5 neexistujících věcí, které bych chtěla vlastnit

9. července 2014 v 19:17 | Terka M. |  Filozofické debaty
  • Jedná se o pět vynálezů, které ještě nikdo nevynalezl nebo o tom alespoň nikdo neví a které bych navzdory všemu chtěla vlastnit. Akorát mám strach, že bude článek krapet delší, nechci ty věci jen vyjmenovat, ale chci popsat, jak si je představuji a tak. Přesto doufám, že si to přečtete rádi. :)

---


Teleport

Opravdu moc bych si přála přístroj, pomocí kterého bych mohla cestovat z místa na místo. Ušetřila bych nejen čas, ale i peníze. Jsem si vědoma toho, že až ho někdo jednoho dne vynalezne, nebude tou nejlevnější záležitostí, ale bylo by pěkné podívat se až na konec světa mrknutím oka, nemyslíte?

Představuji si ho ve dvou variantách, ale ta druhá by byla praktičtější. První by byla větší, mohla by být třeba velikosti telefonní budky a ano, správně, připomíná to Doctora Who, ale to je teď jedno. Mohla by být klidně volně k dispozici, nějakým způsobem by cestující přenesla do další telefonní budky, do jiného kraje, města nebo státu. Bylo by to však poměrně složité.

Ta druhá varianta by byla ve formě hodinek, mobilu nebo kapesní mapy. V případě mapy by člověk jen ťukl prstem do určitého místa na ní, sbalil ji do kapsy a ona by ho přenesla tam, kde by si přál. Podoba hodinek by byla pro lidi bez špetky času dopravit se z místa A do místa B, nebyla by určena jen na cestování. Byla by daleko přesnější. A třetí forma teleportu by byla nejspolehlivější a k chybám by docházelo takřka minimálně.


Stroj času

Moc ráda bych se podívala do minulosti. Do budoucnosti nevím, jestli bych chtěla, nejsem si jistá, zda bych nebyla zklamaná. Třeba bych se nemohla dočkat a pak bych svou budoucnost akorát změnila. Minulost bych však viděla moc ráda.

Byla bych šťastná, kdybych se podívala do doby Karla IV., do doby Rudolfínské. Také bych se ráda podívala do let, kdy vznikl Český stát. Byl by to snadný a zábavný způsob, jak zjistit něco o svých zesnulých příbuzných. Třeba jestli někdo z nich taky psal povídky, to by mě totiž hodně zajímalo. Opravdu moc bych chtěla vědět, jestli jsem to po někom podědila a pokaždé, když se něco dozvím o někom z mé rodiny - koho jsem navíc ani nepoznala - jsem za to nadšená.


Nákupní televizor

Vlastně si nejsem jistá, jak bych to popsala, ale šlo by o televizi na níž, když se člověk dívá, může zároveň nakupovat. Vím, na první pohled to zní jako blbost, ale vysvětlím, jak to myslím.

V televizi dávají reklamu na prací prášek a vy zrovna chcete prát a žádný nemáte? Žádný problém, prostě se dotknete obrazovky a prací prášek se vám objeví v ruce. Sledujete v televizi nějaký seriál nebo film a najednou postavám v něm donesou jídlo, na které máte zrovna chuť? Prostě se toho dotknete a v ruce se vám objeví talíř s oním pokrmem a vy proto nemusíte udělat nic kromě toho, že prostě lusknete prsty. Vlastně ani nemusíte lusknout.

Samozřejmě by v tom byla i nevýhoda a nebyla by jen jedna. Pokud by to bylo zdarma, což pochybuji, obchody by se mohly dostat do krachu a lidé by samozřejmě tolik nemuseli používat peníze, což by vedlo k dalšímu problému - znevýhodněn by byl i stát.


Plášť neviditelnosti

Někdy si říkám, že ho asi opravdu vlastním a že ho nedokážu sundat. Ale někdy si naopak říkám, že jsem až moc vidět a přála bych si ho mít.

A jak si ho představuji? Jako plášť, který bych přes sebe přetáhla, když bych nechtěla, aby mě někdo rušil. Díky němu bych třeba mohla procházet skrze zdi, skrz zavřené dveře bez toho, abych je musela otevírat.


Knihu představivosti

Knihu, díky níž by se čtenář mohl do čtení ponořit ještě hlouběji než je zvyklý. Podívat se do světa, kde se kniha odehrává tak, jak si ji představuje on a ne tvůrci filmu, kteří ho natočili.

Vždy si předtím, než se podívám na film, přečtu knihu, tedy v případě, že byla napsána jako předloha k filmu a ne naopak. Postavy si představuji jinak, než jak jsou ve filmu, to zaprvé, ale taky by mě to asi tolik nebavilo. Kdyby to bylo natočeno minimálně podobně jako kniha a já věděla o tom, co tam bude, jak to skončí,.. apod.


