Povídka roku 2013 - Nominace

27. prosince 2013 v 21:54 | Terka M. |  Týdenní témata
  • Dneska jsem se rozhodla udělat takový soupis povídek, které jsem za rok 2013 napsala a také jsem je nominovala do mé pomyslné soutěže o to, která z těchto mnou vybraných povídek je právě ta nejlepší. Anketa by byla moc dlouhá (alespoň mě přijde) a tak pište do komentářů povídky, které vás nějaký způsobem oslovily a kterým by jste titul Povídka roku 2013 přáli a já po nějaké době provedu vyhodnocení a výherní povídku ocením.

---


Medvídek na cestě (únor 2013, téma týdne s názvem Medvídek)

Povídka v níž se setkává Niki, posedlá plyšovými medvědy, se svým o několik let mladším já, jehož medvídka jí málem sebrala. Tím, že jí ho vrací si vzpomíná na svého prvního méďu, kterého ztratila a když jí malá holčička děkuje, Niki se cítí jako znovuzrozená a už nemá potřebu plyšové medvídky hledat, natož sbírat.


Vzpomínka na léto (únor 2013, téma týdne Vzpomínka)

Vzpomínka na léto je kratší povídka o dívce jménem Juliette, která si jednoho krásného dne pročítala svůj deník a při každém slově, co tehdy napsala, jí jemně pohrával úsměv na rtech. Hlavní myšlenkou povídky je to, že někdy vzpomínky nemusí zůstat jen pouhou vzpomínkou.


Nekonečný svět Lásky (únor 2013, téma týdne Nekonečno)

Hlavní hrdinkou je Sophie, která našla zalíbení v přírodě, jenž měla chvíli - než se zranila na lyžích - raději než lidi, protože ji vždy dokázala uklidnit. Když však potkala Lucka, okouzlující modrookého blonďáka, příroda pro ni rázem přestala existovat a ona si začala všímat i něčeho jiného než jí samotné.


Šipkou do Tvého srdce (duben 2013, téma týdne Šipky)

Na první pohled romantická povídka, kde se setkává zadaná Sarah s přitažlivým svůdcem Quasimodem s kterým pár hodin sedí na lavičce v parku pozorujíc své oblíbené dvě kachny a neuvědomujíc si, že ho drží za ruku, což se jí nevyplatí vzhledem k tomu, že všechno co se tam děje z povzdálí sleduje její přítel Patrick, který se jí rozhodl pomstít..


Babiččin květ (duben 2013, téma týdne Květ)

Povídka o sedmnáctileté dívce Lence, jejíž rozvedený otec, který si našel mladou přítelkyni prodává oblíbenou chalupu zděděnou po její babičce. Povídka o tom, že vždycky je naděje, že se člověk setká se svým oblíbeným spisovatelem a že z toho někdy - když je autor mladší než si myslíte - může vyklubat skutečná a nemyslitelná láska.


Čas se (ne)dá doběhnout (květen 2013, téma týdne neznámé..)

Pesimistická a smutná povídka o kopretinách a o tom, jak čas rychle utekl a také o tom, že ne všechno je takové, jaké se nám zdá. Tina se před časem seznámila s klukem Jimem a oba jsou do sebe více než zbláznění, ale Jim jí o sobě neřekl úplnou pravdu, která je, že je na smrt nemocný nevyléčitelnou nemocí a vždycky si přál najít do konce svého života pravou lásku.


Gravitace funguje (červen 2013, téma týdne Povodně)

Povídka se odehrává jednoho deštivého dne, kdy Bree truchlí po tom, že už dlouho neviděla slunce - tu zářící kouli na obloze - a zároveň je jí líto toho, že její přítel Lean už dlouho nepřijel do té jejich zapadlé vesničky uprostřed ničeho. A navíc je mají kvůli blížícím se povodním evakuovat, protože místnímu potoku hrozí, že se brzy vylije z koryta.


Myšlenky narkomana (květen 2013, téma týdne Legalizace marihuany)

Možná tam spíše mělo být myšlenky narkomanky vzhledem k tomu, že hlavní postavou je dívka. Když byla Sophie malá holka, její nejlepší kamarádka se stala pohřešovanou a ona - protože z toho byla hrozně zdrcená - si na přání rodičů našla nové kamarády, kteří ji svedli na temnou stranu, učili ji špatnostem,.. jako bylo později i kouření marihuany.


Zmrzlinová kocovina (červen 2013, téma týdne Kocovina)

Aneb ne každá kocovina je z alkoholu a Suzi, hlavní hrdinka této povídky, to ví nejlépe.


Erin Macdonald: Vražda ve fastfoodu (září 2013, téma týdne Fastfoody)

Erin je vegetariánka, jejíž rodina vlastní jeden z fastfoodu ve městě a ona - ačkoli to neuznává - do něj ráda chodí a to hlavně z důvodu, že se seznámí s novými lidmi. Překvapí ji ale ženatý muž John, který ji políbí. Ona k němu však nic necítí a kvůli pachu z jeho pusy si odběhne na záchod. Její obavy, že to bude brát jako že jí ten polibek přišel odporný, se ukážou jako oprávněné.


