Introverti na Blog.cz

4. října 2013 v 17:42 | Terka M. |  Týdenní témata
  • Introverti na Blog.cz. I já se mezi ně řadím a doufám, že se tento článek bude alespoň malinko lišit od těch, které jsem do dneška na toto téma četla. Ještě bych TEORETICKY měla v plánu napsat povídku, ale nechci nic slibovat, ať pak nejste zklamaní, takže prozatím se musíte spokojit s tímto článkem :)

---


Jací jsou introverti a jaká jsem já..?

Introverti mají většinou rádi ticho a klid. Jsou uzavření a pokud nemají co říci, neřeknou nic. Nebo mají co říct, ale nechce se jim - jako někdy mě - otevírat pusa a tak se namáhat nějakým mluvením. Introvert si někdy mnohem raději popovídá sám se sebou než s nějakým jiným člověkem, ale pokud ho člověk zná a dobře se mu s ním povídá, dokáže s tím dotyčným prokecat klidně hodiny. Jde jen o to jestli je to stoprocentní introvert nebo jen tak napůl, což jsme podle jednoho testu i já, i když se spíše řadím k introvertům.

"Někdy se člověk může sám se sebou i pohádat."

Na druhou stranu, když jsem na základce dělala jeden test jestli jsem introvert nebo extrovert, vyšlo mi, že jsem tak napůl a když učitelka řekla, že jsem spíše introvert už jsem o tom do střední školy nepochybovala, ale pak jsem se trochu zamyslela a uvědomila si, že když si s dotyčným mám co povědět, tak klidně mluvím. Můj problém je taky ten, že mluvím ale hodně potichu a hrozně rychle, takže mi vlastně nikdo kromě mě samotné nerozumí.


Proč já jako introvert bloguji..?

Prostě, už pomalu od šesté třídy základní školy jsem chtěla vlastnit blog a jsem si jistá, že kdybych přišla na blog.cz dříve než v roce 2010, tak bych v té době už mohla psát i lépe, bez většího počtu chyb (i když je také pravda, že mě nikdy nedělala gramatika moc velké problémy) a možná bych už v té době psala rychleji a nemusela dostat v prváku z psaní všemi deseti čtyřku..

Jsem ráda, že bloguji a také, že mi před (necelými) čtyřmi lety kamarádka jen tak mezi řečí řekla právě o blog.cz. Jsem ráda, že jsem tu zůstala a nadále bloguji pod touto doménou, přestože mě pár věcí štvalo, ale zvykla jsem si. Bála jsem se, že si nezvyknu na nový vzhled blog.cz, ale také jsem si k mému překvapení zvykla a už mi ani nevadí. Možná mi jen vadí, že se mezi blogy dne kolikrát objevují blogy, jejichž autoři tam napsali naposledy třeba v květnu letošního roku.

Omlouvám se, zase jsem odbočila. Příští rovnou na začátku článku napíšu upozornění v němž se omlouvím, že jsem odbočila od tématu. Možná by to chtělo vymyslet téma z kterého bych nemohla odbočit neznámo kam.. což je nemožné, protože já odbočím od tématu snad v každém článku.


Proč ostatní introverti blogují..?

Podle mě? Protože většina introvertů se může seznámit s novými lidmi jen prostřednictvím blogu či internetu obecně. Jak už jsem řekla v úvodu, introvert se horko těžko seznamuje s novými lidmi a tím pádem je pro něj blog jako stvořený, protože může sdílet své myšlenky s jinými lidmi než třeba jenom u sebe v deníčku. Introvert pisálek může na blog psát svou tvorbu a když má stálé čtenáře, kteří ho podporují, tak se mu klidně může podařit vydat knihu, i když na druhou stranu - to se každému pisálkovi může povést i bez čtenářů a po vydání knihy si cestu k nomu blogerovi čtenář už najde.

Takže to shrnu. Introverti na blogu se chtějí s ostatními blogery podělit o své zážitky, o své psaní, seznámit se s novými lidmi s kterými by se člověk vůbec nemusel v životě setkat. Také se chtějí podělit o své zájmy, mezi které může samozřejmě patřit i focení, kreslení, možná i vaření a jiná tvorba, které se bloger rád věnuje.


---


Vůbec nevím jestli vám to při čtení dávalo nějaký smysl, ale doufám že ano. A také doufám, že se vám článek líbil.