---

Původně těch věcí mělo být deset, protože mě jich pár ještě napadá a v budoucnu jistě ještě napadne, ale článek by byl ještě delší, než je teď a a už nyní se bojím, aby si ho vůbec někdo přečetl. Nicméně, myslím si, že se s podobným článkem ode mě jistě setkáte a je jedno, jestli to bude za měsíc nebo za rok. Jednou ho jistě napíšu.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa


Komentáře

1 eazi eazi | Web | 10. července 2014 v 0:37 | Reagovat

Ještě bych chtěla vlastnit ubrousek (ubrousku prostři se). Pro jistotu, kdyby v telce zrovna nedávali to, na co mám takovou chuť. :D
A měnič nálady. Jedno škrtnutí a všichni zlouni by byli v pohodě a nikdo by mi svým nasr*ním nekazil náladu. :-D

2 Katie Katie | Web | 10. července 2014 v 10:19 | Reagovat

No já bych brala ten Teleport =D To by bylo super. V zime někde u moře nebo někde kde je teplo =D Podívat se kam bych chtěla, prostě jako ve snu. =D
A pak plášt nevyditelnosti, už jen z toho důvodu, že bych mohla špehovat lidi =D

3 Storycollector Storycollector | Web | 11. července 2014 v 17:04 | Reagovat

Teleport by se šiknul. Možná i ta nakupovací televize, ale víc, než zbytek bych brala něco, co by psalo a kreslilo rovnou moje myšlenky. Já totiž neumím vůbec kreslit, ale občas si představím něco, co by podle mě vypadalo dobře jako malba nebo aspoň jako zajímavý design šatů. A kdyby byl tento vynález nemusela bych shánět papír, když mě napadne nějaká dobrá myšlenka do knížky, rovnou by se napsala. Prostě něco jako 3D tiskárnu na myšlenky by to chtělo. :D

4 Kristýna Kaderová Kristýna Kaderová | E-mail | Web | 15. července 2014 v 14:27 | Reagovat

Teleport bych taky chtěla. Já bych si to přestavovala jako minci. Stačilo by si pomyslet kam chci, hodila bych mincí a byla bych tam. Aby to bylo stylové :)

Stroj času určitě. Ale víš jak jsme se bavily o tom článku? Kdyby byl vynalezen stroj času, byl be se světem konec.

Nakupovací televize, tak to mě nikdy nenapadlo :D Ale zní to opravdu dobře :)Až ji vynalezneš jednu mi schovej, jo? :)

Plášť neviditelnosti beru všema deseti. Ale zdá se mi trochu nahlavu, že by si mohla s pláštěm neviditelnosti procházet zdmi.

Knihu představivost rozhodně chci! Sice o ní od tebe slyším poprvé, ale je to úžasný nápad! Až ji někde najdeš zamlouvám si jich pět tisíc, ok? :D :)

Já bych určitě chtěla nějakou věcičku, díky které bych mohla číst myšlenky ostatních. Předvídat každý jejich krok a vždy být krok před nimi.

5 Adina Adina | Web | 21. července 2014 v 17:46 | Reagovat

Já rozhodně chci plášť neviditelnosti. Až najdeš, kde takové prodávají, tak mi dej vědět :-D

6 Terka Terka | E-mail | Web | 21. července 2014 v 21:55 | Reagovat

[1]: Ubrousek by se mi taky hodil, až si říkám, že mě nenapadl,.. ale už teď mám v hlavě další nápady, takže už se tolik nedivím.

[2]: Přesně. Stejně jako ve snu. :-)

[3]: Já bych spíše brala nějaký automatický mozek, který by si zapamatoval všechny nápady, všechno, co mám udělat, uklidit, apod. a přinejmenším ve stejném pořadí a sledu, jak mi to bylo řečeno a jak mě to napadlo.

3D tiskárnu na myšlenky, to zase ne, ono kouzlem kreslení a psaní je to, že uvolňuje myšlenky a i když to pak vypadá jako čmáranice, nevadí. A co se povídek týče, ono by bylo moc jednoduché napsat knihu a za chvilku by to používal každý. Každý autor si osud svých postav musí nejdříve promyslet, aby to dávalo smysl, proto to taky trvá tak dlouho, než spisovatel napíše něco nového.

[5]: Dobře :-D

[4]: Jo, to by taky bylo fajn - mobily jsou taky v několika různých variantách, tak proč by tak nemohly být i teleporty? :-D Ale teleport v podobě hodinek bude můj :-)

Vím, ale kdyby byl vynalezen bez toho, aby mohl člověk cokoliv změnit, byla bych trvalým cestovatelem. Když už jsme u toho cestování, dávám si do oblíbených seriál Doctor Who, dneska jsem se na to dívala s bráchou na dvojce a jsem prostě zvědavá na další, takže se na něj určitě někdy podívej. :-)

To já asi nevynaleznu, ale kdybych si vzala za muže vynálezce, tu myšlenku mu nasadím do hlavy a on ji vynalezne, pak ti ji pošlu. :-)

To by byl speciálně upravený plášť neviditelnosti. :-)

Já o ní od sebe taky slyšela poprvé :-D dobře, beru na vědomí :D

Jo, to by se mi taky líbilo. :-)

7 Lilly Lilly | Web | 23. července 2014 v 0:06 | Reagovat

Všetky tie veci by som brala, hlavne stroj času a asi by som sa aj pozrela do budúcnosti, ale do nejakej, kde už nebudem žiť, aby som nič nepokazila...chcem vidieť, ako na tom bude Zem za niekoľko tisícok rokov a kam sa technológie dostanú. Škoda, že sa toho nedožijem. Určite by som sa potom pozrela do Anglicka v takom 18.-19. storočí, to ma vždy lákalo.

8 Lory Lory | Web | 1. srpna 2014 v 22:13 | Reagovat

Teleport a plášť neviditelnosti bych taky chtěla, určitě by to bylo hodně praktické a užitečné - pro mou osobu :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.