Syn pekel: Vlčí krev - M. Burdová

9. prosince 2014 v 23:21 | Terka M. |  Recenze knih
  • Recenze na knihu, po jejímž přečtení si mlátím hlavou do zdi proto, že jsem si neřekla o druhý díl. Moje hlava to snad přežije, vy si raději přečtěte recenzi. :)

---

Název: Syn Pekel - Vlčí krev
Autorka: Michaela Burdová
Nakladatelství: Fragment
Počet stran: 253 s.
Rok vydání: 2013


Hodnocení obálky:

Na obálce podle mého - doufám, že správného - mínění najdeme Temnovlka. Nebo Nerana? Přesně si nejsem jistá, ale každopádně můžu říct, že se ke knize obálka skvěle hodí.

Hodnocení knihy:

Nějakou dobu mi trvalo, než jsem se do knihy začetla. Přibližně prolog a jednu kapitolu, pak už jsem si na styl autorčina psaní začínala zvykat a nemohla jsem se od knihy odtrhnout. Pravdou však je, že kdyby bylo jenom na mně, knihu dočtu mnohem dřív. Bohužel to na mně nezáleželo.

Nerana jsem si okamžitě a bezesporu zamilovala. Milovala jsem kapitoly s ním a s Liadel, tak neskutečně vtipně se provokovali až jsem si za pár okamžiků nedokázala představit, že by nemohli být spolu.

Aragen jsem nejdříve nechápala. Teda, chápala jsem ji, ale čím víc jsem si zamilovávala Nerana s Liadel, tím víc jsem ji začala nesnášet. Byla taková... teď mě nenapadá to správné slovo. Chtěla, aby bylo všechno po jejím a v tomhle ohledu mi byla docela blízká, často mi někdo říká, že chci, aby bylo po mém a vždycky mám poslední slovo. Tak nějak jsem to cítila i u Aragen, přesto jsem si ji neoblíbila.

Teď už jsem jenom naštvaná sama na sebe, že jsem si neřekla rovnou i o druhý díl, protože netuším, jak to vydržím než mi to přijde,... vážně jsem napnutá, jak to nakonec dopadne, skončilo to otevřeným koncem. Proto je velmi důležité si knihy koupit či půjčit z knihovny společně, abyste na nic při přechodu na další díl nezapomněli. Celkově si bych měla přemýšlet, a když se jedná o sérii, domyslet si, že tam ten konec může být otevřený. Holt moje chyba, no. Jsem nepoučitelná.

"Nemám elfy rád," odvětil a Liadel zacukaly koutky. "Ale jednou, když jsem byl těžce zraněný v boji, mě tady našli právě elfové z Geiwö. Postarali se o mě."
"To bude nejspíš tím, že nejsme tak namyšlení, jak stále tvrdíš," prohlásila Liadel sladce.
"Ne, oni jsou výjimka. Ty jsi živý důkaz, že mám pravdu."
"Jsem podle tebe namyšlená?"
"Trefa!" Neran se ušklíbl.
(...)

Jedná se o úryvek ze 168. stránky. Jak jste správně pochopili, je to vytržené z kontextu, ale svůj účel to splnilo a rozesmálo mě to. Prostě Liadel a Neran a to jejich slavné provokování, díky němuž jsem si je tak zamilovala. Jsou jednoznačně báječní.

Přiznám se, že jsem váhala, jestli si o knihu říct. Netušila jsem, jestli mě bude bavit a taky, ty obálky knih Míši Burdové mi vždycky přišly víceméně dětské, proto jsem se toho i bála a nebyla si jistá, zda mě to bude bavit. Ale jsem moc ráda, že jsem si knihu přečetla, takže jediné, co snad ještě můžu říct, je to, že knihu doporučuji. A pokud máte rádi fantasy a ještě stále váháte stejně, jako jsem váhala já, už neváhejte a přečtěte si ji. Pevně věřím, že se vám to bude líbit.

Za poskytnutí recenzního výtisku opravdu moc děkuji nakladatelství Fragment.
Zdroj obálky naleznete po kliknutí na ni.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 reveriedreams reveriedreams | E-mail | Web | 10. prosince 2014 v 7:22 | Reagovat

Knihu jsem četla, ale bohužel také jen první díl, a to ještě před poměrně dlouhou dobou.
Také jsem si ty dva zamilovala. I když musím říct, že nic nenahradí Sorgana a Awrixela z Křišťálů moci, pokud jsi tuto sérii od této autorky četla.
Podle mě to není její nejlepší kniha, ale je čtivá. Já jsem to měla hotové za tři dny, možná i za méně.
Jinak, úžasná recenze a trěším se na tvé další!

2 Kristýna Kaderová Kristýna Kaderová | E-mail | Web | 13. prosince 2014 v 23:29 | Reagovat

Panovačná? :D

Já ti to říkala :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.