Kdybych měla pracovat v bulváru,...

15. dubna 2014 v 20:36 | Terka M. |  Filozofické debaty
  • ...to bych toho raději pěkně rychle nechala. To vážně. Nesnesla bych, kdybych měla pracovat pro bulvární tisk. Nedokážu si představit, že bych psala něco, co by mělo někoho konkrétního poškodit. Nenáviděla bych se za to.

---


Bulvár a já,..

Řeknu to takhle: nevyhledávám ho. Neříkám však, že bych si něco nepřečetla na Seznam.cz, to bych zase lhala. Když vidím nějaký zajímavý článek v rubrice super.cz, rozkliknu ho a přečtu si ho. Nemám ráda, když bulvární tisk sleduje každý krok celebrit, a pak nás o tom informuje. Jako by celebrity musely být dokonalé, když jsou slavné. Jasně, že nejsou. Nikdo není dokonalý, ať se snaží sebevíc. Každý může někdy udělat nějakou chybu, když přijde do společnosti, o tom žádná.

Nesnáším škodolibost, přestože sama tak trochu škodolibá jsem, ale alespoň se k tomu přiznám a vlastně ani nějak nesleduji bulvární zpravodajství, nechodím moc často na facebook (tedy zejména kvůli pomalému počítači, ale i tak..) a místo toho si raději přečtu něco seriózního nebo nějakou knihu, co zrovna čtu.

Jasně, člověk se potřebuje odreagovat a otevřeně si přiznejme, že snad každý sledoval, co bude s Bartošovou. Mě to nepřišlo normální. Jak ona, tak i ten bulvár a vlastně jsem se jí ani nedivila, že v jednom kuse dělala blbosti, protože kdyby je nedělala - kdyby je kdokoliv z nich nedělal -, nebyl by tak známý, jako je teď, vzhledem k tomu, že bulvár čte každý. U některých to však hraničí až s psychickou poruchou, jestli bych to tak mohla označit.

Prostě, většina ze čtenářů bulváru to bere spíše jako krátkou zábavu, jejich články nebere příliš vážně a tak,.. ale existuje skupina lidí, co to bere až nebezpečně vážně a to rozhodně není dobře, nýbrž ti, co to tak berou, si myslí, jak jsou ty celebrity kdovíjak špatné a přitom to mohou být ve většině případů jenom výmysly nějakého novináře.

Když si po pár letech přečtete článek seriózního žurnalisty a pak novináře, který píše pro bulvární tisk, žádná z těch dvou věcí už pravděpodobně nebude aktuální a u seriózních novin se tomu článku v lepším případě zasmějete, v tom horším vás z toho ještě po letech bude mrazit. Nicméně, abych se dostala k pravému jádru věci. Bulvární tisk je podle mě pouze jednorázovou záležitostí, pro kterou by mi i bylo líto spotřebovávat papír a ničit tak naše životní prostředí. Myslím si, že můžu s klidem říct, že bulvární noviny se hodí především na podpal krbu a právě proto bych v nich nemohla pracovat.


Nejsem vybíravá, ale nebylo by mi dobře ze mě samotné, kdybych měla pracovat pro bulvár,..

V tom lepším případě bych se sama ze sebe pozvracela, protože bych nevydržela ten pocit, když bych na někoho měla vyhrabat špínu. Možná bych si zvykla, ale možná taky ne. Někdy mě potěší, když si přečtu nebo zaslechnu, že nějaká slavná osobnost se chová relativně jako já. Nebo alespoň tak, jak si mí rodiče myslí, ale to neznamená, že bulvár čtu ráda, naopak. Už jsem to tu ale jednou vykládala a nechci to tu omílat dokola, jako ohraná gramofonová deska, kterou si pouštíte v jednom kuse, nebo respektive pouštěli jste si ji.


O slávě by se však dalo polemizovat,..

Kdo by nechtěl být slavný? Hloupá otázka. Myslím si, že každý by se chtěl nějakým způsobem proslavit. Nějak způsobit, aby jeho osoba či práce, kterou vykonává, zpopulárněla tím zdravým způsobem a lidé se o ni víc zajímali. Někteří - mezi nimiž jsem i já - by chtěli, aby bylo víc populární město, kde žijí. Aby se tam konalo víc besed, autorských čtení, křestů knih, kurzů tvůrčího psaní,.. vadí mi, když se všechno odehrává buď v Praze nebo v Brně, protože cesta vlakem něco stojí, vzhledem k tomu, že autobusy nemám nějak zvlášť v lásce, ale o to tu teď nejde.

Zkrátka, způsob, jakým by chtěl být člověk slavný je sporný, ale troufám si říct, že by jste asi taky nechtěli číst v bulvárních médiích o tom, co jste předchozí večer udělali za botu? Jasně, každá sláva něco stojí, to s vámi bez debat souhlasím, ale copak nejde najít způsob, jak být slavný a nenechat se přitom ztrapňovat?


 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa


Komentáře

1 Marrei Marrei | Web | 16. dubna 2014 v 14:14 | Reagovat

Bulvár je dost sporný - a pokud se nepletu, tak dnes večer mají dávat zajímavý pořad na ČT2 - dělníci bulváru. Protože v bulváru jde o zábavu. Kdyby o něj nebyl zájem, lidé ho nečtou, jenže on je oblíbenější než normální, seriózní tisk. Navíc celebritám to vyhovuje - i špatná reklama je reklama. Je to takový výměnný obchod, řekla bych. I když je to smutné, a také bych tam pracovat nedokázala.

2 Kristýna Kaderová Kristýna Kaderová | E-mail | Web | 17. dubna 2014 v 19:17 | Reagovat

Přesně tak :) Já bulvár nečtu, ale jakmile vidím na internetu něco o mých oblíbených hercích musím se na to podívat :D Ale většinou nad tím článkem zakroutím očima, protože to, že je to blbost, bije přímo do očí.

Já bych taky nechtěla pracovat pro bulvár. Na druhou stranu, jsou vůbec nějaké noviny, které nejsou ovlivněni bulvárem?

Říká se, že špatná reklama je taky reklama (což evidentně využívá Miley Cyrus) ale já osobně si myslím, že to je blbost. To už by lidé mohli rovnou začít vykrádat policejní stanice před očima policajtů, aby se o nich psalo a proslavily se.

3 Tea Tea | E-mail | Web | 7. května 2014 v 22:55 | Reagovat

Moje slova. Nikdy bych nepsala nehorázně hnusné a nepravdivé věci o lidech, stála každý den u jejich domu a číhala na ně s kamerou, miluju psaní, ale o hudebním světě, ne o celebritách a jejich soukromých životech. Taky by se mi dělalo zle a už teď se mi dělalo zle, jak jsem viděla všechno co se děje u domu u Ivety B. Chudák její syn Artur a celá její blízká rodina..

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.