PF 2015

1. ledna 2015 v 16:25 | Terka M. |  Něco málo o mně a mém životě
  • Tak tu máme zase další rok. Předchozí uběhl jako voda, alespoň mě to tak přijde. Jako kdyby ani neměl plus mínus 365 dní, ale mnohem - mnohem - méně. Zase se budu muset naučit psát jiný rok. Pamatuji si, jak jsem to kdysi (byla jsem o hodně menší) pletla, proto si na to snažím dávat pozor, ale na tom teď nezáleží. Momentálně moc dobře vím, že je rok 2015.

---

Většina lidí má v oblibě shrnout úspěchy za předchozí rok a i já to tak udělám. Mám totiž dojem, že se toho v minulém roce stalo hodně, když pohlédnu k rokům ještě před rokem 2014. Kupříkladu jsem úspěšně složila maturitní zkoušku. A to prosím na první pokus. Ačkoli jsem měla pocit, že se s mojí Angličtinou můžu jít zahrabat. Překvapilo mě, jak jsem se u ústní zkoušky z ní rozkecala tak, jako ještě nikdy v tom jazyce ne.

Pak jsem měla asi čtyři měsíce prázdniny a ke konci srpna se mi povedlo se dostat na vysokou školu. Sice to nebylo to, co jsem chtěla a jak jsem záhy zjistila, kdybych to věděla, dám si do druhého kola přihlášku na literaturu. Nebo tak něco. Jen ne na obor, na kterém jsem nyní. Já vím, zatěžovala jsem vás s tím celý minulý rok a asi vás ze mě už bolí hlava, omlouvám se. Je to moje chyba. Moje špatná volba.

Holt historie-muzeologie není pro někoho, kdo měl historii naposledy v prváku na střední škole a nějak extra se historii nevěnoval. Doporučovala bych ho pro absolventy gymnázia se zájmem o historii. Minimálně jedna profesorka si nedá říct a musí kecnout něco ve smyslu: "To jste se jistě učili na gymnáziu." Haha. Na jakém gymnáziu? Já na nějaké chodila? (...)

Co považuji za obrovský úspěch v blogovém světě, bylo mé přijetí do Autorského klubu. Když mi přišel e-mail od Standy s tím, že mě přijímá do Klubu, byla jsem štěstím bez sebe a už pomalu vymýšlela, co napíšu do medailonku. Zda vůbec pošlu fotku. Tu jsem nakonec neposlala, protože kromě té, co mám tady na blogu vedle záhlaví, žádnou pořádnou nemám. Snad kromě těch, kde jsem o čtyři až pět let mladší, ale to jsem nechtěla. Tak jsem si řekla, že to nebude vadit. Koneckonců moje fotka je i v náhledu blogu, že ano. Tak jsem to už neřešila, poprosila Kristýnu, zda by mi poradila s medailonkem a vyhodila z toho nepotřebné věci a poslala to. Mimochodem, děkuji za pomoc a korekturu.

Zároveň jsem byla zvědavá na důvod přijetí. Tedy, jak Standa vždycky psával (minulé číslo proto, že žu nováčky vybírat nebude) do článku, proč byl blog přijat. Překvapilo (a potěšilo) mě, jak byl ten text odůvodňující mé přijetí dlouhý a opravdu moc si toho vážím. Nicméně, mrzí mě, že je celý blog Autorského klubu pozastaven a doufám, že se brzy dozvíme víc. Třeba o jeho opětovném spuštění. Za jakých okolností by se tak mohlo stát. Už několikrát jsem si musela přiznat, že bych do toho šla. Do rubriky, kterou bych v AK vedla. Nějaké povídkové. Něco jako je roční literární soutěž.

Ale vždycky jsem dostala strach, že bych se tomu nevěnovala tak, jak by si ta rubrika zasloužila a dopadlo to podobně jako s Lupou, která se sice chystala na comeback, ale mám ten pocit, že k němu v Autorském klubu už nedojde. Nejsem si jistá, snad se pletu. Netuším.

Ještě jedna věc mě napadla. Ani netuším, jak jsem na ni mohla zapomenout. V tomto roce se na titulce objevily hned dva mé články, čehož si také neskutečně vážím. První byl o blogerském srazu, který bych i nadále chtěla naplánovat, ale nějak na to není energie... a druhým byl článek o tom, že se nechci vdávat v kostele, který byl na hlavní stránce Blogu.cz toto pondělí. Nečekala jsem to. Rozhodně ne s tímto článkem. Ne potom, co jsem četla článek na Srdci, kde články s náboženskou tématikou nepřímo odmítaly. Nicméně, moc děkuji a doufám, že třeba jednou... za pár týdnů, měsíců... se tam objevím znovu, až napíšu nějaký zajímavý článek. Děkuji.

