Rozhovor s Karin

26. září 2014 v 11:35 | Terka M. |  Rozhovory
  • Konečně vám tu přináším rozhovor s Karin (reveriedreams.blog.cz) s tím, že doufám, že vás bude bavit minimálně stejně, jako bavil mě. Bylo mým záměrem přednastavit ho na den, kdy budu pravděpodobně ještě na koleji (i když nejspíš teď jedu vlakem domů - úřední důvody), aby tu vůbec něco bylo, kdybych neměla čas.

---


Kdy jsi dostala nápad založit si blog? Promýšlela jsi to, nebo jsi si jej prostě jednoho dne založila? Inspiroval tě k tomu někdo z rodiny nebo z přátel nebo jsi na to přišla sama?

Blog jsem si promýšlela opravdu jen zhruba, spíše šlo o nudu a jakousi potřebu nepsat jen do šuplíku. K momentálnímu blogu mě nikdo neinspiroval, ale pravda je taková, že se svým prvním blogem jsem začala ze soutěživosti vůči své tehdejší kamarádce - chtěla jsem mít lepší web než ona.


Na blogu také píšeš povídky, mnoho lidí začalo psát od doby, co si založilo blog, jak jsi na tom ty? Kdy vlastně začaly vznikat tvé první povídky?

Naopak. Blog jsem si založila asi před rokem a půl, dnes mi je patnáct a píši již od svých devíti let, co jsem se vůbec naučila vyjmenovaná slova a podobné věci. Tím si myslím, že jsem odpověděla i na další otázku. Ale příběhy ve své hlavě vymýšlím snad od čtyř let, kdy jsem byla schopná něco takového dělat, jen jsem prostě tehdy neuměla všechna písmenka, takže mě ani nenapadlo, že bych to sepsala.


Na blogu píšeš, že máš ráda nadpřirozeno. Máš proto nějakou svou oblíbenou neobyčejnou bytost či svůj vlastní svět? Pokud nemáš vytvořenou vlastní říši, jak by sis ji představila? Napadlo by tě někdy vyvolávat duchy, nebo jsi to už někdy zkusila?

Pokládáš opravdu těžké otázky. Mé neoblíbenější nadpřirozené bytosti jsou...po dlouhém přemýšlení volím anděly. Líbí se mi pocit, že někdo nade mnou stále stojí a drží ochrannou ruku. Také mě fascinuje jejich myšlení- je přesně opačné než to lidské.

Svou vlastní říši, jestli by se to tak dalo nazvat, mám. Je to vlastně ostrov. Velice špatně se to popisuje, ale jelikož se vlastně jedná pouze o přechodník mezi dimenzemi, využívám magických anomálii k tomu, že může být tak rozmanitý, jak si jen zamanu. Hlavním znamením je to, že na něj nemůže nikdo, kdo je skrz naskrz zkažený dnešním světem, před tím ho chrání magická bariera. A když už se mu tam přece jen podaří dostat, nevidí ostrov tak, jak by měl, protože ztratí půvab své barevnosti, a navíc se mu samozřejmě neukážou žádné nadpřirozené bytosti. Celé to místo je v neustálém kontaktu s něčím, jako je nebe... a z existujících světů nejvíce obdivuji ten Tolkienův.

Vyvolávání duchů nenávidím. Možná ti to bude připadat směšném, ale...já nejsem médium, ale nemám k tomu daleko. Duchy cítím. Vždy se roztřesu po celém těle, a mám takový nepříjemný pocit. Jednou se mi dokonce povedlo s jedním jakoby mluvit. Škoda, že se tomu stalo jaksik omylem, uprostřed písemky z češtiny ve škole, takže jsem jen věděla, že si chce se mnou promluvit, ale jakoby jsem si proti němu vystavěla ochrannou zeď. Brzy odešel. No, asi si mě s někým spletl. Jednou jsem ducha vyvolávala. Klasicky, nechala jsem se přemluvit kamarádkou. Nejhorší zážitek v mém životě. Byl to její strýček. Cítila jsem ho v tom pokoji ještě asi čtyři hodiny poté, co jsme ho odvolaly. A zrovna jsem v tom pokoji měla spát...


