Vlastně, nemá. Aneb další zprávy z koleje.

7. října 2014 v 16:06 | Terka M. |  Týdenní témata
  • I když si řeknu, až budu na koleji, udělám to a to, stejně tyhle plány vůbec nepomůžou. Buď se na to vykašlu (měla bych si přečíst Úvod do muzeologie a ne Tanec stínů a už vůbec ne v jednom kuse hledět do tabletu) nebo - v ideálním případě - to stihnu mnohem rychleji, než jsem plánovala. Takže, k čemu plány?

---


Jak jsem jen tak mimochodem nastínila v úvodu, zrovna teď se nudím. Není to tak, že bych neměla dost práce, musím toho udělat hromadu a překvapivě jen pár věcí z toho je do školy, ale nemám dost elánu. Nechce se mi. Takže teď sedím na pokoji, popíjím horkou čokoládu z prášku, kterou jsem si dneska koupila. A vůbec nezáleží na tom, že už jsem dneska devět čtverečků čokolády měla. Buď přiberu nebo budu mít zkažené zuby, jedno nebo druhé? Nebo obojí? Vlastně je to docela jedno.

(Mimochodem, jen tak na okraj, na fotce můžete vidět můj oblíbený hrneček. Z Vídně. Je kouzelný. Kouzelně krásný, aby jste rozuměli. Moc ráda z něj piju.)

Proč mám pocit, že ten článek bude víc o mém pobytu na koleji, než aby byl na téma týdne? Jo, jasně, protože ho píšu přes tablet. Čímž se omlouvám za chyby, překlepy, cokoliv, co bude špatně napsané.

Je to tu takové zvláštní. Jiné, než doma. Neříkám, že by se mi tu nelíbilo, ale jsem unavená a jsem si jistá, že dneska jdu spát dřív, než včera. Už nejsem nejmladší, abych mohla ponocovat. Teď jsem vás pravděpodobně rozesmála, ale nebojte se, já sama sebe taky. No, a taky jsem se teď polila čokoládou, takže jsem se musela převléct. Trochu otravné. Tedy, přesněji, já jsem otravná. Vím to.

A když jsem teď neměla co dělat, dala jsem se na focení. Přes tablet, jak jinak. A z pokoje na koleji vyfotila pár - ne moc dobrých fotek. Hlavně, že toho mám tolik na práci, ale já místo toho fotím. Tak kdybych už u sebe měla opravený notebook, tak pokračuji v psaní Vražd kvůli sušenkám. Ta povídka mě opravdu začala bavit.Tak tohle je mlýn, na který mám z pokoje výhled. Teda, jako mlýn nevypadá. Představovala bych si ho jinak, ale asi i mlynáři se museli přizpůsobit moderní době, takže trochu to smysl dává. Vlastně kolem koleje není nic pořádného, kde bych si mohla sednout. Maximálně na zastávku nebo před ten cukrovar.

Domnívám se, že kdyby bylo místo na Hradecké koleji, která je blíž centru, až tak moc bych si na umístění této koleje nestěžovala. Vůbec by mi nevadilo, že ti, co tu bydlí, musí jezdit do školy autobusem, já bych nejezdila. Vzhledem k tomu, jak blízko je to škole z Hradecké, bych musela být maximálně blázen a to snad nejsem.To by měl být podle všeho ten cukrovar. Alespoň jeho část, tedy. Nemyslím ten baráček, jen ty dva,.. komíny? Já vlastně nevím, co to je. To by jste po mě chtěli moc. Po nevyspalé Tereze, která má v šest ještě jednu přednášku. Muzejní konzervace a restaurování. K něčemu jsou ty plány dobré. Kde bychom bez nich byli, když bychom neměli rozvrhy a naplánované hodiny či přednášky, semináře?

Snad jsem se moc neodklonila od tématu a alespoň trochu to souviselo. Alespoň malinko. Vážně jsem potřebovala něco napsat, neboť mi už začínalo hrabat. Ale pro jistotu, nevíte, jak se z Vávrovic, z koleje, dostanu do toho blázince, co je tady v Opavě? :D


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 soul-underground soul-underground | Web | 7. října 2014 v 16:56 | Reagovat

Hrneček se mi moc nelíbí, ale každý má jiný vkus a jiné hrnečky :D Musíš si říkat, že je čokoláda zdravá, chutná pak líp :D

2 Terka Terka | E-mail | Web | 7. října 2014 v 20:10 | Reagovat

[1]: Mě právě chutná více než líp, jsem schopná za jeden den sníst jednu celou Milku. :-D

3 Boris Leto Boris Leto | E-mail | Web | 16. října 2014 v 14:32 | Reagovat

Mít Tvůj výhled z okna, tak mám podobnou náladu. :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.