Vraždy kvůli sušenkám - Druhá část

28. srpna 2014 v 14:53 | Terka M. |  Vraždy kvůli sušenkám
  • Tentokrát již druhá část této nové krátké povídky, snad se vám bude líbit. Tato část je docela krátká, ale snažila jsem se to useknout v tu pravou chvíli, takže snad vám to nebude vadit. Jestli vás uklidním, třetí část bude rozhodně delší a snad i o trochu lepší.

---


V okamžiku, kdy si na to vzpomněla, jí z oka stekla slza a ona měla velký problém se udržet a nezačít se litovat, jak je nešťastná. Milovala ho a věděla, že on ji taky. Přesto nechápala, jak mohl jejich velkou lásku rozdupat jen kvůli tomu, že otevřela jedny blbé sušenky.

Do schránky jí přišla další pozvánka.
Už pětadvacátá za předpokladu, že nepočítala sebe. Panečku, vydechla, toto letí. Zachraňovala ženy, které se do něj zamilovaly stejně jako ona a u poloviny se jí to už povedlo. Vztek si však vylíval na nich. To kvůli Sandře zemřelo dvanáct žen a jestli si nepospíší, bude obětí třináct. Pak už se nezastaví, věděla, že musí jednat dřív, než bude pozdě.
"Lásko, miluji tě," ve vlastních uších zaslechla, jak jí Danny vyznává lásku, přestože by jí teď nejraději vyznal pravý opak slova láska. Kvůli tomu se rozbrečela. Mrzelo ji, jak to s nimi dopadlo. Sakra, už blázním, pleskla se do čela.
Zvedla ze stolu telefon a vyťukala číslo na svou agentku. "Přišla mi další pozvánka. Můžeš mi sehnat číslo na nějakou Brandu Jenesovou? Musím jí varovat."
"Už zase? Nechceš to nechat na policii? Zatkli by ho a ty by jsi přitom neriskovala svůj život," snažila se jí to rozmluvit, jak bylo jejím dobrým zvykem. "Riskuješ život pro někoho, kdo se zamiloval do tvého muže, teda bývalého, pardon. Co si navařili, to ať si i sní." Na tohle měla alergii. Pamatovala si, jak to říkala její tchýně.
"Deborah, ušetři mě svých výlevů, nemám moc času, ta veselka je už pozítří a pak,.. chápeš, co tím myslím?" Řekla to jen jako řečnickou otázku. Jasně, že rozuměla tomu, co se stane, pokud by tu osobu nenašla. Z telefonu zaslechla povzdechnutí a to, jak si telefon položila na stůl. Slyšela, jak její prsty bouchají do klávesnice. Měla štěstí, že měla za kamarádku někoho, kdo se tak snadno naboural do systému.
"Branda Jenesová," opatrně četla, "pětasedmdesát roků, čtyřikrát trestaná, jediná, co jsem našla, když jsem vyhledala tohle jméno. Pak je tu ještě jedna, ale u ní záhadně není nic napsané, takže předpokládám, že tohle bude ona. Akorát ten věk, nezdá se mi, že by Danny byl na starší ženy." Poznamenala jen tak mimochodem. Ani Sandře se její věk příliš nelíbil.
"Máš tam na ni kontakt?" Nadiktovala jí všechna telefonní čísla, které měla napsaná. "Díky, Deb, co bych dělala, kdybych tě neměla?" Usmála se do sluchátka. "Zatím se měj," rozloučily se spolu a než Deborah stačila něco říct, Sandra zavěsila, aby ji nemusela poslouchat.
Vytočila číslo na Brandu. Na stařenku to zvedla poněkud rychle. "Haló? Kdo je u telefonu?" Dokonce i její hlas zněl, jako kdyby měla minimálně dvacet.
"Dobrý den. Jste Branda Jenesová?" zeptala se přímo, bez jakýchkoliv okolků, jakými bylo třeba i to, že by jí řekla, jak se jmenuje.
"Jo. Kdo jste vy, smím-li se ptát?"
"Lizzie." Řekla to jméno jen tak, aby neprozradila své skutečné a netušila, jak ji tak rychle napadlo právě tohle. "Budete se pozítří vdávat nebo si Vás s někým pletu?"
"Budu. Tu svatbu plánujeme už dvacet let. Stejnou dobu už spolu žijeme. Neznám žádnou Lizzie, které bych říkala o svatbě, jaké je Vaše skutečné jméno?" Sandra vytušila, že tahle osoba to není, neboť ještě před šesti lety byla jeho ženou ona a žádná Branda s nimi nebydlela, proto raději zavěsila, aby nemusela nic složitě vysvětlovat.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kika Kika | E-mail | Web | 1. září 2014 v 8:34 | Reagovat

ta první část se mi líbila více, teď je to takové až zamotané a rychlé, ale třeba se to v té třetí zase rozmotá ;)

2 Bocian Bocian | E-mail | Web | 1. září 2014 v 19:48 | Reagovat

Začína sa to zamotávať. Mám plno hlúpych otázok, ale radšej si budem len potajme domýšľať a počkám, ako sa to vyvinie v ďalších pasážach. Teším sa :-).

3 Katie Katie | Web | 3. září 2014 v 12:54 | Reagovat

Jsem trochu zmatená z toho začátku a ještě víc z konce. Ale počkám si na další část. =)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.