To chápu, nedokázala bych spát v pokoji mého zesnulého dědy, pořád mám pocit, že tam je a bojím se toho,.. to jen tak na okraj. Myslíš si, že se člověk může narodit vícekrát v jiném těle potom, co zemře? Věříš na reinkarnaci?

Ano, na reinkarnaci plně věřím. Je to logické. Tělo by zemřelo, a kdybychom to už braly tak, že duše stále žije - co by dělala? Už by musela navždy být ve světě pro mrtvé? Jak by se pak mohla poučit z vlastních chyb? Já osobně vlastně věřím i v nirvánu - osvícení. Když nasbírá duše dosti zkušeností, již trpět v lidském životě nemusí, a dostane se jí ráje...


Baví tě se zamýšlet nad různými věcmi, které by mohly jednou být? Dokážeš popsat nějakou věc, kterou by sis přála vlastnit, jen dosud nebyla vynalezena? Jaký myslíš, že na nás budou mít vliv moderní technologie za pár let?

Uf... to je hodně těžké. Jistě, že bych chtěla vlastnit spoustu věcí - mé největší přání je být pilotkou vlastní vesmírné lodi. Fungovala by na magickém pohonu, ale jinak by vlastně vypadala, jako znáváš ze sci-fi filmů a knih.

Ale já osobně si myslím, že technologie je právě to, co nás jednou zničí. Již dnes lidé radši vytáhnou tablet a hrají na něm hry, než aby si povídali...


Četla jsi někdy - nebo viděla - RUR (tedy Rossum´s Universal Robots) od Karla Čapka? Pokud ano, jaký na ni máš názor? Pokud ne, slyšela jsi o ní odněkud? Případně, zajímala by tě?

Zaujalo mě to, když jsme četli jednou ve škole ukázku z čítanky, a plánuji si to někdy přečíst. Má to opravdu krásnou myšlenku i zpracování.


Teď něco jednoduššího. Vzpomněla by sis, o čem byla první povídka, kterou jsi napsala? Ukazovala jsi své povídky někomu, třeba rodičům? Pokud ano, jaký na ně měli názor? Pokud ne, proč?

Má první povídka byla... vlastně ani neměla děj. Psala jsem jí v devíti letech. Nějaká dívka, která mimochodem byla stoprocentní Mary Sue Dokonalá (pokud víš, jak to myslím), dostala nabídku jet na něco jako lyžařský výcvik. Byl to vlastně takový dívčí román, dalo by se říct. Končilo to tím, že se vrátila na Vánoce, a dostala pod stromeček psa.

NAŠTĚSTÍ jsem to nikomu neukazovala, protože jsem od přírody stydlivý člověk, a ještě dnes se mi v mysli cosi blokne, když mě někdo požádá, abych mu ukázala nějaké své dílo. Dnes jsem však ráda, že jsem to opravdu nikomu neukazovala, protože to vážně byl ten největší paskvil, jaký jsem kdy viděla...


A jak jsi na tom dnes? Ví tvoji rodiče o tom, že píšeš povídky nebo ne? Případně, jaký na ně mají názor, podporují tě v nich? Pokud ne, proč? Víš o někom z rodiny, kdo také někdy psal povídky, od koho myslíš, že jsi to třeba podědila?

Dnes se s tím chlubím na potkání, takže to ví celá má rodina. Až na občasné sarkastické poznámky mého taťky a sestry mě v tom všichni podporují, hlavně mamka. Mám velké štěstí, protože dokonce i někteří učitelé z naší školy již mají zamluvené první vydání mé nejdřívější knihy, které vydám. :-) Vážně se nedá říct, že bych se někdy potkala s tím, že by se po oznámení, že píši povídky, někdo nezačal usmívat a nechtěl hned odvykládat, o čem. :-)

Ale nemyslím si, že jsem to po někom zdědila. Pokud vím, nikdo z naší rodiny nikdy nepsal, jsem opravdu jediná. Ale možná k tomu mám sklony od rodičů, protože taťka mi často, když jsem byla malá, vyprávěl pohádky, které si sám vymyslel, a mamku jsem zase často potkávala s knihou v ruce. Takže ne, po nikom to nemám, ale de facto jsem k tomu byla vedena.


