Roční literární soutěž - hodnocení za červen

30. října 2014 v 1:08 | Terka M. |  Roční literární soutěž
  • Před chvilkou jsem ty hodnocení za červen dopsala, takže to sem jen přepíšu a asi si pak půjdu lehnout nebo zítra usnu. A to mám po páté hodině ještě pravěk, pak jedu domů. Dneska včera jsem úplně zapomněla na to, že mám ještě filozofii. Šla jsem tam, pochopitelně, ale nechtělo se mi. Taky jsem celou hodinu a půl prozívala. Asi si příště sednu někde dozadu, abych mohla spát. Nebo si půjdu dřív lehnout, že ano. Tak jo, teď už dost keců a pojďte si přečíst ta hodnocení.

---

Nejdřív začneme tím, jaké jsem zadala na červen téma. Hlavním tématem bylo Ode dneška za tři roky, ale protože se mnohým z vás ani jedno z odhlasovaných témat nelíbilo, ještě jsem k tomu navíc zadala provizorní téma Čokoládové potěšení, které mi přišlo takové, že by na něj šlo napsat alespoň něco.Hodnocení:

Akrim se zase povedla povídka. Navzdory tomu, že je to slovensky (a já mám vždy strach, že neporozumím všemu, ale nestalo, alespoň doufám) se tato povídka báječně četla. A jak zaznělo v komentáři pod povídkou, četlo se to mile, bylo to ze života. Zkrátka moc pěkně napsané. Vážně mě nenapadá nic, co bych k povídce navíc dodala, než chválit, jaká je povedená.

Anotace k povídce:

Hlavní hrdinka této povídky žije pouze s matkou, neboť ta se s jejím otcem rozvedla. Nemá na něj dobré vzpomínky, podle všeho ji podváděl a sama hlavní hrdinka si už nepamatuje, jak vypadá. Vlastně jí ani tak nevadí, že se nevídá s otcem, ale chybí jí její sestra Izabel, která se s ním odstěhovala do Států. Chybí jí jejich hry na schovávání lístečků se sny a tužbami a jejich následné nalézání nejméně o tři roky později.

Celkové hodnocení povídky:

Povídka se mi líbila, samozřejmě, že ano. Jak jinak. Kromě toho se mi líbilo, že Akrim do povídky zakomponovala i to provizorní téma, kterým bylo Čokoládové potěšení, jak už jsem zmínila výše. I proto si myslím, že si ode mě těch 10 bodů z 10ti zaslouží.Hodnocení:

Povídka se mi také moc líbila. Dokonce mi připomněla Hunger Games a po přečtení povídky mě navíc napadlo, že by to klidně mohl být prolog nějaké větší povídky. Je to opravdu moc pěkně napsané a já jsem ráda, že jsem měla možnost si to přečíst. Taky bych byla opravdu moc ráda za nějaké malé pokračování.

Anotace k povídce:

Je jich hned několik a každý z nich někam směřuje.
K jednomu jedinému cíli - chtějí přežít.
Jen netuší, kam povedou jejich kroky.
Jak to všechno dopadne?
Přežijí, nebo je zabijí?
O co v povídce vlastně jde?

Celkové hodnocení povídky:

Vážně se mám opakovat, že je to opravdu moc povedená povídka? Dávám ti 10 bodů z 10ti, jednoznačně.Hodnocení:

Kouzelná povídka, která měla něco do sebe a navíc - hlavní hrdinka byla novinářka, bydlela v Paříži, v bytě naproti Eiffelovce, co víc si přát? Jak ráda bych tam taky chtěla bydlet. Povedená povídka s krásným koncem, až na chyby, ale už si začínám zvykat. Abych pravdu řekla, buď jich bylo míň nebo jsem je pořádně nezaregistrovala. Čím lépe napsaná povídka, tím méně si všímám chyb.

Anotace k povídce:

Gábina začala studovat v Paříži, ale studia nedokončila, neboť dostala skvělou nabídku práce v redakci populárníh časopisu. O tři roky později se vrací domů, neboť si uvědomuje, že už dlouho neviděla své rodiče, svého bratra, své přátele a v neposlední řadě kluka, kterého miluje a s kterým se v tuhle dobu má zase sejít.

Jenže nechce vztah na dálku. Domnívá se, že by jim to nevydrželo a navzdory tomu, že ho miluje, musí ho nechat jít si vlastní cestou. Ustojí to však? Nebo to Adrian rozhodne jinak a Gábina nebude moct nic namítat? Dokáží udržet vztah na dálku?

Celkové hodnocení povídky:

Povídka se mi moc líbila, jak už jsem zmínila. A nemám jediný důvod nedat Katie plný počet bodů, tedy 10 bodů z 10ti.

---


Související články:

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Která z povídek za červen je nejlepší?

Od Akrim
Od Casion
Od Katie

Komentáře

1 Casion Casion | Web | 30. října 2014 v 10:57 | Reagovat

Čítala som poviedky aj od Akrim aj od Katie a obe boli krásne a mali niečo do seba :-) Príbehovo sa mi viac páčila tá od Akrim, ale to je iba môj názor, avšak Katie mala zasa super nápad :D

2 Katie Katie | Web | 30. října 2014 v 20:31 | Reagovat

Děkuji za hodnocení =) Moc mě to potěšilo.
Povídky Casion a Akrim si určitě také přečtu =).
PS: Chtěla bych tě poprosit, zda bych mohla povídku za říjen zveřejnit až v neděli. Nějak jsem se zasekla na mrtvém bodě a nestíhám. =(

3 Kristýna Kaderová Kristýna Kaderová | E-mail | Web | 30. října 2014 v 20:43 | Reagovat

Jelikož jsem nebyla (nebo vlastně byla, ale neuložila jsem si to) napsat povídku, tak tentokrát to bude rychlé a stručné. Hlasuju pro Katie :) Její příběh je úžasný :)

4 Terka Terka | E-mail | Web | 30. října 2014 v 20:56 | Reagovat

[2]: Jasně, můžeš. Budu s tím počítat. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.