Roční literární soutěž - hodnocení za říjen

15. ledna 2015 v 0:47 | Terka M. |  Roční literární soutěž
  • Ano, konečně jsem se odhodlala k tomu hodnocení za měsíc říjen. V tomto měsíci bylo tématem zvoleno Posledního října a většina z vás (lépe řečeno všichni) psala o Halloweenu. Nebo minimálně o tom, jak může být jeden den tak děsivý. Tentokrát jsem nebyla příliš kritická, všechny povídky se mi líbily. :)

---
Hodnocení:

Casion napsala opravdu moc pěknou povídku se zajímavým námětem. Skutečně se mi líbilo to pojetí tématu a vlastně nevím, co bych povídce vytkla. Pravděpodobně nic. Všechno se mi zdálo dobré. Počínaje tím, jak byla hlavní hrdinka vtipná a jak jsem se u povídky minimálně usmála. Povídka se dobře četla až do úplného konce a kostým hlavní postavy bylo doopravdy nápaditý.

Anotace k povídce:

Je posledního října. A zároveň tu máme Halloween. Nebo také Samhain, chcete-li. Wendy, hlavní postava Casioniny povídky, je čarodějka. Čarodějové a Halloween, to znamená něco zvláštního... kouzelného. A Wendy si pomocí kouzel vytvořila kostým na svátek magie. Na pohled to vypadá nebezpečně, její spolubydlící se bojí, aby na ní ten kostým nezanechal trvalé následky, ale Wendy neměla strach. Myslíte si, že měla spolubydlící poslechnout? Přežije Halloween v pořádku a ve zdraví?

Celkové hodnocení povídky:

Jak jsem již zmínila, povídka byla ohromně nápaditá, takže se na mě nesmíte zlobit, když dám Casion 10 bodů z 10ti. Už se z toho pomalu stává tradice, co? Věřte mi, kdyby mi tady přišla povídka, které bych nerozuměla a která by se mi nečetla dobře, rozhodně bych ji nehodnotila tak dobře, ale musím říct, že se všechny tři pravidelné soutěžící v průběhu soutěže opravdu zlepšily a já proto nemám důvod negativně hodnotit.


Kristýna Kaderová (Posledního října)

Hodnocení:

První, co mě na povídce překvapilo, byl fakt, že ji Kristýna napsala v mužském rodě. Byl to nezvyk. Tedy když nepočítám její povídku Zamilovaní nepřátelé, kterou píše z ženského i mužského pohledu. Tím chci říct, že je dobré procvičit si psaní povídek z pohledu opačného pohlaví a mohu s klidným svědomím říct, že se mi povídka opravdu moc líbila a bavila mě číst. A aby toho nebylo málo, několikrát mě i rozesmála.

Anotace k povídce:

Hlavní postava této povídky neslaví Halloween. Nicméně, dělá tu nejděsivější věc ve svém životě - o půl dvanácté v noci píše seminárku do biologie. Myslíte si, že je možné, aby ho dneska potkalo něco mnohem děsivějšího než seminárka nebo mamka vyjídající ledničku, protože ve dne drží dietu?

Celkové hodnocení povídky:

Zmínila jsem se, že se mi povídka opravdu moc líbila? Jo, vlastně, zmínila. Přinejmenším několikrát. Takže, jak jinak, dávám ti 10 bodů z 10ti. Nepřišlo by mi fér, kdybych ti měla dát méně. Takže ať si kdokoli říká co chce, já si za svým rozhodnutím stojím a nehodlám ho měnit. Klidně si říkejte, že dělám neobjektivní hodnocení, ale... prostě píšu to, co si myslím.Hodnocení:

Velmi pěkná a povedená povídka. Mám dojem, že ze všech tří povídek je tahle asi nejvíce povedená. Mě to tak alespoň připadá. Všechny povídky byly moc dobré, ale tahle se četla přímo báječně. Ostatně jako ty dvě předchozí, přesto... v Katiině povídce bylo něco, co mi vzalo dech. Možná to bylo i absencí chyb, což mě ohromně potěšilo. Ani si nedovedete představit, jak moc mě to potěšilo.