Před časem jsi se vrátila z Itálie, jak jsem si všimla jednoho z tvých článků, jak se ti tam líbilo? Mohla ses rozhodnout, kam pojedeš? Jela by jsi tam znovu? Máš oblíbenou zemi, do níž ses ještě nepodívala, ale moc by jsi chtěla? Přála by sis bydlet v zahraničí? Jsi hrdá, že jsi Češka?

No, z toho článku jsi asi pochopila, že se mi tam líbilo moc. :-) Kam pojedu, jsem se rozhodnout nemohla, protože mě s sebou vzala rodina od kamarádky, ale kdybych tu možnost měla, asi bych stejně vybrala Itálii. Ano, znovu bych tam rozhodně jela. Narozdíl od Česka tam vládne úžasná atmosféra, zvláště pak v noci, a skvěle se tam vymýšlejí povídky.

Navzdory tomu, můj sen to není. Ráda bych se jednou podívala například do Německa, hlavně na památky, a také na to, že jejich stát tak krásně šlape, jestli víš, co tím myslím. Dále bych chtěla vidět Mexiko, protože mě zkrátka fascinuje jejich život. Láká mě i Anglie, jak Londýn, tak i například skotské oblasti, ale mým největším snem navždy zůstane Austrálie. Kistý člověk mě sice varoval, že klokani koušou, ale já bych stejně ráda viděla jejich nespoutanou přírodu, ale i se zapojila do víru velkoměst, jako je Sydney. ale popravdě mě to nejvíce láka právě proto, že je to tak daleko...

Hrdá Češka rozhodně nejsem, jediné, co na naší zemi miluji, je jazyk. Češtinu bych za nic nevyměnila, ale... naše vláda jsou jen zkorumpované loutky, lidé u nás kradou a lžou více než v jiných zemích, a kromě největší koncentrace smogu na metr krychlový v našem státě není nic pozoruhodného. Takže ano, za předpokladu, že bych se tolik nestyděla mluvit cizími jazyky, chtěla bych bydlet jinde. Vím, že některé oblasti alá muslimské země či některé africké jsou na tom mnohem, mnohem hůře, ale dle mého názoru to u nás vážně není růžové...


Do přihlášky k rozhovoru jsi psala, že máš ráda otázky typu oblíbená barva, takže jakou barvu máš nejraději? Dokážeš vysvětlit v několika větách, jaký v tobě zanechává pocit? Proč ji máš ráda?

Dobře tedy, pokusím se o to. Mám ráda téměř každou barvu, ale mou nejoblíbenější je už od dětství modrá. Připomíná mi vše, co mám ráda- moře, oblohu, a tak nějak si jí spojuji i s mým životem. Když vidím modrou barvu, padne na mě pocit uklidnění a toho, že svět je v pořádku, přestože vím, že to tak ve skutečnosti není.

Modrá barva umí ve mě prohloubit radost i melancholii, to podle toho, jak se zrovna cítím. Žádná jiná barva to v mém případě nedokáže. Tak proto jí mám nejradši.


Kromě povídek se na blogu věnuješ i hudbě a různým názorům na jednotlivé interprety a já bych se ráda zeptala, jaká je tvá oblíbená píseň? Když ji posloucháš, jaké z ní máš pocity?

Ups, podobné otázky jsem se hodně bála. Já totiž nedokážu přesně říct, která píseň je úplně má nejoblíbenější. Mám jich totiž asi tak pět.

Ale vždy říkám, že mou nejoblíbenější je Sly od Scorpions, takže u toho zůstanu. Jaké z ní mám pocity? No, jelikož se jedná o dost smutnou píseň, vždy ve mně vzbudí melancholii a nutí mě pokaždé se nad ní zamyslet. Jelikož Sly není milovaná osoba, jak si většina lidí myslí, a jak jsem si ze začátku myslela i já, ale jakoby dcera vypravěče, vždy si musím pokládat otázku, jak bych se cítila já jako matka, kterou dcera takto opustila. Jindy si zase představuji, že jsem já ta dcera, a vymýšlím důvody, proč bych mohla takto utéct. To by bylo asi k pocitům ve zkratce vše...