Jako by se mi všechno to, co jsem do tohohle článku chtěla o minulém roce ještě nacpat, vykouřilo z hlavy, takže nyní přejděme k roku následujícímu.

Hrozně moc ráda bych tento rok vydala knihu. Vraždy kvůli sušenkám by byly ideální a jsem ráda, že jsem si ten příběh ještě neznelíbila a stále na něm pracuji. Ačkoli s menšími přestávkami, abych načerpala inspiraci. Nejsem si jistá, jak toto vítáte vy, ale já si už hrozně dlouho představuji, jak svou knihu držím v rukou, přičichávám k jejím jednotlivým stránkám a přemýšlím, jak dlouho jsem ji psala... kupříkladu.

Kdyby se jednalo o již zmíněnou povídku, bylo by legrační, kdyby stránky voněly po sušenkách a jo, já vím, že je to trhlé, praštěné... ale mě to jen tak napadlo. Chtěla bych vydat knihu i za cenu toho, že by to byl propadák. Zkrátka kvůli sobě. Kvůli tomu, abych se na ni mohla podívat v knihovně a držet ji v rukou.

Téměř vždy jsem si na Nový rok dala předsevzetí, abych zhubla a pokaždé jsem ho nedodržela, takže ne. Tentokrát si ho dávat nebudu. Jo, hrozně ráda bych byla minimálně o pět kilo lehčí, ale nechci držet žádné drastické diety, chci jíst, na co mám chuť a nechci se ničím omezovat. Takže tak, to bychom měli.

Ráda bych zaplnila svou skromnou knihovničku. Kromě toho je mým přáním dát svou vydanou knihu vedle libovolné knihy Dana Browna, aby si spolu mohly povídat. Možná bych neměla pít, pak budete mít dojem, že jsem blázen nebo jako děcko, ale přemýšleli jste někdy nad tím? Chtěli byste si dát vlastní knihu vedle knih svého oblíbeného spisovatele?

Dále bych si měla najít brigádu. Naučit se na přijímačky a dostat se na žurnalistiku. Poplatek ještě není zaplacený, přihláška už podaná je. Tedy přihlášky. Podala jsem si jich trochu víc. Jednu do Prahy. Do Brna. Dvě do Olomouci, kterou jsem minulý rok nezkoušela. Možná to byla chyba. Vím, že v Praze mám tak 30% šanci, možná ještě menší, přesto mě tamní škola láká. Hlavně ty přijímačky mě zaujaly. Písemné jsou všude, tady teda taky, v prvním kole, ale kdybych se čirou NÁHODOU dostala do druhého kola, mohla bych na ústní a tam by záleželo jen na mě a na odvedeném výkonu.

S čímž souvisí i ta brigáda. Mohla bych zajít do Kauflandu. Sice je tam minimální plat, ale něco málo bych si vydělala a i to málo přece něco je. Nebo ne? Já vím, já vím. Je tam těžká práce za malé peníze, ale abych pravdu řekla, ani se nedivím. Mám dojem, že téměř vždycky nabídnou za těžkou práci malý finanční obnos. Na druhé straně na lehkou práci moc lidí nezaměstnávají, protože na tu potřebují lidi s kvalifikací. Lehkou prací myslím práci, při níž lidé přemýšlí. Netvrdím, že je to lehká práce, ale asi není tak složitá, jako ta, co dělávají lidé v továrnách, ale i tak. Nechci, aby mě někdo vzal za slovo.

Tak tedy doufám, že jste to dočetli až sem a já vás tímto článkem moc neznavila. Vězte, že jsem to neměla v úmyslu. Na závěr bych vám moc ráda chtěla popřát Šťastný Nový rok a nový rok 2015 celkově, nejen ten dnešní den. Přeji vám hodně štěstí, lásky a štěstí a aby byl nadcházející rok snad ještě lepší, než ten předchozí.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Adina Adina | Web | 1. ledna 2015 v 16:45 | Reagovat

Pěkné :-) Tak ať ti vyjde co nejvíc  věcí v tom už letošním roce!

2 Xerodoth Sigmius/KayW Xerodoth Sigmius/KayW | E-mail | Web | 1. ledna 2015 v 18:07 | Reagovat

K otázce vlastní knížky u díla oblíbeného spisovatele: Ne :D Protože věřím, že špatné uspořádání knih vede ke kolizi vesmírů. Jinak s Kauflandem hodně štěstí, taky jsem si tam pár dní pobyl :D A samozřejmě hodně štěstí do nového roku, i když je asi lidské doufat, že každý další rok bude lepší, než ten předchozí.

