Vraždy kvůli sušenkám - První část

21. srpna 2014 v 20:34 | Terka M. |  Vraždy kvůli sušenkám
  • Takže, přináším vám první část mé nejnovější povídky. Doufám, že splní vaše očekávání, že neklesne na úrovni a že se vám bude líbit. Pěkné počtení, přeji. :)

---


Pročítala články na internetu a přemýšlela, kde se stala chyba, že se její bývalý manžel pokusil zabít dvanáct lidí a u druhé poloviny se mu to povedlo. Když ho viděla naposledy normálního, seděli spolu na gauči, objímali se a zamilovaně hleděli na film, který se Dannymu podařil naposledy nelegálně stáhnout. Pak se zvedla a šla do kuchyně, aby odtud vzala něco na zub. Našla karamelové sušenky, které otevřela a vysypala do misky.
"Co tu děláš s mými sušenkami?" polekalo ji to. Nevšimla si jeho příchodu a když promluvil, v jeho hlase bylo něco, co ji káralo. Díky čemuž se za svůj těžký zločin cítila špatně. Tím zločinem byly otevřené sušenky a jedna nakousnutá v její ruce. "Vážně by jsi už měla jít." Sebral jí misku i tu sušenku v ruce a položil je na stůl, pak ji popohnal ke dveřím.
"Děje se něco?" Podívala se mu do očí, ve kterých se zračilo ublížení. "Kdybych věděla, že jsou ty sušenky důležité, nebrala bych je a nechala je tam. Chtěla jsem nám udělat pěkný večer, copak tomu nerozumíš?" Neodpovídal. "Danny?" Potřebovala vědět, jestli ji vůbec vnímal, ale ač se naklonila sebevíc, z jeho úst nevyšla jediná hláska.
"Jsme tři roky manželé, ty sušenky jsou tam od naší svatby. Dostali jsme je jako svatební dar od mé zesnulé matky a ty nevíš, že byly důležité?" Znělo to, jakoby ji obviňoval z vraždy, ale ne ze skoro snědení sušenek. "Tím, že ti nepřišly důležité, ti nepřijde podstatné ani naše manželství. Proto se musíme rozvést." Otevřela pusu překvapením. Vykulila oči. Nevěřila vlastním očím, jak mohl říct to, co právě řekl.
"To všechno kvůli sušenkám? A jinak jsi zcela zdravý?" Musela se ujistit, že mu nijak neublížila. Neodpovídal, proto pokračovala v tom, co měla na jazyku. "Chápeš, že ty sušenky mají nějaký datum spotřeby, do kterého je musíš sníst?"
"Jasně, že to chápu, nejsem blbý, přesto," napřímil se, "ty sušenky by tam vydržely, oni by neutekly, nemají nožičky. A navíc, má matka mi řekla, že si je máme dát až ve chvíli, kdy nám bude nejhůř. Byla hodně pověrčivá, to uznávám, ale řekla to předtím, než mi zemřela v náručí a já jsem rozhodnut její přání splnit i za předpokladu, že bych se s tebou měl rozvést kvůli tomu, že jsi mi to málem nedovolila." Věděla, že ji jeho matka neměla ráda, ale také tušila, že by nechtěla, aby se rozvedli. Řekla by: Co jste si navařili, to si taky snězte. Čímž by myslela svatbu, se kterou nesouhlasila. Myslela si, že už tak si Danny kazí život, když se zahazuje s takovou cuchtou - jak sama říkala - a zkazil by si život ještě víc, kdyby se rozvedl.
Byla toho názoru, že rozvedení chlapi, kteří nejsou hezcí - jak si při pohledu na Dannyho myslela -, už nikdy nedostanou druhou šanci ani kdyby řekli, že se chtěli rozvést oni.
"Danny, miluji tě a kdybych to věděla, ty sušenky bych nevzala," měla pocit, že se během pár vteřin rozbrečí, ale nestalo se tak. "Sakra, Danny, tvou matku jsem respektovala navzdory tomu, že mě neměla ráda a hledala na mě jen samé mouchy. Byla to dobrá ženská, ale některé reakce byly přehnané. Pamatuješ třeba, jak říkávala, že jsi ošklivý? Že nechápala, jak jsem se do tebe mohla zamilovat? Vzpomínáš si na to?" Bez rozmyšlení zakroutil nesouhlasně hlavou.
"Měla by jsi už jít," zmáčkl tlačítko, jímž přivolal výtah.
"Danny, věř mi, miluji tě. Nedovol své matce, aby ti i po její smrti ničila a ovládala život, nezasloužila si tě. Nemilovala tě tak, jak tě miluji já." Chytla ho prosebně za ruku. Držela ho za ni pevně, aby jí nemohl pustit, ale sil jí v rukou ubývalo a on z jejího sevření pomalu vyklouzával. Když výtah dorazil až k nim, z jejího stisku vypadl úplně a otevřel výtah.
"Můj právník ti pošle rozvodové papíry," smutně se na něj dívala, "zapomeň na mě a už se nikdy nevracel. Tvé věci ti pošlu na novou adresu, stačí zavolat, kde bydlíš. Zapomeň stejně, jako já zapomínám na tebe. Sušenky uklidím do skříně, třeba se někdy setkáme za lepších okolností." Mluvil s ní, jako s obyčejnou kamarádkou nikoli manželkou, které před malou chvilkou vyznával lásku.
"Doneseš mi mobil?" Vypadlo z ní najednou. Připadalo jí to, jako dobrá záminka k tomu, aby se mu při odchodu nemusela dívat do očí. Sáhla do kapsy, zda tam mobilní telefon skutečně má a nastoupila do výtahu. Zmáčkla tlačítko, které vedlo do přízemí a výtah se s cuknutím rozjel směrem dolů.

---

Nechápat první díl je možné s tím, že může být možným vysvětlením díl následující.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Bocian Bocian | E-mail | Web | 23. srpna 2014 v 21:06 | Reagovat

Som zvedavý, ako sa to vyvinie a dúfam, že ju ten zlosyn neodkopol len kvôli sušienkam :-D. Ale čosi mi šepká, že tie sušienky ešte čo to napáchajú...

2 Terka Terka | E-mail | Web | 25. srpna 2014 v 20:16 | Reagovat

[1]: To si myslíš správně. :-)

3 Katie Katie | Web | 25. srpna 2014 v 22:21 | Reagovat

Dobrý, zaujalo. =) Ale teda, kdyby mě někdo vykoupnul kuli sušenkám =D Jedině, že by byli ze zlata. =D Těším se na pokračování. ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.