Úplnou náhodou jsem v Klubu pisálků (http://klub-pisalku.blog.cz/1402/betareading) narazila na tvou nabídku na Beta reading a chtěla jsem se zeptat, zda v současné době již někdo tvé nabídky využil či ty jsi našla svého beta readera? Jak tě vlastně napadlo, že by jsi někomu pomáhala s psaním?

V pravém smyslu betareaderka nejsem, ani mi nechodí betareadeři (nechápu proč!), ale povídám si s pár blogery, s kterými si navzájem čteme a kritizujeme příběhy, takže mi to vlastně ani nějak nechybí.

Napadlo mě to tak, že já jsem nikdy nikoho takového neměla, a tím pádem jsem se v psaní zlepšovala hrozně pomalu. Potřebovala jsem to, ale neměla. Pevně věřím, že by mi tehdy pomohlo, takže chci tuto službu pro jiné...


Účastnila jsi se někdy kurzu tvůrčího psaní? Jaké to bylo? Pokud ne, měla by jsi o to zájem? Chodíš na různé knižní srazy, autorská čtení, křesty knih,.. apod. nebo jsi se zatím k podobným akcím nedostala? Věděla by jsi, jak řídit své autorské čtení s tvou první knihou? Dokážeš si představit, jak by to mohlo vypadat?

Nikdy jsem se ničeho takového neúčastnila, a vlastně bych o to nejspíš neměla ani zájem. Nejsem příliš společenský a odvážný typ, takže by to pro mě nejspíš bylo utrpením.
Nad svým autorským čtením jsem ještě příliš nepřemýšlela, ale nechtěla bych nic velkého. Měla by tam asi vládnout rodinná atmosféra, jinak bych to nezvládla. Zato dobře vím, který příběh bych tam číst vážně nechtěla. :-)

Jak by to vypadalo, si zhruba představit umím, ale jsem trochu pesimistka, takže v mé mysli by se to pokaždé nějak zvrtlo...


Tohle je už taková klasika, na kterou se téměř vždy ptám. Setkala jsi se někdy s jakýmkoli blogerem i ve skutečnosti mimo blog.cz, skype, apod.? Uvažuješ o něčem takovém? S kým by ses chtěla setkat?

Jen se svou nejlepší kamarádkou, což se asi nepočítá, když jsme se mnohem dříve znaly ze školy. Ale uvažovaly jsme o setkání s Calliou (z promise-hope.blog.cz), takže to snad možná někdy vyjde. Udělalo by mi to ohromnou radost. Nikdo jiný, koho bych si vážně přála vidět i naživo, mě asi nenapadá...


Jak tě vlastně napadla adresa blogu? Byla to záležitost několika vteřin nebo jsi nad ní přemýšlela déle?

Jelikož nenávidím anglikanismy v češtině, nyní bych si dala jinou, ale tehdy mi bylo třináct, myslím. Vymyslela jsem to během několika minut, pomocí google překládače jsem si hledala různá slovní spojení, která znějí v češtině i angličtině docela dobře. Nakonec jsem přišla na "reverie dreams", což by mělo znamenat "snění snů". Bližší detaily si bohužel nepamatuji, dva roky jsou pro mě jako století...


Na závěr bych se chtěla zeptat, zda by jsi chtěla něco dodat? Nějak přilákat na svůj blog nové čtenáře? Nebo zkrátka napsat něco, na co jsem se tě zapomněla zeptat, ale je to pro tebe důležité?

Co říct na závěr? Snad jedině, že se mnou možná v mnohém někdo nesouhlasí, ale já cítím, že můj život má smysl, a nebudu se kvůli někomu měnit.

Děkuji za rozhovor, natisíckrát!

To já moc děkuji za to, že jsi o rozhovor vůbec stála. :) 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kristýna Kaderová Kristýna Kaderová | E-mail | Web | 26. září 2014 v 21:33 | Reagovat

Opravdu zajímavý rozhovor a zajímavější než ten, co si dělala se mnou, jak je to možné? Proč má zajímavější otázky? :D Ale ne, je to vtip, ale stejně by mě to zajímalo :)

Každopádně na blog se určitě podívám, opravdu zajímavé odpovědi :)

2 Terka Terka | E-mail | Web | 26. září 2014 v 21:40 | Reagovat

[1]: Řekla bych, že proto, že jsem byla ještě o trochu mladší a blbější (:-D) a neuměla ještě tak volit správné otázky,.. ještě někde v mailech mám jeden rozhovor, ale sekla jsem se v otázkách a nevím, jak pokračovat dál, respektive, jak ho zakončit,..

