Hunger Games - Aréna smrti | Suzanne Collins

11. února 2014 v 17:48 | Terka M. |  Recenze knih
  • V první řadě bych se ráda omluvila za to, že jsem týden na blogu nic nezveřejnila a vlastně tu ani pořádně nebyla, ale minulý týden byl takový.. řekla bych, že hektický, ale správné slovo by mělo být divný. Zkrátka a dobře, byla jsem od pondělka nějaká nemocná, bolelo mě břicho a bála jsem se, že mám slepáka, ale teď už je to daleko lepší a za to jsem ráda. Sice však nemám slepé střevo, ale jsem slepá obecně řečeno, takže jsem daleko od pravdy nebyla. Budu tedy muset nosit nějaké brýle, ale jenom když opravdu nebudu vidět, z čehož usuzuji, že na tom nejsem úplně nejhůře. Na úvod to byla docela dlouhá omluva, bych řekla, takže se tedy pojďte podívat na tu slíbenou recenzi :)

---

Název titulu: Hunger Games
Podtitul knihy: Aréna smrti
Autorka knihy: Suzanne Collins
Nakladatelství: Fragment
Počet stran: 328 stran
Žánr: Fantasy, romantika
Série Hunger Games v hlavní roli s Katniss Everdeenovou.
Hodnocení obálky:

Obálka je velice jednoduchá a to se mi líbí, protože přece v jednoduchosti je krása, no ne? Reprodrozd se šípem v zobáku mi přijde takový tichý a že lidé (a vlastně ani on) ještě nevědí, co od něj čekat, ale zároveň silný.. každopádně, podle mě se k obálce hodí a člověk si tak může představit, jak vypadá Katnissin špendlík s reprodrozdem.


O knize:

Vítězství znamená bohatství a slávu, ale prohra však značí jistou smrt. V troskách bývalé Severní Ameriky se rozkládá země Panem s nablýskaným hlavním městem Kapitolem a dvanácti okolními kraji.

Kapitol jim vládne tvrdou rukou a poslušnost si udržuje kláním Hladových her - zvrácenou televizní show, ve které každoročně jedna dívka a jeden chlapec z každého kraje nedobrovolně bojuje o život.

Před lety se konalo velké povstání proti Kapitolu, který nakonec vyhrál a aby se znovu vyhnul bouřlivým povstáním, každý rok se konají právě Hunger Games a také.. krajů kolem Kapitolu bylo dříve třináct, ale právě Třináctý kraj byl bez návratu zničen.

Šestnáctiletá Katniss Everdeenová se do Hladových her hlásí dobrovolně, aby ochránila svou sestru Prim, jenž byla vylosována a tak začíná hra o přežití, do níž se přidávají i lidskost a láska. Dokáže Katniss přežít v divočině, když se všichni snaží o to, aby nespatřila další úsvit?


Hodnocení knihy:

První díl se mi líbil asi nejvíc. V současné době dočítám třetí díl, ale když to tak shrnu, myslím, že bude jen fér, když přiznám, že ten třetí na tom není taky nejhůře. Bez něj by to ani nebylo ono, podle mě. Ale samozřejmě, teď hodnotím první díl, ke třetímu se brzy dostanu.

Katniss byla rozhodnutá, že vyhraje, ale jakmile se začala spřátelovat s ostatními splátci, věděla, že to tak snadné jistě nebude. Nevěděla, co k Peetovi cítí, vlastně to neví ani do toho třetího dílu, ale ví jen, že ho nemůže ztratit a tím spíše ani zabít.

Neposlušnost při hrách Kapitol přísně trestá, ale když mají splátce rádi v ostatních krajích, nemůže s tím dělat nic bez toho, aby rozpoutal povstání a když se do arény připlete láska, jsou schopni toho využít.

Myslím si, že nic nezkazíte tím, když si knihu přečtete. Ani já jsem tím nic nezkazila, z čehož soudím, že je to dobře napsaná kniha, kterou jsem ztěžka po přestávce zavírala. Vlastně bych celou tuhle knihu zvládla přečíst za jednu noc, kdybych nemusela jít spát, abych mohla ráno vstávat do školy. Opravdu stojí za přečtení.

Zdroj obálky najdete po kliknutí na ni. :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lilly Lilly | Web | 11. února 2014 v 18:54 | Reagovat

Všetky tri knihy mám doma a práve začínam sama tretiu knihu :-) Knihy sú veľmi dobre napísané a mám ich rada :-) Určite odporúčam, príbeh je dobre vymyslený a som zvedavá, ako to skončí :-)

2 Kristýna Kaderová Kristýna Kaderová | E-mail | Web | 16. února 2014 v 20:28 | Reagovat

Je mi jasné, že takhle to není, ale vyznělo to tak, že budeš nosit brýle, protože tě bolelo břicho.

Soihlasím s tebou :) První díl je nejlepší :) Vlastně mám pocit, že by mohl být klidně jen ten jeden díl ( ne že by se mi ostatní nelíbily). Ale i tak si myslím, že film je lepší :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.