Roční literární soutěž - hodnocení za červenec

6. listopadu 2014 v 16:27 | Terka M. |  Roční literární soutěž
  • Konečně jsem se dostala k měsíci, kdy jsem nezveřejnila zadání. Našla jsem všechny povídky kromě Casioniny, která pravděpodobně nenapsala. Dívala jsem se do července i do srpna, ale nic,.. možná jsem slepá. Každopádně pokud nejsem slepá, jsem si jistá, že je to moje chyba, vzhledem k tomu, že jsem nezadala téma na měsíc červenec a hodila jsem ho jenom do volitelného horního boxu. Byla to blbost. V dalším ročníku se to jistě nestane.

---

A červencovým tématem bylo Krev, pot a léto.


Hodnocení:

Povídka mě skutečně bavila číst, všechny tři díly, co Katie napsala. Přesto jsem se rozhodla hodnotit pouze ten první, protože ten je hlavní, ale samozřejmě přidávám odkazy i na zbylé dva díly. Chválím, že napsala pokračování a určitě jí to bude přičteno k dobru.

Napínavá a čtivá povídka od začátku, až do konce. Skvěle se četla a ještě k tomu byla originální a originalita se cení vždycky. Ale.. zase jsem tam našla nějaké gramatické chyby. Já vím, už jsem s tím upozorňováním na chyby otravná, ale já si nemůžu nijak pomoct.

Anotace k povídce:

Amandini rodiče odjeli na týdenní dovolenou a ji nechali samotnou domu. Tu vloženou důvěru si Amanda užívá, tolik čekala na to, až bude mít dům jenom pro sebe a.. chystá párty.

Ale má strach, že to neskončí dobře. Krátce po odjezdu rodičů zahlédne auto zaparkované před sousedovic domem, přestože tam dlouho nikdo nebydlel. Přijde jí zvláštní, že se tam tak najednou, po několika měsících, někdo nastěhoval, a když se seznámi, soused jí připadá ještě víc podezřelý, než předtím,.. o koho půjde? A jak se vyvine párty?

Celkové hodnocení povídky:

Jak jsem řekla, povídka se mi opravdu moc líbila. Byla napínavá až do konce a chválím Katie za to, že vymyslela to pokračování a nejen jedno. Už jen proto ti dávám 10 bodů z 10ti.Hodnocení:

Taktéž velmi pěkná, povedená působivá a originální povídka. Sice nerada jezdím na kole, ale zato moc ráda čtu o ježdění na kole a o tom, mít vítr ve vlasech. Možná nerada jezdím na kole, protože musím, ne proto, že chci, ale to tu nyní nehodlám rozebírat.

Líbilo se mi, že Akrim využila svých dojmů z letošního léta a omlouvám se, že nic nekritizují (jako obvykle), ale zkrátka nemám co, každá z povídek mi vyrazila dech, až tak moc se mi líbily a ta tvá rozhodně není výjimkou. Hrozně se mi líbila, byla taková milá, prostě krásná.

Anotace k povídce:

Máte před sebou poslední léto a chcete si ho maximálně užít? Rádi byste zažili opravdické krev, pot a léto? Vyražte někam na kole, provětrat si hlavu, na libovolně dlouho dobu a zažijte nezapomenutelné zážitky!

Celkové hodnocení povídky:

Nemám nic, co by se mi na povídce nelíbilo. Byla opravdu moc pěkně napsaná, i proto dávám 10 bodů z 10ti.


Kristýna Kaderová (Krev, pot a léto)

Hodnocení:

Velmi pěkná, vtipná a nesmírně čtivá povídka. Pobavila mě. I když ne úplně tak, jako ta dubnová. Byla originální a musela jsem si přiznat, že by mě tohle nikdy nenapadlo. A právě proto se mi tak moc líbila.

Ani tady nemám co jiného dodat a mám dojem, že jsem snad přišla o veškeré své kritické mozkové buňky a že už navždy budu schopna jen a jen chválit.

Anotace k povídce:

Anna, Radka, Matěj a Patrik.
Čtyři přátelé. Dva sourozenci, kteří vzali své dva kamarády na chatu do lesa, aby unikli městskému nadměrně teplému počasí. Ne že by to byla změna k lepšímu, to si ti čtyři museli přiznat. Proto se odhodlali k razantnímu kroku - pokusí se vyčarovat déšť.

Celkové hodnocení povídky:

Jak už jsem zmínila to, že jsem asi vyčerpala veškeré kritické buňky, ale myslím si, že i kdyby mi neodumřelo, stejně bych ti těch 10 bodů z 10ti dala. Moc pěknou povídku jsi napsala.

---

A teď mám otázku, vážně ještě nejsem otravná s tak vysokým hodnocením?

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Která je nejlepší za měsíc červenec?

Od Katie
Od Akrim
Od Kristýny Kaderové

Komentáře

1 Em Age Em Age | Web | 6. listopadu 2014 v 16:51 | Reagovat

Upřímně tě obdivuju, že čteš všechna literární dílka. Co bys dělala, kdyby se jich přihlásilo třeba 20? :D

2 Kristýna Kaderová Kristýna Kaderová | E-mail | Web | 6. listopadu 2014 v 21:02 | Reagovat

Být tebou nic neslibuju. Ne, že bych ti nevěřila, ale když něco slíbím já, většinou to nesplním :D

Vysoké hodnocení mi nevadí, i když je mi divné, žes mi ho dala zrovna u téhle povídky, ale stěžovat si vážně nebudu :D

Tak hlasuji pro sebe, jak jinak. Ale vzhledem k tomu, že určitě na tvou stránku zabrousím až se budu nudit ve škole, tak pak zahlasuju pro Katie. Její povídka byla skvělá :)

3 Terka Terka | E-mail | Web | 6. listopadu 2014 v 22:15 | Reagovat

[1]: Mám dojem, že bych to asi nepřežila, kor když by každý poslal dílko na konci měsíce. :-D Kdyby se přihlásilo dvacet, určitě by bylo nejlepší, kdyby povídky zveřejňovaly v průběhu měsíce a ne až nárazově na konci,.. :-)

[2]: To máš pravdu, možná není nejlepší něco slibovat. :-D

Mě se vážně líbila, takže si nestěžuj. :-)

Ještě pro ni můžeš zahlasovat přes tablet, to by taky mělo jít. :-)

4 Kristýna Kaderová Kristýna Kaderová | E-mail | Web | 8. listopadu 2014 v 15:55 | Reagovat

[3]: Přesně :)

Já se nestěžuju :D Kdo by si taky stěžoval? :D

To už bych šla sama proti sobě ne? :D Z něčeho pro ni zahlasuju :D

5 Terka Terka | E-mail | Web | 10. listopadu 2014 v 11:11 | Reagovat

[4]: Zvlášť, když to slibuji já. :-D

No proto. :-D

To asi jo. :-D Jasně. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.