30 dní Meme - 12. den

14. září 2013 v 16:44 | Terka M. |  30 dní Meme
  • Ne že bych neměla nápad na nějaký lepší článek, ale už to chci mít konečně dokončené a ráda bych se ještě navíc věnovala jednomu projektu pro pisálky, který jsem našla na jednom blogu, který uvedu až spolu s tím, kdy napíšu první povídku nebo k nějakému informačnímu článku :) trochu jsem těch 30 dní Meme změnila, aby se mi to lépe psalo.

---


POPIŠ MĚSTO, KDE ŽIJEŠ A JESTLI SE TI LÍBÍ

Tak tohle jsem si vymyslela sama místo toho, abych popsala celý svůj den v heslech a myslela jsem to tak, že vám vůbec nemusím říct, kde bydlím. Samozřejmě, že pokud jsem to někomu z vás již řekla, máte oproti ostatním velké plus, ale.. možná to na konci článku ještě zmíním.Žiji v maloměstě, kde spolu se mnou bydlí ještě dalších deset tisíc obyvatel a z toho je mnoho různých menšin, kteří tu také žijí, ale někteří - zejména Romové - dělají hrozný bordel. Ve městě, kde žiji není vlastně žádný fastfood a kromě Takka, Sportisima a Bati (a pár dalších) u nás není žádný jiný značkový obchod, protože všechno 'ovládají' Vietnamci, což mě osobně sice nevadí, protože si myslím, že jsou u nich kolikrát daleko lepší věci, ale i tak to tu říkám.


A co se týče fastfoodů..?

Máme to rychlé občerstevení, což znamená párek v rohlíku, gyros, apod. Také tu máme Istanbul Kebab (takhle se ten obchod jmenuje) a já si tam ráda kupuji klínek pizzy nebo kebab v boxu.
Fastfood jako takový tu žádný nemáme.

Před lety bych řekla bohužel, ale teď říkám naštěstí. Když jsem byla mladší, ráda jsem jezdila do Zlína do divadla (pochopitelně se školou), protože pak jsme měli rozchod a většina se vždycky rozeběhla k McDonaldovi a včetně mě. Ráda jsem si kupovala HappyMeal. A samozřejmě jsem do Zlína nejezdila jenom kvůli McDonaldovi, ale taky i na to divadlo, kam jsem jezdila také ráda :) a teď? McDonald a podobné fastfoody nemůžu ani vystát.

Prostě, když jedeme do Zlína nebo prostě někde na jednodenní výlet (protože vícedenní nemáme povolené) a pak mám hlad, koupím si raději něco pořádného než ty mini porce z 'Mekáče' z kterých se ani člověk nenají a musí jich spořádat tak miliony a pak už má tělo zamořené cholesterolem a ble! Do McDonaldu už nikdy nevkročím a ani v tom případě, kdyby tam chtěli jít moje děti - to bych jim raději místo HappyMealu koupila něco v hračkářství.


To jsem pěkně odbočila, co..?

Tak abych se k tématu města, kde žiji, zase rychle vrátila. O fastfoodech vám tu můžu povykládat jindy. V našem městě není ani tolik památek, maximálně zámek a potom zpackané Náměstí Svobody, kde stojí sochy dvou partyzánů. Abych jim nekřivdila - to náměstí už nyní opravují: nechali narůst trávník a vyměnili dlažbu po které se bude snad chodit lépe než předtím, ale ty kruhy, jak kdyby tam přistáli mimozemšťani tam zůstávají dál, což mi sice nevadí, ale ten povrch by taky mohli poopravit, protože když prší (jako třeba teď) hrozně blbě se po něm chodí../Fotku jsem fotila já a pak následně do této podoby 'staré pohlednice' upravila/


Mimo jiné se na Vsetínském zámku konají tzv. Templářské slavnosti a celkově ve městě - na Dolním náměstí, v prostoru před kulturákem a také v parku koná Valašské záření. A to vždy v září. Letošní VZ bylo minulý týden v pátek a v sobotu končilo velkým půlnočním ohňostrojem.
Bylo by zajímavé, kdyby na to VZ přišel Zeman, ale k nám do města přijel ve čtvrtek, což bylo den před zářením. Pamatuji si, že před lety se ho aktivně - tím myslím, že hrál v jedné ze scének - účastnil i senátor a náš bývalý starosta Jiří Čunek, který se také účastní otevírání Vsetínské Bečvy a Bečvochem je soused od nás z baráku :) takže asi už jste přišli na to, kde vlastně žiji.