3 Kristýna Kaderová Kristýna Kaderová | E-mail | Web | 26. září 2014 v 21:41 | Reagovat

[2]: Až ho dokončíš uděláš se mnou další :D Ale jestli ti můžu s tamtím nějak pomoc, napiš :)

4 Terka Terka | E-mail | Web | 26. září 2014 v 21:42 | Reagovat

A taky jsem se ještě tolik nerozepisovala,.. však jsi sama říkala, že ti klidně napíšu sloh o tom, co jsem měla k obědu. :-D

5 Terka Terka | E-mail | Web | 26. září 2014 v 21:45 | Reagovat

[3]: Hrozně rychle odepisuješ. :-D To jen tak, že jsem napsala dodatek ke komentáři a už je tam od tebe další. :-D

Však uděláme ty rozhovorové úvahy, ne? :-) Nejsem si jistá,.. určitý směr znám, ale netuším, kdy mi blogerka odpoví na další otázku či jestli jsem jí ji vůbec poslala. :-D Mám v tom nepořádek, slušně řečeno, však víš. :-D

6 Kristýna Kaderová Kristýna Kaderová | E-mail | Web | 26. září 2014 v 21:48 | Reagovat

[5]: Já za to nemůžu :D Prostě vidím, že mi přišel mail, tak mrknu a když už tak hned odpovím :D

Tj, ale to nebude to samé :D Mimochodem ozvi se, máme práci :) To je pak těžké :D To znám :)

7 Terka Terka | E-mail | Web | 26. září 2014 v 22:01 | Reagovat

[6]: Já vždycky viděla, že mi na mail přišel mail od blog-noreply@blog.cz, přes tablet, buď nový komentář nebo reakce, ale teď už mi to nějakou dobu nechodí,.. přitom o tom, že jsi mi poslala mail, pak bloglovin, toplist a reklamy mi zprávy chodí,.. fakt nevím, co s tím je,.. je fakt, že u sebe to nikdy nezaškrtávám, ať to tu nemám dvakrát, ale i tak,..

Jo, hned se podívám na mail. Byla jsem u babičky, pak na mě čekala Ulice (je super, že tam Mára zůstává :-) ), taky jsem se po týdnu podívala na zprávy a ten konec na Nově byl docela zvláštní,.. jak jí na rozloučenou v přímém přenosu dal Koranteng kytici,.. a dále mě zaujal ten seriál Neviditelní, co dávají na jedničce. Jako chvíli jsem nechápala, ale pak jsem se tomu smála. Zvlášť té jedné (jak to říct slušně?), co tam vyřvávala na druhou,..

8 Kristýna Kaderová Kristýna Kaderová | E-mail | Web | 26. září 2014 v 22:04 | Reagovat

[7]: Tak to ti neporadím :( Já  to u sebe nezaškrtávám a stejně mi to chodí :D

To je hlavní, ale my to věděli :) Já zprávy nevnímala, jako obvykle a teď koukám na pohádku :D

9 Terka Terka | E-mail | Web | 26. září 2014 v 22:41 | Reagovat

[8]: Už jsem to vyřešila, ale nechápu, co to dělalo ve spamu,.. možná jsem na to omylem klikla, když jsem přesouvala do složky nebo tam byl nějaký spam v komentáři a já si to neuvědomila,..

A to ani nemusíme předběžně sledovat voyo. :-D

10 Kristýna Kaderová Kristýna Kaderová | E-mail | Web | 26. září 2014 v 22:43 | Reagovat

[9]: Asi, to se mi taky občas stává :D

Přesně :) Měly bysme nabízet věštění :D

Už jsme zase naprosto mimo téma článku :D

11 Terka Terka | E-mail | Web | 26. září 2014 v 22:47 | Reagovat

[10]: Ale bohatě by stačilo, kdyby chodily jen odpovědi na mail odjinud ne z mého blogu a ne moje komentáře,..

