslet si, že ona by toho nebyla schopna. Pokud jste tedy četli některou z autorčiných předchozích knih a nezaujala vás, dejte šanci ještě této. Možná se vám příliš nelíbil styl autorčina psaní a vzhledem k tomu, že v prvním díle Volání sirény je to něco jiného, je dost možné, že vás to třeba okouzlí. Samozřejmě to nemohu s jistotou potvrdit, mohu se jen domnívat. Jen říkám, že vám to můžu doporučit přečíst.

Za poskytnutí recenzního výtisku opravdu moc děkuji nakladatelství Fragment.
(Zdroj obálky naleznete jako obvykle po kliknutí na ni.)

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 fakynn fakynn | E-mail | Web | 2. února 2015 v 10:12 | Reagovat

Knížka vypadá opravdu zajímavě, ale díky tomu, že jsem ve skluzu a už teď mám rozečtené čtyři knihy a další mě čekají v pdf, nebo se hromadí na stole, neskočím po ni.
pěkná recenze. :)

- K anketě. Hlasovala jsem pro HP, protože to je moje srdcovka, ale určitě, kdyby to šlo, hlasuji i pro Twilight Sagu, ale jinak moje nejoblíbenější knížka je Hledáni Aljašky od Johna Greena, Zelená Míle od Stephena Kinga a Vampýrská Akademie od Richelle Mead (díl neřeknu, protože zbožňuji opravdu každý a četa jsem je všechny asi čtyřikrát. :) )

2 Kristýna Kaderová Kristýna Kaderová | E-mail | Web | 2. února 2015 v 16:02 | Reagovat

Asi tě zklamu, ale co vím, tak ji netvořila ona. Tedy jestli jsem to z jejích stránek správně pochopila.

Souhlasím, ten styl psaní je fajn. Ale myslím, že dál asi bude psát stylem, kterým byly předchozí knihy. Každopádně je to docela jedno, oba dva styly mají něco do sebe :)

3 reveriedreams reveriedreams | E-mail | Web | 2. února 2015 v 17:13 | Reagovat

Zbožňuji Sirény, sama jsem se o nich nedávno pokoušela něco sepsat, a tuto knihu sháním již dlouho. a vidím, že to stojí za to. A jak jsi říkala, to, že jí nedošlo, že je zamilovaná, je vzhledem k tomu, kým je, pochopitelné. Úžasná recenze, ostatně jako vždy...

4 Sára Dracová Sára Dracová | E-mail | Web | 2. února 2015 v 19:13 | Reagovat

Moc pěkná obálka, paperback také moc nemusím, vadí též, že přední strana odstává. Ještě jsem se k této knize nedostala, ale určitě si jé přečtu, až překonám horu na svém stole :-) všichni ji chválí, takže je na mám potencionálním seznamu.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.