P. S. Minimálně za týden bych chtěla napsat článek o volbách na kterém jsem pracovala do soutěže MF Dnes o které mě informovala učitelka češtiny a jsem za to docela ráda. Sice v tom článku učitelka prý něco málo změnila, ale to mi nějak nevadí. Hlavně ať to má smysl. A snad nezměnila myšlenku celého článku. No to je jedno. Každopádně mám v plánu napsat článek o studentských volbách, ale ten dříve, poněvadž o nich jsem nepsala. Jen s tím hlavně moc nepočítejte. Nerada bych vás zklamala. Stručně řečeno, mám toho v plánu docela dost - mimo to i povídku na téma týdne -, ale nevím kdy se k tomu dostanu.. to by tedy bylo ke 'krátkému' infu a omlouvám se, že jsem ho tu vecpala, ale potřebovala jsem se vykecat.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kristýna Kaderová Kristýna Kaderová | E-mail | Web | 4. října 2013 v 23:13 | Reagovat

Chápu jak to myslíš. A já teď zase budu mluvit o sobě, i když je to článek o tobě, takže se předem omlouvám. Já to mám s blogem taky tak. Já jsem totiž tak nějak ráda středem pozornosti, ale prostě s lidmi si nějak nerozumím, aspoň v realitě. A prostě taky nijak moc nemluvím. Teď se to nějak změnilo. A asi je to tím, že vím, že neřeknu žádnou blbost. I když dneska mám takovou náladu, že jsem ve škole těch blbostí řekla docela dost. Takže já nevím co jsem. Mám ráda pozornost, ale nevynucuju si ji. A vlastně si radši vezmu knížku než prostě se spolužákama probírat nejnovější drby. I když někdy mě to taky zajímá :D A zase mám pocit, že to nemá absolutně žádný smysl, snad to pochopíš.

Máš toho v plánu docela dost. Upřímně nechápu jak to stíháš. Máš maturitu za dveřma a jakž takž si to stíháš a když už tak aspoň plánovat. Já sem v prváku a absolutně nemám ponětí, co kdy budu psát atd...

2 Terka Terka | E-mail | Web | 5. října 2013 v 20:42 | Reagovat

[1]: Vůbec se omlouvat nemusíš :) taky do komentářů k tvým článkům mluvím sama o sobě, takže mi to opravdu nevadí :)

Myslím si, že jsi introvert i extrovert, i když bych řekla, že jsi z větší části extrovert :) zkus se podívat na stránku temperament.wladik.net, kde můžeš přijít i na to jestli jsi melancholik, sangvinik, flegmatik nebo ještě něco, ale teď si bohužel nevzpomenu. Já jsem na ten test narazila před chvilkou u jednoho článku na TT a lákalo mě si jej udělat a tak jsem to zkusila a zjistila jsem, že jsem melancholik, což mě osobně nepřijde nejhorší :)

Ale alespoň na blogu zveřejňuješ články, byť jsou některé přednastavené. Já si to sice rozplánuji, ale stejně z toho napíšu minimálně polovinu, což mi připomíná, že jsem už dlouho nezapracovala na té povídce na které pracuji o které jsem se ti ale už zmínila :)

3 Kristýna Kaderová Kristýna Kaderová | E-mail | Web | 6. října 2013 v 19:30 | Reagovat

Vyšlo mi to samé co tobě a teď mě budeš muset poučit, protže nemám ponětí co to znamená.

Teď možná. Předtím sem vážně mlčela i když sem si byla odpovědí jistá a prostě sem moc nemluvila. Teď mluvim tak, až té učitelce lezu na nervy, že jí pořád na všechno odpovídám.

Jenže já bych prostě radši zveřejnovala úplně jiné články než obrázky a videa. Články, které mají nějakou hloubku, když to tak řeknu.

4 ღ ღ ღSáraღ ღ ღ ღ ღ ღSáraღ ღ ღ | E-mail | Web | 7. října 2013 v 18:23 | Reagovat

Já jsem rozhodně introvert a vždy mi to i výcházelo v testech, ale na druhou stranu si někdy, když mám náladu dobrou i dlouho povídám se skupinkou tak tří lidí, ale raději jsem sama, v klidu u pc a wordu nebo s knihou.
Jinak krásný článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.