Špatná reklama je taky reklama.

11. prosince 2013 v 20:13 | Terka M. |  Týdenní témata
  • Článek na téma týdne Češi. Myslím si, že je fér když bylo téma Slováci a teď Češi, ale po pravdě jsem dlouho uvažovala co napsat a nakonec mě něco napadlo. Teda, napadlo mě toho více, ale pěkně popořadě :)

---


Tak pěkně od začátku,..

Přemýšlela jsem jak článek uvést, abych se co nejdřív dostala k tématu o kterém chci psát a tentokrát neodbočila, ale snad to bude tedy stačít takto jak jsem to uvedla kurzívou.

Když se řekne prezident Zeman, všichni si jistě vybaví opilce, ochlastu,.. prezidenta ČR. A tohle je taky reklama. Vemte si to takhle, když se v ČR stane něco takvého jako když se náš milý prezident málem vyzvracel do korunovačních klenotů, je na nás upoutávána hrozně veliká pozornst z okolních zemí a ne v dobrém.. ale když nějaká slavná osobnost pomůže člověku na vozíku nebo nevidomému, je na něj vztahovaná menší pozornost než třeba na toho Zemana, když už jsem s ním teda začala.


Lidi většinou neupoutá dobročinnost,..

Což je velmi smutné. Je vlastně přímo tragické, že lidi daleko více zaujme nějaký obrovský skandál, který má za účel někoho přinejmenším ztrapnit než něco, co někdo udělá - jako třeba charitativní večírek, pomoc seniorům, apod.

A myslím si, že tka je to u většiny. Dejte si ruku na srdce - kdo skutečně v televizi ve zprávách sleduje jen to, co se stalo dobrého..? Myslím, že nikdo a to už jen proto, že zprávy mě osobně přijdou docela tragické, ale jinak to nejde. Osobně mi z těch smutných zpráv naskakuje husí kůže. Třeba tehdy jak ve Frenštátě ten co nechal vyletět barák tam do vzduchu.. a od té doby mi při takových zprávách naskakuje husí kůže po celém těle a je mi.. těžko.


Ale špatná reklama je taky reklama.

Už nespočetně mnohokrát jsem v amerických seriálech (naposledy tedy v The Vampire Diaries) viděla scénu, kde přímo zmiňovali Českou republiku, tedy přesněji Prahu, ale myslím, že nebýt těhle špatných reklam (a vlastně i těch českých osobností, kterým se podařilo dostat za hranice a proslavit se tam), tak po nás neštěkne ani pes, podle mě tedy.

Řeknu to takhle - ČR už není to, co bývala. Vím, že to nemůžu moc hodnotit s minulostí, protože jsem byla ještě hodně malá a když zajdu ještě hloub do minulosti, tak jsem nebyla na světě, ale někdy něco slýchávám doma, když se rodiče baví o vládě komunistů. Neříkám, že bych je osobně volila, to ne - nikdy nebudu volit ty, co už u moci byli a ty co to pokazili, ale vždycky nové, ale tady nemluvím o volbách. Tady mluvím o tom, že něco se mi na tom líbí a něco zase ne, tak to je a nikdo můj názor nezmění. V něčem přitákávám, ale v něčem v duchu nesouhlasím.


---

Takže takhle bych to tedy řekla. Jak jsem řekla v úvodu, nevěděla jsem co na tohle téma týdne napsat, ale pak mě něco napadlo a já doufám, že to bylo alespoň trochu originální :) a klidně si posledního odstavce nemusíte vůbec všímat, ale když si přečtete všechno, budu moc ráda :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 T!motej T!motej | Web | 12. prosince 2013 v 16:21 | Reagovat

To máš pravdu, když někdo řekne ČR, tak si představím Zemana na korunovačních klenotech. A to není moc dobré :-(

2 Kristýna Kaderová Kristýna Kaderová | E-mail | Web | 15. prosince 2013 v 10:28 | Reagovat

Jenže takhle to bohužel je. To je jako s člověkm. Udělá tisíc dobrých skutků a nikdo si toho nevšimne. Udělá jednu blbost a všichni o tom ví. Takhle je to podle mě i se zemí.

Já mám zprávy puštěné, ale většinou je nesleduji. Spozorním jen v momentě když je tam něco o zvířatech.

S tímhle souhlasím. Česká republika je prostě na nic. A nebýt trapasů, nikdo neví že existujeme.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.