Okřídlená duše - Amanda Stevens

13. listopadu 2014 v 12:08 | Terka M. |  Recenze knih
  • Dočetla jsem ji dneska v jednu hodinu v noci a vlastně ani nevím, proč jsem s tím tak otálela. Čtení této knihy mě bavilo a nemohla jsem se od ní odtrhnout a už nyní se těším na to, až si doma začnu číst další díl, který jsem si také půjčila z knihovny. :)

---

Název knihy: Okřídlená duše
Původní název: The Restorer
Nakladatelství: Knižní klub
Autorka: Amanda Stevens

Anotace:

Amelia Grayová od svých devíti let vídá duchy. Aby se před nimi chránila, úzkostlivě dodržuje pravidla, která jí v dětství vštípil její otec, jenž má stejnou schopnost jako ona. Zvlášť jedno z nich nyní bere za své. John Devlin, policejní detektiv, Amelii přitahuje víc než kterýkoli jný muž v jejím životě. A to navzdory tomu, že společně vyšetřují sérii krutých vražd a že s každým soumrakem proplují závojem jeho dva duchové.

Tělo mladé dívky, na lezené na hřbitově, který měla Amelia zrestaurovat, je jen první článkem v dlouhém řetězci matoucích stop, zapomenutých příběhů a zamlčovaných tajemství. Vodítka obsažená v náhrobní symbolice, jež Amelii zanechává vrah, ji sice dovedou blíž k odhalení pravdy, ale také k děsivé úloze, kterou má v celém případu sehrát ona sama. Žal a zoufalství dokáže k člověku připoutat melancholickou duši, ale i bytost naplněnou děsivou nenávistí,... a ta může sahat až za hrob.


(Zdroj naleznete po kliknutí na obálku)

Hodnocení obálky:

Na obálce je anděl, který pláče. Ráda bych napsala plačící anděl, ale nechci, aby si to někteří spojovali s Doctorem Who. Jo, ke knize se to hodí. Sice tam není nic o andělech, ale zato o hřbitovech a právě takový kamenný anděl se k tomu hodí. Abych pravdu řekla, ten obrázek mi Doctora a plačící anděly připomíná víc než bych si myslela.

Hodnocení knihy:

Již v úvodu jsem nastínila, že se mi kniha opravdu moc líbila. Ze začátku to sice bylo trochu kostrbatější, to pátrání po vrahovi se tam neprobíralo tolik, ale mě to nevadilo. Naopak. Mám dojem, že to byl účel, aby byla kniha delší a aby čtenáře napínala. A navíc, neskončila vyloženě otevřeným koncem. Prakticky hlavní děj této knihy (dle druhého odstavce v anotaci) byl vyřešen a tipuji, že v dalším díle to bude zase něco jiného.

Nikdy si mrtvých nevšímej.
Nedívej se na ně, nemluv na ně,
nepřipusť, aby vycítili tvůj strach.
Nikdy se nedruž s těmi,
koho duchové pronásledují.
A nikdy, NIKDY nepokoušej osud!

Ani za nic mě nenapadlo, že by vrahem mohl být ten, kdo jím byl a za to autorce patří palec nahoru, že se jí to povedlo udržet v tajnosti až do úplného konce. Nebo minimálně konce prvního dílu. Zajímalo by mě, jestli ji napadlo najednou, že on bude vrah nebo to věděla celou dobu. Jestli nechtěla udělat vrahem někoho jiného, ale pak si to třeba nerozmyslela.

Amelia je restaurátorkou hřbitovů a také archeoložkou. A já si tak potajmu říkala, že kdyby se mi tuhle školu podařilo dostudovat, mohla bych se živit podobně. Až na ty hřbitovy, samozřejmě. Br. Netuším, zda bych zvládla být sama na hřbitově a už vůbec ne za předpokladu, že bych viděla duchy. Nechyběla jí odvaha. Kromě její arachnofobie, ale i 'hrdina' musí mít z něčeho strach. Nikdo není dokonalý a každá filmová i knižní postava se něčeho bojí.

John Devlin je policejní vyšetřovatel pronásledovaný duchy, jak se můžete dočíst v ukázce na přebalu knihy. Přesto všechno ji přitahuje. Je tajemný a ona se o něm snaží dozvědět co nejvíc. Proč ho ti duchové pronásledují? Tady jsem si byla jistá kvůli čemu, ale pokud netušíte, nechci, ať přicházíte o překvapení.

Myslím si, že kniha by mohla zaujmout všechny, kteří mají rádi fantasy, duchy a samozřejmě tajemno. Mohla bych ji doporučit těm, kdo si rádi přečtou o vraždách nevinných obětí. A těm, jež nepohrdnou jistou dávkou romantiky, kterou v příběhu mohou také naleznout.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Em Age Em Age | Web | 13. listopadu 2014 v 12:38 | Reagovat

Tuhle knihu mám na wishlistu už od prázdnin. :D Snad se k ní dostanu.
Momentálně si nejvíc přeju číst knihu Barva mléka. :-) Četlas?

2 Em Age Em Age | Web | 13. listopadu 2014 v 12:39 | Reagovat

Co se týče anketní otázky, u mě je na prvním místě série knih Dexter od Jeffa Lindsayho.

3 Katie Katie | Web | 13. listopadu 2014 v 12:56 | Reagovat

Na tuto knihu jsem videla trailer. Zamlouvala se mi ale nejsem na detektivni zapletky. I kdyz po te tve recenzi bych si ji rada precetla. :-)
Vypada to na dobrou knihu. A take se to nepodoba detektivce jak jsem si myslela, alespon je tan fantasy a tajemno. To nam rada. :D Doctora Who mi obalka nepripomina, vastne o nem nic nevim. :D Ale jinak se mi obalka libi.

4 MaddyHarry MaddyHarry | Web | 13. listopadu 2014 v 14:05 | Reagovat

Tato kniha vypadá zajímavě asi si jí přidám do 'chystám se číst' a pohlídám si jí. :-)  
K anketní otázce - dal jsem Hunger Games - ano propadl jsem tomu fenoménu ale hlavně HG vděčím tomu, že jsem po X letech nečtení zase propadl čtení a čtu do dnes. :-)

5 Kristýna Kaderová Kristýna Kaderová | E-mail | Web | 16. listopadu 2014 v 23:26 | Reagovat

I přes tvou velmi kladnou recenzi momentálně nemám nejmenší chuť ji číst. A nemám nejmenší tušení proč :D No uvidím časem :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.