3 M. M. | Web | 1. ledna 2015 v 18:08 | Reagovat

K prijatiu do AK gratulujem. :-)
Čo sa týka brigády v Kauflande, moje spolužiačky pracujú v Kauflande a nesťažujú si, práve naopak. Ale jasné je, že všade to je inak.
Inak mi nič iné nezostáva, len ti popriať, aby sa ti tvoje ciele v roku 2015 vyplnili, a asi najviac ten s vydaním knihy, ten by asi veľmi potešil. :-)

4 reveriedreams reveriedreams | E-mail | Web | 1. ledna 2015 v 22:26 | Reagovat

Máš krásná předsevzetí, opravdu. A tu knihu ti moc přeji!

5 Kika Kika | E-mail | Web | 2. ledna 2015 v 0:01 | Reagovat

Tak snad jen, aby se Ti podařilo vydat tu knihu a moci si ji držet v rukách a aby sis našla třeba i jinou brigádu než v tom kauflandu ;) Krásný nový rok!

6 Kristýna Kaderová Kristýna Kaderová | E-mail | Web | 2. ledna 2015 v 13:38 | Reagovat

Ke všemu ti moc gratuluji, což moc dobře víš :)

Za korekturu neděkuj, ty mi ji taky děláš :)

A já tam neměla ani jeden článek, to není fér! :D Ale přeju ti to :) Ať jich tam máš hodně i tento rok :)

Tu knihu snad vydáš, ale pak je musíš přesvědčit, aby vydaly i mou :)

Já budu ráda, když tu knihovnu přestěhuju do konce ledna :D Nikdy mě to nenapadlo, ale byl by to sakra skvělý pocit :D

Hele, nakonec tě přijmou do všech, takže jediné o co se budeš muset starat je to, která z nich bude nejlepší :) Má předpověď tvé budoucnosti :)

Jdi do toho knihkupectví, tam aspoň budeš obklopená knížkama :)

Šťastný nový rok :)

7 Katie Katie | Web | 2. ledna 2015 v 15:44 | Reagovat

Stalo se toho opravdu hodně. =)
Taky tě rozčiluje, že všichni učitelé vždy řeknou ,,To jste určitě brali na gymlu.." sakra a jako to tam museli chodit všichni??? Já tam taky nechodila a už mě tou větou rozčilují.
A s oborem taky nejsem spokojená. Snad se to zlepší. =)
Přála bych ti, aby si knihu úspěšně vydala, třeba se to povede. ;-)
A k tomu článku na hlavní straně blogu ti gratuluji, muselo tě to těšit.

8 Terka Terka | E-mail | Web | 2. ledna 2015 v 17:13 | Reagovat

[1]:[4]:[5]:[2]: Moc děkuji za milé komentáře. :-)

Tak ono by se to v tom Kauflandu týkalo jen pár dní (nocí), na inventuru, ale tak si říkám, že by alespoň nikomu nevadilo, kdybych pak ve dne spala. :-D Tak snad ještě budou nabírat... a snad tam v sobotu bude někdo z personálního. :-)

[3]: Děkuji. :-)

Já soudím podle toho, co mi řekla třeba mamka. Navíc jedna spolužačka ze střední tam také pracovala. Jo, asi to všude bude jinak. :-)

[6]: Děkuji. :-)

Já vím, ale když už jsem tě tam jmenovala, nedalo mi to a musela jsem ti poděkovat. :-)

Asi bych měla nějaký navrhnout... vyber si nějaký ze svých článků (nebo mám vybrat já?) a já ho doporučím na titulku. :-)

Samozřejmě až ji budeš mít napsanou. :-D

Že jo? :-D

Budu doufat, že se nepleteš. :-)

Ráda bych, ale to bohužel nezáleží jen na mě... dneska jsem se ptala v jednom obchodě, měly na dveřích papír, že hledají prodavačku. Myslela jsem si, že se asi bude jednat o celý úvazek, ale řekla jsem si, že se zeptám, protože za zkoušku nic nedám, že. :-) No, a nakonec nic z toho, tak snad příště. :-)

Děkuji. Tobě taky. :-) Po kolikáté už ti přeju Šťastný Nový rok? :-D

[7]: Rozčiluje... přesně. U nás to teda hlavně řekne jedna učitelka, ale i tak, od ní bych to slyšet nepotřebovala, protože ji zároveň nemám ráda...

Fakt? Já měla dojem, že jsi ráda, že jsi na tom oboru... snad. :-)

Třeba. Doufám. :-)

Děkuji. To ano. :-)

9 MaddyHarry MaddyHarry | Web | 3. ledna 2015 v 12:35 | Reagovat

No tak já ti jen mohu popřát hodně štěstí a aby ti všechno, co jsi si naplánovala v tomto roce vyšlo - i ta kniha. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.