Království - Amanda Stevens

22. prosince 2014 v 21:34 | Terka M. |  Recenze knih
  • Na tuhle recenzi se chystám už od včerejška, ale zatím jsem nebyla sto se k ní dokopat. Možná bych ji napsala už včera večer, ale nějakým záhadným způsobem (možná ne až tak záhadným) se u mě objevila rýma a dneska už je to lepší, ale včera mě bolela i hlava. Ale nebudu vás tím zatěžovat, budu doufat, že mi na Štědrý den nebude hůř a že to nějak přežiju (ještě aby ne, není to moje první rýma) a vy si už v klidu přečtěte recenzi. Nicméně, pokud to stihnu, na Štědrý den vás tu bude čekat malý dáreček v podobě povídky. A budu se snažit, aby v nebyl obsažen horror, ale asi chápete, jak to bude těžké.

---

Původní název: The Kingdom
Český název: Království
Autorka: Amanda Stevens
Série: Hřbitovní královna, druhý díl
Nakladatelství: Knižní klub
Počet stran: 358 s.


Hodnocení obálky:

Všechny obálky této série jsou víceméně stejné a to je jedině dobře. Tahle symbolizuje... vlastně vám nemůžu říct, co na ní vidím souvisejícího s knihou. Snad kamenného anděla na hřbitově v Asher Falls. Na každé z obálek série se anděl nachází v jiné poloze, zalitý jinou barvou. Kdyby byla pořád ta samá barva, ta stejná obálka, bylo by to nudné. Nicméně, když dáte vedle sebe všechny tři knihy série, má slova, že se k sobě hodí, se potvrdí. Nejedná se o trilogii, kdy je jedna kniha bílá, druhá černá a třetí křiklavě růžová, chcete-li takové přirovnání.

Hodnocení knihy:

I přes to, že většina akce začala až ke konci, protože ji hlavní hrdinka zamluvila svými myšlenkovými pochody, se mi tahle kniha opravdu moc líbila. Pravděpodobně vám to připadá otravné, jak takřka každou knihu v recenzi vychválím až do nebes, ale nemyslíte si, že kdyby se mi nelíbila, nepůjčila bych si ji z knihovny? No, dobře, možná bych si půjčila i knihu, u níž bych znuděně otáčela stránky, ale pravdou je, že jsem za poslední dobu takovou knihu nečetla.

Takže ano, můžete na mě být naštvaní, že vás dva dny před Štědrým dnem otravuji s pozitivní recenzí, ale já za to prostě nemůžu. Když se mi kniha líbí, přece ji nebudu kritizovat, že ano? Na druhou stranu, že by se mi líbilo všechno, to se říct nedá. Chyběla mi absence Devlina, se kterým nás autorka seznámila v předchozím díle a celá šťastná se těším, až otevřu třetí díl Hřbitovní královny - Proroka - a Devlin tam konečně bude. On je tak... sexy. Jo, tohle slovo by šlo použít.

Odolala jsem pokušení vrhnout letmý pohled přes rameno. Léta soužití s duchy mě naučila sebekázní až nenormální. Až příliš dobře jsem věděla, co a jak, než abych teď na ty lačné, chamtivé tvory, reagovala, a tak jsem se opřela o palubní zábradlí a soustředěně se dívala do zelenkavých hlubin jezera. Ale periferním viděním jsem sledovala ostatní pasažéry na přívozní lodi.
Důvěrný šepot a tichý smích dvojice, postávající opodál, ve mně vzedmuly vlnu neočekávané melancholie; náhle jsem si vybavila Johna Devlina, policejního detektiva, kterého jsem opustila v Charlestonu. (...)

Tentokrát jsem si úryvek nezatrhla, taky se jedná o knihu z knihovny, ale líbila se mi část první kapitoly na straně tři, tedy v úvodu celé knihy. Abyste tomu rozuměli, toho Devlina jsem si okamžitě zamilovala, proto i část tohoto úryvku věnovaná jemu se mi líbila.

Ještě netuším, jaký budu mít názor na Proroka, ale už tuším, že tvrzení první díl je vždycky nejlepší platí a bude platit navěky. Nejsem si jistá, jestli existují výjimky. Matně si vybavuji knihu, u níž mě bavil druhý díl víc, než ty ostatní. Když si vzpomenete na mou recenzi druhého dílu Hunger Games, psala jsem, že děj tam byl hrozně uspěchaný a že se celá ta Tour vítězů odehrála moc rychle. Tady to někdy plynulo až moc pomalu.

Čekala jsem prakticky polovinu knihy než se děj přehoupne do něčeho zajímavějšího, ale vlastně mi to připadalo zajímavé stále. Ano, znovu opakuji, že se mi kniha líbila a opravdu nelituji, že jsem se do čtení této série dala. Pokud máte tedy rádi duchy a nadpřirozeno, podívejte se po ní i vy. Minimálně po prvním dílu a pak uvidíte.

(Zdroj obálky naleznete jako obvykle po kliknutí na ni.)

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 reveriedreams reveriedreams | E-mail | Web | 23. prosince 2014 v 10:20 | Reagovat

Kniha rozhodně nevypadá špatně, i když nejde o něco, co bych četla obvykle. Ale téma vypadá opravdu zajímavě. Trochu mi to připomíná něco jako hororovějšího Mediátora od Meg Cabotové, alespoň podle popisu.
Možná, pokud na to někdy narazím, přečtu si to.
Jinak, úžasná recenze, ostatně jako vždy.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.