Čtení této povídky mě bavilo. Skutečně moc. Mrzelo mě, když povídka skončila. Tudíž bych se také, jak napsala Kristýna do komentářů k povídce, přiklonila k pokračování. Třeba v nadcházejícím říjnu, v druhém ročníku soutěže, bude nějaké takové téma, na které ho budeš moct napsat.

Anotace k povídce:

Andromeda je mrtvá. Už několik let. Spoustu let. Vždy posledního října, na Halloween, opouští zemi mrtvých, aby se na chvíli podívala do země živých a zjistila, co je nového. Tentokrát se podívala do našeho světa, který je úplně jiný než v době, kdy ho opustila...

Celkové hodnocení povídky:

Musela bych být blázen, kdybych ti nedala plný počet bodů. Těch 10 bodů z 10ti si za svou bezchybnou povídku zcela určitě zasloužíš. Opravdu povedené. Skvělé. Vážně nemám co dodat, můžu jen zatleskat.


P. S. Zítra se tady v Opavě podívám po nějaké věcné ceně pro všechny soutěžící. Pro všechny, s výjimkou jedné, jejíž blog byl neaktivní už když jsem hodnotila únorovou povídku. Takže pro Akrim. Casion. Kristýnu Kaderovou. Pro Katie. I pro Karin, která se sice zapojila do dvou posledních měsíců, ale i to se počítá. Jen chci upozornit, abyste nečekali nic velkého, spíš něco, co vám řekne: "Jo, zúčastnila jsem se Terčiny soutěže a ráda na to vzpomínám." Nemusí to být zrovna takhle, jen mě to napadlo. A kdo ví? Třeba na první ročník této soutěže budete opravdu rádi vzpomínat.

Nicméně, mohu potvrdit, že do druhého ročníku se bude jednat o ceny věnované nakladatelstvím Fragment. Ještě nemůžu říct, o jaké se bude jednat, ale můžete se na ně těšit. Tak snad se zapojíte i v příštím ročníku. Ale kromě upomínkových předmětů z Opavy jsem se rozhodla pro něco od nás ze Vsetína - chtěli byste turistickou známku? Nebo nějakou pohlednici? Upozorňuji, že pohlednice lze použít jako záložka do knížky.

Říkám, nebude to nic velkého, spíše jen takové malé poděkování, že jste se účastnily. Ale snad vás to potěší. Ještě o tom napíšu samostatný článek, kde ceny případně i vyfotím. Mám v plánu koupit pár takových věcí a pak do nich dát malou pozornost, překvapení, o němž vám neřeknu. Inu, doufám, že se to podaří.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Která povídka za říjen je nejlepší?

Od Casion
Od Kristýny Kaderové
Od Katie

Komentáře

1 reveriedreams reveriedreams | E-mail | Web | 15. ledna 2015 v 15:03 | Reagovat

Všechny povídky vypadají zajímavě, až budu mít více času, rozhodně si je všechny přečtu. A tato soutěž se ti moc povedla!

2 Sára Dracová Sára Dracová | E-mail | Web | 15. ledna 2015 v 18:16 | Reagovat

Ráda bych dala hlasy dva ale kdy si musím vybrat, tak dám Casion. kdyby to šlo dala bych i Kristýny Kaderové, obě mají povídky skvělé

3 Katie Katie | Web | 15. ledna 2015 v 20:59 | Reagovat

Vážně se ti má povídka tak líbila? Trochu se mi tomu nechce věřit. =D Sice jsem ji vyplodila ale představa byla trochu jiná. =D Každopádně mě moc potěšilo, že se ti líbila i to, že jsi tam nenašla chyby. =)

4 Kristýna Kaderová Kristýna Kaderová | E-mail | Web | 18. ledna 2015 v 14:46 | Reagovat

Děkuju :)

Já jsem pro pohledy i známku :)

5 Casion Casion | Web | 26. ledna 2015 v 18:30 | Reagovat

Ďakujem ti za pekné hodnotenie, teší ma, že sa ti poviedka páčila. S cenami si starosti nerob, každá drobnosť poteší a navyše, ja osobne som sa zúčastnila kvôli záujmu a nie cenám :D A plánujem sa zapojiť aj do druhého ročníku :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.