A líbí se mi tu..?

Překvapivě ano. Mám Vsetín ráda, i když někdy nechápu reakce lidí - jako třeba ve čtvrtek, když naše město navštívil Zeman. Když už je to teda ten prezident, tak trochu úcty, ne? No, to je jedno,.. píšu článek o městě, kde žiji a v druhém odstavci se zvrhne v článek o fastfoodech a v tom dalším začnu mluvit o politice,.. lidi, zabijte mne.Pro dnešek s Meme končím, na zítřek se pokusím další přednastavit, protože babička má dneska narozeniny a zítra jí jdeme celá rodina popřát :) že bych jí něco upekla?.. jen tak přemýšlím.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa


Komentáře

1 Kristýna Kaderová Kristýna Kaderová | E-mail | Web | 14. září 2013 v 20:57 | Reagovat

Já už úplně zapomněla, že se toho účastníš.

V tomhle s tebou souhlasím. Opravdu tam mají skvělý věci. Já do značkových obchodů ani moc nechodím. Oprava skoro vůbec.

Já sem v McDonaldu byla jednou v životě a to jsem si koupila akorát pití. Jinak u nás není McDonald ani KFC. Ale fastfoody tu nějaké jsou. Ale nechodím tam. Teď sice budu o volných hodinách chodit na jídlo do města. Ale vypadá to tak, že budu chodit do jedný levný restaurace, kde mají velký porce nebo na anglický rohlíky.Ale domácí jídlo je prostě nejlepší.

Aspoň tam něco máte. V Klatovech není skoro nic.

Ale fastfoody i Zeman do toho patří. A v tomhle ti rozumím. Já mám svoje město taky ráda. A chtěla bych tu zůstat, i když tu skoro nic není.

Tak jí upeč třeba dort. Ikdyž to asi nestihneš. Tak minidortíčky :)

2 Terka Terka | E-mail | Web | 14. září 2013 v 22:38 | Reagovat

[1]: Já jsem s tím skončila právě kvůli tomuto dni, kdy jsem měla popsat celý svůj den v heslech a tak jsem pár dnů trochu pozměnila k obrazu svému, aby se mi o tom lépe psalo. V zásadě je to změněné na něco, o čem alespoň něco vím nebo bych se mohla teoreticky inspirovat ze svých jiných článků :)

Já jsem ve značkovém obchodě nebyla ani nepamatuji, naposledy myslím ve Zlíně a to jsem se na to jenom podívala a nic víc. A tento týden jsem se u Vietnamců dívala na nějaké šaty na stužkovou a jedny se mi i docela líbily :) ale teď nevím, jestli stužkovou budeme mít v nějakém stylu, protože se objevil návrh, že bych ji mohli mít v retro stylu, což ale někdo nechce, tak uvidíme jak to nakonec dopadne..

Já párkrát. Jednou jsem si koupila příšerně drahou kolu, která nestála za nic a k tomu jsem si ji dala s ledem, takže jsem pak byla docela nachlazená.. a pak jsme občas za vysvědčení jezdili na ten HappyMeal.. a v KFC jsem byla ještě před prázdninami jen tak posedět. Šla jsem se spolužákem a spolužačkou a koupili jsme si jeden kelímek do kterého jsme si čepovali jakéko-li pití pomalu do zbláznění :) a pak jsem tam byla s mamkou, když jsme jely pro tablet a pak jsme čekaly na autobus :) na jednu stranu musím přiznat, že z některých fastfoodů se dá docela dobře najíst i obyčejným Twisterem :)

Když jsme ještě nebyli sestěhovaní do jedné školy, chodila jsem buď na obědy na jednu základku, která byla poblíž nebo do obchodu si koupit nějaké pečivo nebo do restaurace, pardon - vlastně pizzerie, kterou jsme měli před školou :) ale spíš do toho obchodu nebo na ten oběd na té základce, v té restauraci jsem tolikrát nebyla.. a když mi mamka řekla, že si z té pizzerie objednali do práce pizzu a měli v ní brouka, tak už jsem o ni vůbec nestála.. naštěstí to bylo v době, kdy už jsme byli sestěhovaní do jedné školy. A přesně - domácí jídlo je nejlepší :)