Rok po konci světa - (prosinec 2013, téma týdne 2013)

Trish vzpomíná na dobu před rokem, kdy na Zemi spadl meteorit a vzpomíná také na svou matku, kterou při této katastrofě ztratila. Když se od sestry Jill dozvídá, že její otec možná taky umře, všechno to na ni doléhá a ona si z celého srdce přeje, aby přežil a byl šťastný se svou novopečenou přítelkyní - zdravotní sestrou, která k jejich rodině byla přidělena - stejně jako ona se svým milujícím přítelem.

---


Po nějaké době - možná taky v lednu - bych uspořádala takovou podobnou soutěž i pro vás ostatní blogery, kteří píšete povídky, která by spočívala vlastně v tom stejném. Až na to, že vyhodnocení by proběhlo po měsíci a po roce by jste pak mohli hlasovat pro tu nejlepší povídku z celého roku :) ale to je ještě relativně daleko, takže netřeba aby jste si tím teď motali hlavu.

P. S. Do komentářů můžete napsat více povídek (z toho důvodu jsem ani nedávala anketu), které se vám líbily. Povídky ze začátku nejsou zrovna nejlepší, ale zase ani ne nejhorší, takže i z toho důvodu jsem je tu zařadila :)


 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa


Komentáře

1 Paddy Paddy | Web | 29. prosince 2013 v 19:42 | Reagovat

páni, to vypadá zajímavě... teda jako jsem tu prvně, takže přečtu, na hlasování se vrhnu pak :-D
ps: fakt žurnalistika? tam jsem se hlásila taky, ale v záloze jsem měla pár jiných oborů... nakonec jsem zakotvila na oboru Informační vědy a knihovnictví na Muni... no název trochu mate, je to víc o informacích než knihách :-D
tobě taky vše dobré do dalšího roku, ať se ti ta matura povede, ať se dostaneš tam kam chceš, a třeba aj tu Paříž bych ti přibalila do přání :-D  ;-) štěstí, zdraví, lásky...

2 Adamová Adamová | Web | 29. prosince 2013 v 20:24 | Reagovat

Terko já si na ty povídky musím udělat čas a přečíst si aspoň některé v klidu, teď mi tady u hlavy běží televize (muž to má puštěný na plný pecky) Určitě se vrátím a díky za návštěvu a komentář. :-)

3 Janni Janni | Web | 29. prosince 2013 v 21:23 | Reagovat

Děkuji moc za tvou reakci u mého článku. fakt moc mě potěšila :')
Nejvíc mě zaujala povídka Rok po konci světa :-) a rozhodně bych se tvé soutěže zúčastnila, takže až ji budeš pořádat, informuj mě prosím na blogu :-)

4 pavel pavel | Web | 29. prosince 2013 v 21:41 | Reagovat

Nečetl jsem ani jednu, tak je nemohu posoudit. Hezký večer. :-)

5 Kristýna Kaderová Kristýna Kaderová | E-mail | Web | 30. prosince 2013 v 0:05 | Reagovat

Dohle jse skvělý nápad, jen škoda že nenapadl mě :D Máš holt lepší mozek :D Dobře to zní blbě :D

Nejvíc mě zaujala asi povídka Babiččin květ. A pak možná Vražda ve fastfoodu. Ale nejlepší je podle mě Babiččin květ.

To je skvělý! To abych napsala nějakou povídku, která není na nic, co? :D

Mě šel teda celý týden dobře :-?

A líbí se mi samozřejmě všechny povídky, ale nejlepší jsou jmenované. Teda podle mého názoru, který jak víš často bývá dost... teď nemůžu najít správný slovo :D

6 Lilly Lilly | Web | 5. ledna 2014 v 20:59 | Reagovat

Dúfam, že si čo najskôr nájdem čas na všetky poviedky, vyzerajú skvelo :-) ...kiež by človek mal viac času, deň by mohol mať viac hodín :D

7 Terka Terka | E-mail | Web | 6. ledna 2014 v 10:06 | Reagovat

[6]: Děkuji :-) když jsem se včera večer snažila usnout, pomyslela jsem si, že by den měl mít víc než jen 24 hodin :-)

8 Terka Terka | E-mail | Web | 6. ledna 2014 v 10:13 | Reagovat

[1]: To jsem zvědavá :-)

Mě by možná ještě zajímala historie, ale tvůj obor taky není špatný :) na druhou stranu, jestli je víc o informacích než o knihách.. ale v první řadě bych chtěla na žurnalistiku, ale přihlášku si asi dám i na historii :-)

Moc děkuji :)

[2]: Tak jo, budu se těšit :-)

[4]: Tak nic ti nebrání si je přečíst :) od toho jsou tam ty odkazy :)

[5]: Nikdo neříká, že tě ještě nemůže napadnout a že se mnou nemůžeš inspirovat :)

Tyhle dvě povídky se mi taky líbí :)

A ona nějaká tvoje povídka je na nic? :-)

Už to jede :) musela jsem jenom znovu načíst ten rámeček, kde se vkládají odkazy :)

Na tvůj věk jsou tvé názory více než dobré, podle mě :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.