Vraždy kvůli sušenkám, podruhé - 2. část

15. října 2014 v 15:26 | Terka M. |  Vraždy kvůli sušenkám
  • Opravdu jsem si oblíbila psaní této povídky. Možná to je tím, že z toho neplánuji udělat knihu nebo tím, že je to čerstvá povídka. Každopádně mě to baví, tak doufám, že to bude bavit vás i nadále. :)

---

Seděla ve své kanceláři s nohama na stole a usrkávala kávu z hrnku, jenž držela v rukou a jímž si zahřívala ruce, které jí příšerně zábly. Také si ji před usrknutím pofoukala, aby si o ni nespálila jazyk. Prostě takový normální den, kdy neměla nic na práci.
Zazvonil jí telefon, s trhnutím nadskočila a kávou si nechtěně polila svou bílou blůzu. Mávla nad tím rukou, nohy dala spořádaně pod stůl a telefon zvedla. "Dobrý den, redakce The Morning Day, u telefonu šéfredaktorka Sylva Adamsová, co pro Vás můžu udělat?"
"Ahoj, Sylvo, to jsem já Jenn a páni, ty ses pochlapila. Nevěřila bych, že to někdy dotáhneš tak daleko a že budeš psát pro můj oblíbený plátek, ale proč volám," odmlčela se, ale než se Sylva nadechla, aby se zeptala, jestli je stále u telefonu, odpověděla, "mám kamarádku o které jsem už hodně dlouho neslyšela. Přesněji od její svatby. Je to hodně divné. Normálně mi volala každý den a před svatbou dokonce dvakrát denně. Ten její manžel mi od začátku přišel podezřelý, jenž ona byla zamilovaná, blbá, naivní,.. chápeš?"
"Snad jo, ale co přesně chceš po mě? Pokud se nepletu, tohle by měla řešit policie nebo ne? Já jsem novinářka, tedy i šéfredaktorka, ale nemůžu se jen tak pustit do pátrání na vlastní pěst, protože zaprvé o ní nic nevím a zadruhé, i kdybych věděla, nemám povolení vstoupit tam, kde nyní bydlí. Jestli vůbec ještě někde bydlí. Doufám, že víš, co tím myslím?" Ujistila se.
"Jasně, vím, že to určitě nebude lehké, ale pomůžu ti. Já vím, kde bydlí, takže tam můžeme jít spolu a povolení nepotřebuješ. No, ale jinak. Kontaktovala jsem policii, řekli mi, že je to v pořádku, že se mi ozvou za rok, ale mám strach, že kamarádka bude za tu dobu už opravdu po smrti. Teda, jestli není už teď. Ten chlap, co si ho vzala, je hrozný. Nikdy jsem nepochopila, co na něm mohla vidět."
"Dobrá, jak se kamarádka jmenuje? Poznamenám si ji tady na papír," pronesla jen tak mimochodem, aby jí Jenn věřila, že to nehodlá jen tak zamést pod koberec, přestože jiné řešení zatím nenašla.
"Daniela Collinsová," zamumlala sotva slyšitelně do telefonu. Sylva ji proto upozornila, jestli jí to nemůže říct hlasitěji. Poslechla a napodruhé už ji slyšela více než dobře, neboť po tom, co se odmlčela, se jí zamotala hlava. Sakra, pomyslela si, ona je mrtvá.
"Dobře, podívám se po ní, zatím. A pro příště mi prosím tě volej na můj soukromý telefon a ne na ten redakční. Ještě jednou ahoj." Rozloučily se a Sylva telefon rychle zaklapla, aby jej o pár vteřin později znovu zvedla.
"To je Marta? Dobře, pošli mi Deborah a okamžitě." Rozkázala, protože věděla, že právě Deb pomáhala jejich společné kamarádce s jejím bývalým manželem, o němž se domnívala, že je to jen sprostý vrah. Nic jiného.