Neboj, taky k vám má přijet Zeman. Nebo má alespoň někdy v prosinci objíždět Plzeňský kraj :)

Nakonec se mi podařilo jí upéct muffiny, přičemž jsem jich udělala 24, ale tři se mi bohužel moc nepovedly vyloupnout z té formy tak jsem trochu improvizovala a udělala z nich ježky tím, že jsem do nich zapíchla párátka, aby se nerozpadly :) a před chvilkou jsem volala mamce, ať nějak zařídí, aby to babičce taťka nesnědl - taťka když přijde domů ze šipek, tak abychom zamykali celou ledničku, aby ji nevyjedl :) snad ty muffiny budou babičce chutnat. Budou zároveň k narozeninám a zároveň i k tomu, že se o nás celou dobu starala na Slovensku :)

3 Terka Terka | E-mail | Web | 14. září 2013 v 22:44 | Reagovat

* Ten komentář mi přijde pomalu delší než celý můj článek,.. :)

4 Kristýna Kaderová Kristýna Kaderová | E-mail | Web | 14. září 2013 v 22:50 | Reagovat

[2]: To ti nikdo nemůže vytknout. Je to pořád lepší, než napsat ke článku nevim.

Přesně! Já se tam taky jenom dívám. Značkový mám leda tak boty a ty už mám nějakých x let a ani nevím, kde sem je vzala. Není trochu brzo na to to řešit? Jako lepší dřív než pozdě. Ale i tak.

Stejně nechápu, co na McDonaldu všichni mají. Hranolky i Hamburgri a buh ví co všechno tam mají maj přece všude.

Školní jídelna jde mimo mě. Na základce jsem nechodila a teď na tom nehodlám nic měnit. Navíc všichni říkají, že tam mají hrozné blafi. No já mám vlastně ve škole bufet, nad školou cukrárnu a vedle toho restauraci. Ale za prvé neznám ceny a pak když mám volnou hodinu a nemám co dělat, tak se radši projdu do toho města.

Ne, ne, ne. mě stačí, že ho každý den vidím ve škole. Ale vážně povinné to není. Ztěch pár škol co tu je, to žádná nemá pokud vím. Ale naše ho tam musí mít v každé třídě. Aspoň budou vědět, kdo na nás měl špatný vliv.

Podle mě si určitě pochutná :) Jé ježky mám ráda. Neumím si teda představit, jak vypadá to co si vytvořila. Ale já si vždycky kupuju dortíky. To je piškot s krémem na tom krémové bodliny a kandované ovoce. Vypadá to i chutná moc hezky. Nebo je pak ještě s kokosem, ale kokos nejím. Škoada, že nevím jak to udělat :(

5 Terka Terka | E-mail | Web | 14. září 2013 v 23:48 | Reagovat

[4]: Taky si myslím :)

Já ani ty boty. Já mám boty, co jsem si kupovala někdy v květnu a už jsou teda na patě pěkně prošlápnuté (holt neumím chodit,..), takže si asi budu muset kupovat nové - chodit se v nich dá, ale když prší, tak mi v nich čvachtá :D

Přesně a třeba u nás jsou dokonce lepší a VĚTŠÍ než v nějakém 'Mekáči' :)

My máme taky ve škole bufet, ale mluvila jsem o té škole kam jsem chodila než jsme se sestěhovali.. a do jídelny chodím pravidelně. U nás vaří velice dobře. Povídalo se, že tam prý plivou do jídel, ale to není vůbec pravda. Mě v naší jídelně zkrátka chutná :) a z naší třídy nejsem jediná. Spolužačka (ona je 'trochu' silnější) dřív odmítala obědy z toho důvodu, že si raději počkala na doma, ale to mi taky nepřipadá moc dobré, protože člověk by měl jíst pravidelně, když má hlad a alespoň u mě to tak je, že když nejdu na oběd, tak mám teda hlad hrozný - třeba včera na praxi, ale to jsem zase tolik nepociťovala..

