Proč nepostaví stadion pro Martinu Sáblíkovou?

21. února 2014 v 21:07 | Terka M. |  Týdenní témata
  • Už jsem párkrát viděla, že pro ni chtěli postavit stadion, ale vždycky z toho z nějakého důvodu sešlo a já nechápu proč. Máme trojnásobnou olympijskou vítězku, která má tedy mimo ty tři zlata ještě bronz a teď v Soči vybojovala kromě jednoho zlata i stříbro, které jí chybělo, takže proč by nemohla trénovat na stadionu v České republice? Ta trochu úvaha na téma týdne aneb, proč nemáme v ČR rychlobruslařský stadion?

---


Pět medailí, z toho tři zlaté, tak proč ne..?

Já vím, rychlobruslařský stadion stojí peníze a je fajn slyšet, že země, kde ho nemají má nejlepší rychlobruslařku, ale zasloužila by si ho. Podle mě. Kdyby se ti nahoře, co o tom rozhodují, trochu uskrovnili a utáhli si opasky, proč by to nemohlo jít?.. kdyby to byla investice na tento stadion, nevadilo by mi, že za to utrácejí, protože díky tomu by Česko mohlo mít třeba daleko více olympijských vítězů nebo minimálně těch, co by to pro začátek dotáhli do první desítky. Mohli bychom na tom i vydělat. Pokud by se tam, kde by stadion stál konalo třeba později Mistrovství republiky, mohli by na tom vydělat ti, co by měli poblíž hotel, tím pádem i stát, prakticky.


Už když vyhrála poprvé, debatovalo se o tom, ale pak,..

..pak to umlklo. A mě to docela mrzí. Vím, že to tady pořád omílám dokola, ale líbilo by se mi, kdyby naše republika zefektnila přípravu na Olympiádu sportovcům, i když by tam samozřejmě asi netrénovali pořád. Na rybníku pořád jezdit nemůžete, tím spíše třeba v létě nebo když není sníh, takže by to nemuselo být špatné a jak už jsem řekla, těch peněz na to vyložených bych nelitovala a určitě bych do toho šla.

Svého času jsem to poprvé viděla na facebooku a ten nápad se m líbil, a tak jsem tu stránku 'lajkla' a doufala, že to třeba vyjde. Že podpořením tohoto třeba někoho z těch nahoře, kdo o tom rozhoduje, napadne, aby ten stadion postavili. Nejen Martině, ale vlastně všem, kteří by to chtěli někdy zkusit a všem budoucím rychlobruslařům a rychlobruslařkám, jež by se dostali přímo na Olympijské hry.


To platí i o jiných sportech,..

Třeba curling. Mě ten sport vždycky bavilo sledovat, vlastně ani nevím proč. Možná proto, že je to relativně nenáročný sport, i když to jen tak naoko. Možná bych si ho taky někdy chtěla vyzkoušet. Myslím si, že kdyby se někde našli peníze na ty stadiony, tak by ČR získávala daleko více medailí než teď. Tedy, ne že bychom si měli na co stěžovat, ale chápete ten princip, ne?

Nebo biatlonisti. Ti zase trénují v aréně/stadionu v Německu, jestli se nepletu, kde mají moc pěkné prostředí - alespoň co jsem viděla, když se představoval Ondřej Moravec.


Co by jste na ten rychlobruslařský stadion řekli vy..?

Uvědomuji si, že si to představuji jako Hurvínek válku a je to řečeno opravdu jednoduše, ale řekněte mi, nemám pravdu? Nezasloužila by si to, už jen kvůli tomu, že díky tomu upoutala pozornost nejen na sebe, ale na naši zemi? Samozřejmě v tom dobrém slova smyslu.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa


Komentáře

1 Xvona Xvona | Web | 23. února 2014 v 2:16 | Reagovat

Pamatuju si jak se o stadionu furt mlelo v tv a protože pocházím asi 4 km od místa, kde se to mělo původně stavět. Tenkrát podle značného množství barevných kolíků to vypadalo  slibně. Starosta, který sliboval stadion, zjistil že mu to moc nekápne do jeho kapsy rozhodl, že nic se dělat nebude. Proti Martině je to dost nefér, aby se jednou nerozhodla jít za lepšími podmínkami soutěžit za jinou vlajku.

2 Kája Kája | E-mail | Web | 23. února 2014 v 7:08 | Reagovat

Všechno šlo mimo mě, ani jsem netušila, že u nás žádný rychlobruslařský stadion není. Proč bychom ho neměli mít? Nebyl by přece jenom pro Martinu. Kdo chce rychlobruslit, ale nemůže si dovolit vycestovat, má trénovat na hokejové hale a najzdit milióny koleček, než to konečně bude stačit? Ne, to opravdu nedává smysl...

3 Katie Katie | Web | 23. února 2014 v 10:57 | Reagovat

Ahoj, tak jsem něco sepsala do té literární soutěže. Dám to na blog. =)
Snad to nebude moc dlouhé.

4 H. H. | Web | 2. března 2014 v 15:02 | Reagovat

Je to hloupý no. Nedivila bych se, kdyby to zase byly jen plané řeči a za půl roku se na všechno zapomnělo. Já bych uspořádala sbírku nebo nějakou akci, aby se do toho zapojili obyčejní lidé, když toho není schopný stát...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.