Praha nebo Paříž?

10. října 2013 v 21:05 | Terka M. |  Týdenní témata
  • "Proč zrovna Praha?" tak zněla moje první otázka, když jsem v pondělí uviděla nové téma týdne a už od pondělka se k tomuto článku chystám. Povídku vám tentokrát slibovat nebudu, protože minule jsem vám o ní řekla a stejně jsem ji nenapsala, takže teď vám nic slibovat nebudu a ani vám o ničme nebudu říkat, protože jak se znám, tak jinak byhc to stejně nedodržela.

---Kolikrát jsem vlastně byla v Praze..?

Asi pětkrát. Když pominu to, že jsem jedenkrát nebo dvakrát byla s rodiči u tety, tak zhruba třikrát, což nebylo nijak valné. Třeba na jaře minulého roku jsem v Praze byla s mamkou na protivládní demonstraci. Přijde mi to jako by to bylo více než ten rok. Stejně tak mi přijde, že už bloguji hrozně dlouho a přitom jsou to pouhé tři roky. No, každopádně ten článek pod odkazem jsem nedávno upravovala, protože měl zajímavý potenciál, ale byl napsaný děsně. Vím, že to sem nepatří, ale postupně budu upravovat všechny mé články, které se mi alespoň trochu nezdají.

V Praze mám tetu, strýce, sestřenku a tři bratrance, přičemž sestřenka a dva bratranci jsou od strýce z mamčiny strany a jeden bratranec je od tety z taťkovy strany. A i přesto jsem v Praze byla 'jenom' pětkrát. Někomu se to možná zdá málo, ale mě to bohatě stačilo. Praha zkrátka není město pro mě.


Praha nebo Paříž..?

To je snad jasné. Ovšem, že volím Paříž. Miluji Paříž. Právě nyní sleduji na dvojce dokument o Paříži, který jsem náhodou našla když jsem brouzdala programem. Budou tři díly a vždy každý čtvrtek, kdyby to někoho zajímalo a chtěl by se na ten dokument podívat. Asi ani nebudu říkat, že ve středu kolem desáté až jedenácté hodiny dávají opakování, že..? Zvlášť když je to v poledne.


Jaké pocity ve mně zanechává Praha..?

Praha není špatná. Je to naše hlavní město, ale něco mi na ní nesedí. Možná ji nemusím i proto, že si myslím (a teď se prosím neuražte), že Pražáci jsou namyšlení, což saozřejmě beru z ohledem na to, jaká byla vesměs má sestřenka, když jsem s ní a bratránkem strávila měsíc na Slovensku. Bratránek byl super, normálně jsem se s ním bavila, ale sestřenice chodila po vesnici - kde jsem byla -, s kamarádkami pěkně s nosíkem nahoru, když procházela kolem naší chalupy. Já si vždycky nejraději vylezla nahoru na kopec na zahrdě a buď si četla nebo si něco psala do deníku, abych zaznamenala své myšlenky a zážitky a sestřenku moc nevnímala, ale byly chvíle, kdy mě doopravdy dokázala rozbrečet. Asi se ptáte jak může třináctiletá holka rozbrečet osmnáctiletou, že? Řeknu vám, že snadno zvlášť když se ta osmnáctiletá jmenuje Tereza a je přehnaně citlivá, ale už ani nevím kvůli čemu mě rozbrečela. Ono se však vždycky něco našlo. Vlastně nedokážu popsat, jaká moje sestřenka je. Není to vyloženě mrcha a já ji mám docela ráda, protože je to prostě příbuzná, ale prostě - je v pubertě, toť vše.

Mimochodem, viděli jste Debilní kecy Pražáků..? Já jsem to teda viděla už před prázdninami a můžu s klidem říct, že jsou to jedny z nejlepších Debilních keců, které jsem viděla a že jsem viděla opravdu všechny. Vždycky mě nejvíc rozesměje to, že v zimě mají v Praze sněhovou kalamitu už když jim napadnou tři centimetry sněhu a hned je musí odvážet, přitom u nás napadne dvacet a nikdo z toho nedělá kovbojku. Tak v čem je problém? Správně, v TV Nova.


---


Související články:
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa


Komentáře

1 ღ ღ ღSáraღ ღ ღ ღ ღ ღSáraღ ღ ღ | E-mail | Web | 11. října 2013 v 15:56 | Reagovat

Krásný článek...
Praha je moc plná lidí a vše je tam komplet přecpané. Do Paříže bych se chtěla podívat, je tak překrásná.

2 Kristýna Kaderová Kristýna Kaderová | E-mail | Web | 12. října 2013 v 14:48 | Reagovat

Pražáci se nemůžou házet do jednoho pytle. Každý je jiný. Ale vesměs je to podle mě opravdu tak jak říkáš. Praha je naše hlavní město a proto je jak to říci modernizovanější a hodně lidí co v ní žije si myslí, že jsou něco víc.

3 Terka Terka | E-mail | Web | 16. října 2013 v 15:51 | Reagovat

[1]: Souhlasím :)

[2]: To máš pravdu, že nemůžou, což je třeba rozdíl mezi DE FACTO pohodovým bratrancem a pubertální sestřenkou.. ono je to vlastně i problém krajských měst, protože ty to mají vesměs stejné, alespoň co tak vím.. :)

4 maigreur-m maigreur-m | Web | 16. října 2013 v 18:53 | Reagovat

Já jsem měla z Prahy přítele, přesto, že jsem z jižní moravy a musím říct, praha má krásné památky, ale to je vše a zbytek je opravdu hnusný, já jsem zvyklá na to, že všude mají domy nové fasády, nic není počmárané, chodníky jsou čisté, jsem zvyklá na to, že když vyjdu na kopec, tak vidím nádherné vinohrady, teďka na podzim jsem překrásné, to barevní listí, prostě neměnila bych moravu za nic na světě, Ale pokud bych si měla vybrat, tak Paříž, je to takové město se zvláštním kouzlem

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.