Den, kdy začala druhá světová válka.

19. října 2014 v 15:04 | Terka M. |  Týdenní témata
  • Tohle mě napadlo krátce po tom, co jsem byla rozhodnuta, že zveřejním předešýy článek a vzhledem k tomu, že mám na vydání už jen jeden den, nemám na výběr a musím to zveřejnit dneska. Jo, mohla bych to zveřejnit zítra, ale vzhledem k tomu, že bude vyhlášeno nové téma týdne by mi to přišlo zvláštní. To je jen taková malá omluva za to, že dneska už podruhé spamuji titulku, i když doufám, že je to daleko hodnotnější než spamy jako takové. :)

---

Kdyby někdo zabil Hitlera předtím než začala válka, myslíte si, že by nebyla nebo by se za pár let našel někdo jiný?

To je těžké. Někdo říká, že kdyby nebyla 2. světová válka v letech 1939-1945, byla by jindy, že by jsme se tomu nevyhnuli. Někdo může věřit tomu, když říká, že by se to všechno pro smrti Hitlera nějak vyřešilo. Prakticky ji začal plánovat ještě předtím než vypukla, že ano, to asi všichni víme, jen to všichni tak nějak ignorovali.

Kdyby se něco udělalo s Němci po první světové, aby neměli důvod být naštvaní za to, že je svět potrestal, že to byla jejich vina. A Rakouska-Uherska, ale teď nevím, jestli mám tak mizernou paměť nebo co, mám dojem, že Rakousko i Maďarsko z toho vyšlo prakticky nevinně.

Vlastně se Němcům moc nedivím, že byli naštvaní, ale stejně je nemám ráda, to mi nikdo nevymluví. Nemám ráda Německý jazyk, přijde mi takový tvrdý,.. no, a Německo mě jako země neláká vůbec z hlediska dovolené či poznávání památek. Proč by mě měla zajímat jejich kultura, když je nezajímala ta naše? Nebrali ohledy, ani se nezeptali a ničili jako o závod.

Vím, že už jsou s největší pravděpodobností jiní. Že se alespoň trochu změnili. Přesto jim to nemůžu odpustit a i nyní mi připadají namyšlení a.. vlastně nevím, jací ještě. Nějak si nepamatuji, co pro nás kdy udělali dobrého za to, že na nás zaútočili. Jo, bylo jim to svým způsobem dovoleno od jiných států (proto se také říká: "O nás, bez nás." Pro toho, kdo by to náhodou nevěděl), ale jim to nezazlívám, báli se jich. A když má stát strach, jeden člověk proti tomu nic nenadělá. Ačkoli je v tom ani nepodporuji. Neměli právo na to, nás nechat na holičkách.

Sakra, už zase jsem odskočila od pravého smyslu článku.


Člověk nad tím může bádat, ale na tím, co by se skutečně stalo, kdyby se druhá světová válka nekonala, se oravdu můžeme jenom dohadovat. Nikdy si nebudeme jisti, že jsme na správné stopě.

Ať už budeme říkat, že by se za pár let konala jiná druhá světová válka, třeba horší, třeba méně hroznější,.. kratší než tato či delší,.. nikdy si nemůžeme být jisti, že máme pravdu. Jsou to jen naše domněnky. Chtěla jsem tohle téma vzít trochu z jiného soudku, jinak než jsem pojala svůj předchozí článek.

Možná by se jednalo o jadernou válku a celý svět by byl zničen. Třeba by si lidé uvědomili, jak jsou jaderné zbraně nebezpečné a nepoužívali by je. Třeba bychom si všechno uvědomili dřív než by bylo pozdě a žádná světová válka kromě té první by se nekonala. Je potřeba to brát lehce s nadsázkou.

Věřím, že se jednoho dne dožijeme světového míru, že Islámský stát přestane vraždit nevinné lidi. Že jim tam přestaneme posílat zbraně, protože stejně jednou skončí v těch nesprávných rukou, ať se snažíme, jak se snažíme. Vždycky to dopadne tak, že ti zlí jim ty zbraně ukradnou a jediný způsob, jak je zničit, je takový, že bychom měli evakuovat ženy a děti, co jsou v ohrožení života. Napadlo to už vůbec někoho?

Související články:

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Adina Adina | Web | 19. října 2014 v 16:12 | Reagovat

Věřit, že se dožijeme světového míru je naivní. Spíš se dožijeme další světové války, kterou s největší pravděpodobností stejně málokdo přežije, vzhledem k tomu, že už každá pologramotná země má jadernou bombu.
Války vždy byly a budou, protože vždy se najde někdo, kdo chce něco, co má někdo druhý - je jedno jestli je to Hitler nebo kdoví kdo. Člověk nebude nikdy spokojený a bude chtít víc, i kdyby při tom měl povraždit miliony nevinných lidí.

2 Terka Terka | E-mail | Web | 19. října 2014 v 18:43 | Reagovat

[1]: Já vím, že je to naivní, ale stejně mi to nedá mít tu víru, že se něco zlepší. Nikdy jsem nevěřila v žádné náboženství (i když mám ráda buddhismus), ale věřím v lepší zítřky ať už budou či nikoliv. Je mi jasné, že je to naivní, jen je dobré věřit v něco dobrého - nebo ne? :-)

To vím. Závist je mocná zbraň. Nesmrtelná teta, že ano. Jo, to je pravda,.. bohužel.

3 Kika Kika | E-mail | Web | 19. října 2014 v 19:16 | Reagovat

Skvěle pojaté téma týdne! Nedokážu říct, jestli by byla nějaká jiná válka, horší, "lepší", nebo by byl světový mír.. Ale lidstvo se podle mě ze svých chyb poučit neumí..

Zaujala mě hodně myšlenka s těmi Němci a pohledem na Německo. Je zvláštní, že třeba mě fascinují příběhy německých vojáků, lidí z druhé světové války.. Ráda sleduju i německé filmy, k válečným tématům ten jazyk skvěle sedí.

4 Bocian Bocian | E-mail | Web | 19. října 2014 v 19:48 | Reagovat

Myslím si, že určite by k niečomu došlo. Vezmime si, koľko ďalších psychopatov s Hitlerom kooperovalo... Človek sa nikdy nepoučí a ja sa obávam, že ak nás skôr nezostrelí asteroid, nepostihne nezastaviteľný vírus, nepríde doba ľadová alebo ufo, nastane ďalšia globálna vojna.

Jedna zaujímavosť na záver! Hitler bojoval aj v 1. svetovej vojne, kde ho ktosi zranil a podľa toho, čo som započul, ho nejaký Brit (bojujúci proti Rakúsko-Uhorsku a Nemecku) zachránil :-D. Tomu sa vraví irónia osudu :-D.

5 Kristýna Kaderová Kristýna Kaderová | E-mail | Web | 19. října 2014 v 21:40 | Reagovat

Tohle je rozhodně zajímavé téma k zamyšlení a už jsem o tom i párkrát přemýšlela.

Jak říkáš nevíme, co by se stalo kdyby se stalo tamto. A nejspíš to nikdy nezjistíme.

Podle mě to bereš moc optimisticky, tohle se nikdy nestane. tedy nechci působit jako pesimista, ale všechno zlo je vlastně působeno nenávistí a nenávist je jen vlastně jiná forma lásky. Takže pokud se jednoho dne nevzbudíme a neuvědomíme si, že je nám úplně všechno jedno, aneb nestano use z nás chodící zombie, asi nebude ani světový mír.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.