Takže kavárna, cukrárna a věštecká dílna? :-)

Teď jsi mi úplně ukradla slova z pusy. :-D

12 Kristýna Kaderová Kristýna Kaderová | E-mail | Web | 26. září 2014 v 22:48 | Reagovat

[11]: Trochu nechápu, ale fajn :D

Přesně :) Pronajmeme si Bílý dům :D

Ta telepatie :)

13 Magdaléna Magdaléna | Web | 27. září 2014 v 18:33 | Reagovat

Zajímavý rozhovor. :) Moc se mi líbí, jak slečna mluví o tom, že byla ke čtení a vymýšlení příběhů vedena. Myslím, že tohle je hrozně důležité a jsem ráda, že tohle má dnes ještě někdo šanci zažít :)

14 Terka Terka | E-mail | Web | 29. září 2014 v 13:46 | Reagovat

[12]: Že mi vždycky na mail chodí i komentáře, které na svůj blog napíšu já, což by nebylo nutné. Stačily by ty ostatní. :-)

Myslíš, že by nám ho Obama pronajal? Mám lepší nápad, ukradneme mu ho. :-D Ale musíme dávat pozor na FBI. :-D Říkám nesmysly? Když tak mě zastav. :-D

Přesně. :-)

15 Kristýna Kaderová Kristýna Kaderová | E-mail | Web | 29. září 2014 v 21:06 | Reagovat

[14]: Jo, to mě taky :(

To jsem zvědavá, jak budeme krást Bílý dům. Zvlášť s ochrankou, která stovky osob.

16 Terka Terka | E-mail | Web | 29. září 2014 v 21:58 | Reagovat

[15]: Musíme si to promyslet na ten nejvhodnější okamžik, kdy bude nejméně chráněný - třeba až přes polovinu ochranky pošlou na Islamisty. :-D

17 Kristýna Kaderová Kristýna Kaderová | E-mail | Web | 2. října 2014 v 21:56 | Reagovat

[16]: To se podle mě nestane :D

18 Terka Terka | E-mail | Web | 2. října 2014 v 22:19 | Reagovat

[17]: To nevíme,.. :-D

19 Kristýna Kaderová Kristýna Kaderová | E-mail | Web | 2. října 2014 v 22:21 | Reagovat

[18]: Ok...tak otázka, jak ho chceš ukrást? Tohle není čokoláda, abys ji strčila do kapsy.

20 Terka Terka | E-mail | Web | 2. října 2014 v 22:22 | Reagovat

[19]: Najdeme ufo a pak ho jím přemístíme. :-D

21 Kristýna Kaderová Kristýna Kaderová | E-mail | Web | 2. října 2014 v 22:23 | Reagovat

[20]: Ok... jak chceš najít ufo? :D

22 Terka Terka | E-mail | Web | 2. října 2014 v 22:31 | Reagovat

[21]: Já nevím, asi mi doopravdy hrabe :-D měla bych v té Opavě zůstat a nechat se léčit :-D jak se dostaneme do Jižní Ameriky tam, kde jsou Mayské pyramidy? :-D

23 Kristýna Kaderová Kristýna Kaderová | E-mail | Web | 2. října 2014 v 22:31 | Reagovat

[22]: Počkat, co? Jak sme se od Bílého domu dostali k Americe?

24 Terka Terka | E-mail | Web | 2. října 2014 v 22:42 | Reagovat

[23]: Protože Mayové mohli být čistě teoreticky ufoni,.. nebo můžeme navštívit ty, co postavili pyramidy. :-D

Myslíš si, že ten rozhovor bude komentovat ještě někdo jiný, kromě nás? :-D

25 Kristýna Kaderová Kristýna Kaderová | E-mail | Web | 2. října 2014 v 22:51 | Reagovat

[24]: Bože můj :D

Vzhledem k tomu, že jsem si tu udělali takovej soukromej komentovej rozhovor o tom docela pochybuji :D

26 Terka Terka | E-mail | Web | 2. října 2014 v 23:27 | Reagovat

[25]: No co, třeba to tak mohlo být,.. pak už jen stačí je najít půjčit si od nich ufo a letět. :-D Snadné, ne? :-D

To já taky. :-D

27 Kristýna Kaderová Kristýna Kaderová | E-mail | Web | 3. října 2014 v 23:23 | Reagovat

[26]: Menší otázka, žijou Mayové?

