Hunger Games - Vražedná pomsta | Suzanne Collins

13. února 2014 v 14:14 | Terka M. |  Recenze knih
  • Dneska je tedy na řadě recenze druhého dílu. Obecně vzato, myslím si, že ty druhé díly jsou většinou průměrné, ale patří to k nim. Abych si všechnu kritiku nevyplýtvala na úvod, raději vás pozvu k celé recenzi :)

---

Název titulu: Hunger Games
Podtitul: Vražedná pomsta
Autorka knihy: Suzanne Collins
Počet stran: 335 stran
Nakladatelství: Fragment
Druhý díl série Hunger Games s Katniss Everdeenovou.Hodnocení obálky:

Obálky Hunger Games jsou svým způsobem jednoduché a přitom toho tak moc říkají. Tahle podle mě říká, že se kolotoč roztočil nebo také, že ho jistý reprodrozd (nebo možná reprozob?) roztočil a už z té obálky mi je jasné, že brzy započne velký den pro obyvatele Panemu.


O knize:

Katniss je zase o rok starší a možná trochu rozumější a dospělejší než v předchozím díle, pod což se podepisuje její účast v Hladových hrách a následná výhra, které dosáhla lstí a ona i Peeta očekávají tvrdou pomstu od Kapitolu za neuposlechnutí původních pravidel.

Překvapivé výsledky z posledních Hladových her povzbudily obyvatele Panemu, aby se postavili k odporu proti Kapitolu a ve všech krajích se začínají pomalu formovat povstalecké odboje. Podaří se zabránit krvavému střetnutí, jehož důsledky by mohly být více než hrozivé?


Hodnocení knihy:

Kapitol dává najevo, že se jenom tak nevzdá a Katniss se oproti němu cítí bezmocná, protože má strach, že prezident Snow provede něco její rodině, jejím přátelům, Hurikánovi,.. a jen ona může zajistit, aby nedošlo ke krveprolití a kdyby se prezidentu byť jen něco nezdálo, mohlo by to stát život nejen ji a její rodinu, ale třeba i obyvatele celého Panemu.

Poprvé v dějinách mají Hladové hry dva vítěze. Katniss i Peeta se chystají na Turné vítězů po celém Panemu, na němž se snaží lidi přesvědčit, že jejich vzpurné chování není mířeno proti Kapitolu, ale je důkazem jejich lásky.

Celý děj mi však přišel hrozně uspěchaný. Přišlo mi, jako by Katniss s Peetou objezdili celý Panem za překvapivě krátkou dobu a hodně rychle byli v Kapitolu. Četlo se to dobře, to nepopírám, ale jak jsem řekla, druhé díly většinou bývají Achillovou patou trilogií, alespoň ty, které jsem do nynějška četla. Ani jsem se nenadála a uběhl další rok, kdy se konaly Hladové hry, tentokrát však Čvrtohory, tedy hodně speciální. Mimo to se Katniss s Peetou dozvídají, jak poslední takovou událost, kdy bylo splatců hned dvojnásob, vyhrál jejich věčně opilý trenér Haymitch.

Tahle kniha je sice uspěchaná a líbila se mi z celé trilogie asi nejméně, přesto to k tomu patří a nebýt jí, tak by tato série jistě nebyla úplná nebo minimálně takhle úspěšná, jako je.

Zdroj obálky najdete po kliknutí na ni. :)


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kristýna Kaderová Kristýna Kaderová | E-mail | Web | 16. února 2014 v 20:30 | Reagovat

Takhle jsem o té obálce nikdy nepřemýšlela...

Přesně, taky si myslím, že to bylo dost uspěchané... Popravdě mě se spíš nelíbila třetí než druhá.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.