Zaslechla klepání na dveře. Když se ozvalo potřetí, Deborah otevřela dveře, vřítila se obrovskou rychlostí dovnitř a hned vzápětí je za sebou zavřela. Sylva jí mlčky pokynula, aby se posadila na židli naproti ní. Uposlechla a zkoumavě se na ni zadívala.
"Jak je to s Danielou Collinsovou? Vím, že Sandra ti kvůli ní volala. Ten Danny se s ní chtěl oženit, ale nikdo mi neřekl, jestli se mu to povedlo. Pravděpodobně ano?" Tázavě se na ni zadívala, doufajíc, že jí řekne pravý opak.
"Myslím, že ano. Nicméně, Daniela je ta poslední, která mě v poslední době trápí. Sandra se mi neozvala už týden, to jí vůbec není podobné. Vždycky se ozve. I kdyby měla volat kvůli blbostem, zavolá mi vždycky. Něco se muselo stát.
Na té poslední svatbě Brandy s Dannym a jestli ho někdy uvidím, vlastnoručně ho zabiju. Nechápu, proč mi Sandra nikdy neřekla, co je zač, co s ním měla,.. proč zachraňuje ty budoucí nevěsty a nezavolá raději policajty," opravdu to nechápala.
Nic z toho, co věděla, nedávalo smysl. Unesl ji snad? Zabil? Věděla, že policie by na to kvůli nastraženým špionům nikdy nepřišla, ale poslední dobou se Dannyho jméno objevovalo ve zprávách hrozně často a ona netušila, proč.
Po žádné z jeho svateb neprobíhaly takové masivní pátračky po okolí, jestli se zrovna neschovává za nejbližším keříkem. Jak ironické, nejhorší vrah současnosti, aby se schovával za malým keříkem jako nějaké malé dítě, které sotva došlo do školky? Bylo to tak směšné, ale přesto se ani jedna z žen neusmála. Obě dvě dumaly nad tím, kam se mohla podít jejich společná kamarádka.
"Volala jsi jí?" ptala se Sylva, navzdory tomu, že tušila, že jí jistě volala každý den čtyřiadvacet hodin denně, teda když neměla práci. Pochopitelně přikývla. "Ani se neozvala nazpátek? Zvonilo to tam vůbec?"
"Ne, ani jednou. Pokaždé se ozvalo, že volané číslo neexistuje, přestože jsem volala to, co vždycky, když jsme spolu mluvily,.. záhada." Pronesla tajuplně.
"Tak to bychom ji měly vyřešit. A hodně rychle. Dříve, než se stane něco hrozného. Jestli se teda už něco takového nestalo. Zkontaktuj policii. Jakmile se ti to povede, zavolej a přepoj mi je na mou linku. Šlo by to?"
"Jasně, jo. Šlo. Hned se na to vrhnu." Zvedla se ze židle, pozdravila ji a s trhnutím otevřela dveře Sylviiny kanceláře, aby se tak dostala ke svému pracovnímu stolu, u něhož postával otravný spolupracovník, který k ní v jednom kuse dolézal a flirtoval. Odstrčila ho, sedla a začala ťukat do klávesnice přesně tak, jako vždycky, když pospíchala.

---

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 MiJa MiJa | Web | 17. prosince 2014 v 21:27 | Reagovat

Přesvědčila si mě, druhý díl už není tak strašně spletité bludiště, takže jsem zatím nezešílela. :-D Spíše mi to teď nepřipadá jako hororové fantasy, ale jako kriminálka ;-)  :-D Sice nechápu ten jeho divný kult, ale tady to zatím chápat nepotřebuji. Hezká práce :-)

2 Terka Terka | E-mail | Web | 18. prosince 2014 v 1:46 | Reagovat

[1]: Kriminálka? :-D Tak si říkám, že jsem asi zabila málo lidí,... to ani nemá být fantasy, teda původně jsem to tak neplánovala, ale nakonec z Dannyho vzniklo něco nepřirozeného a z těch ostatních z Konzultantů taky. Co na těch lidech nechápeš? :-? Děkuji. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.