28 Terka Terka | E-mail | Web | 3. října 2014 v 23:39 | Reagovat

[27]: Jejich potomci žijí v Jižní Americe. :-)

29 Kristýna Kaderová Kristýna Kaderová | E-mail | Web | 3. října 2014 v 23:42 | Reagovat

[28]: Já nevím... nebyly Mayové tak trochu na hlavu? S tím koncem světa...

30 Terka Terka | E-mail | Web | 3. října 2014 v 23:46 | Reagovat

[29]: Na hlavu byli akorát ti, co věřili tomu, že ten konec světa bude kvůli tomu, že končí nějaký blbý kalendář,.. Mayové byli naopak na svou dobu hodně inteligentní a existují domněnky, že to opravdu byli mimozemšťané kvůli těm pyramidám a taky kvůli tomu, že toho tolik věděli o budoucnosti. Třeba o Hitlerovi se v tom kalendáři prý taky psalo.

31 Kristýna Kaderová Kristýna Kaderová | E-mail | Web | 3. října 2014 v 23:49 | Reagovat

[30]: Teď si mi připomněla ještě něco z češtiny. Měli jsme říct negativní a pozotovní působení prostě informačných zdrojů. A spolužák, že je užitečnej internet a na otázku proč odpověděl, že dostáváme varování o konci světa.

Tak za nima někdy zajedem.

32 Terka Terka | E-mail | Web | 3. října 2014 v 23:51 | Reagovat

[31]: Docela by mě zajímalo, co mu na ten konec sběta řekla učitelka. :-D

Někdy se za nimi chci určitě podívat. Tu Mayskou civilizaci mám ráda. :-)

33 Kristýna Kaderová Kristýna Kaderová | E-mail | Web | 3. října 2014 v 23:53 | Reagovat

[32]: To, že někteří lidi jsou fakt blázni :D

Já mám radši Řecko :)

34 Terka Terka | E-mail | Web | 3. října 2014 v 23:56 | Reagovat

[33]: Tak to si taky myslím. :-D

Já myslela, že nejraději máš Egypt, kdysi jsi to tuším říkala,.. ne? Ale Řecko je pěkná a zajímavá země. Mám ráda olivy. :-)

35 Kristýna Kaderová Kristýna Kaderová | E-mail | Web | 3. října 2014 v 23:59 | Reagovat

[34]: Hlavně jak se zavírali do těch bunkrů :D

Já věděla, že jsem chtěla napsat ještě něco :D No mám ráda oboje, ale je pravda, že toho vím víc o Řecku, protože tam jsou skvělé pověsti :) Egypt jsem si oblíbila díky jednomu seriálu :)

36 Terka Terka | E-mail | Web | 4. října 2014 v 0:04 | Reagovat

[35]: Si snad mysleli, že by je nějaké bunkry ochránili před koncem světa? :-D

Jo, to je pravda. :-)

P. S. Taky se ti někdy, přesně o půlnoci, stalo, že se ti nenačetl blog.cz a objevila se chyba 402, stránka nenalezena?..

37 Kristýna Kaderová Kristýna Kaderová | E-mail | Web | 4. října 2014 v 0:06 | Reagovat

[36]: Nemám tušení :D

Nikdy jsem to přesně o půlnoci nezkoušela, ale vyzkouším :D

38 Terka Terka | E-mail | Web | 4. října 2014 v 0:09 | Reagovat

[37]: No prostě blázni, to se jinak říct nedá. :-D

Mě právě dneska a komusi se taky nic nezobrazilo, co tak vím, ale naštvalo mě to, člověk chce odpovědět na komentář a musí minutu počkat, než se to spustí,..

39 Kristýna Kaderová Kristýna Kaderová | E-mail | Web | 4. října 2014 v 0:12 | Reagovat

[38]: :D

Ono se to asi musí zaktualizovat

40 Terka Terka | E-mail | Web | 4. října 2014 v 10:03 | Reagovat

[39]: Asi,..

41 terezka terezka | E-mail | Web | 1. ledna 2015 v 20:40 | Reagovat

Moc hezký rozhovor blog Karin znám :-)
PS:Máš moc hezký blog :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.