Já tam v ten čtvrtek taky nešla, ale ve třídě ho nemáme. Klause jsme měli, ale když skončil, tak jsme ho sundali (nebo vlastně ani nevím, jestli jsme ho sundali my,..) a Zemanův obraz jsme naživo ani neviděli.. já jsem ještě neslyšela o nikom, kdo by ho v té třídě měl a ty jsi první :)

Doufám :) Nevím, jestli jsem to správně pojmenovala tím, že jsem to nazvala ježky, protože jsem vlastně ty části, co se chystaly upadnout jsem pospojovala jenom tím párátkem a ani jsem to nepotřela čokoládou jako ty ostatní a dala jsem do nich o něco míň cukru než dávám obvykle a trochu jsem pomlátila válečkem čokoládu, aby se rozdrobnila a pak jsem ji do toho nasypala :) já znám ježky z cukrárny, což je vlastně místo bodlin taková pěna na které je dané želé jakoby jablíčko, které si nese na zádech a to mi teda moc chutná :) nevím jak bych ti to jinak popsala, protože nevím, jestli něco takového u vás taky máte, ale je to vlastně kompletně čokoládový ježek, až na to želé a oči :)

6 Terka Terka | E-mail | Web | 14. září 2013 v 23:53 | Reagovat

* Teď si tak říkám, jestli v kontextu s těmi ježky nemluvíme obě o jedné a tatáž cukrovince,.. :)

7 Kristýna Kaderová Kristýna Kaderová | E-mail | Web | 15. září 2013 v 9:01 | Reagovat

[5]: Já většinu bot taky nemám značkový, to jen ty botasky a jak říkám ani nevím kdo mi je koupil. Ale mám je už tak pět let? Nevím. Tak tohle znám :D

To jo :)

Člověk by měl. Ale třeba já teď vůbec nejím. Snídat už nednídám protože v šest vážně na jídlo nemám chuť svačina jak kdy. A oběd podle toho kdy přijdu domů. V pondělí jím až ve čtyry. Takže já v jídlu mám momentálně pěkný guláš. A při mém štěstí kvůli tomu přiběru nějakých deset kilo.

Přesně! Nikdo ho tam nemá. Ředitelka obchodky odmítla dát do školy jeho fotky s tím, že se na něj nebude koukat. Ale na zemědělce prostě být musí. To je zákon schválnosti.

Mluvíme o jedné a té samé cukrovince. Akorát to já neumím popsat pravým jménem. Blbý je, že na zemědělce mají jen ty kokosové, takže když ho chci musím do kaufu. Ale jinak si dobrá, že pečeš. Já umím upéct maximálně tak bábovku, pizzu a příští týden si budu dělat šněky.

Asi jsou ty komentáře delší než tvůj článek. Dohromady určitě.

To mi připomíná, jak je možný, že se to u tebe dá rozbalit. u mě se to nerozbaluje komentářeod tebe tam mám celé. Nebo jsou jen kratší než tady? To asi ne.

8 Terka Terka | E-mail | Web | 15. září 2013 v 12:50 | Reagovat

[7]: Možná si tak den předem nachystat pořádnou svačinu do školy, třeba dvakrát dva krajíce chleba (nebo dva rohlíky) a do krabičky si nakrájet okurku, rajče nebo jablko. Spolužačky si zvykly do školy na svačinu nosit mozzarelu i s nožem a vždycky si to odkrajují :)

To je, ale holt se to nějak přetrpět musí, když už ho tam fakt musíte mít..

Kokosové nemáme,.. a mě kokos nevadí. Ale já nepeču moc často. To jenom když se mi chce a včera se mi chtělo. Já to pořád peču z toho samého receptu, akorát ho obměňuji - třeba včera jsem do těch muffinů přidala kousky hořké čokolády a potřela jsem to roztopenou, ale jenom některé :) to je recept na buchtu a já ho používám jak na ty muffiny, tak na tu bábovku a už jsem si konečně zapamatovala ingredience :) pizzu umím tak maximálně hotovou, ale v pizzerce nebo v té prodejně, kde prodávají kebaby je daleko lepší než dělám já :) jaké děláš šneky?

Nejsou, ale já mám to rozbalování komentářů nastavené v administraci. Ty jsi to tam myslím taky kdysi měla, se mi zdá.. :-?

9 Kristýna Kaderová Kristýna Kaderová | E-mail | Web | 15. září 2013 v 13:24 | Reagovat

[8]: Já vím. Aůe já to mám tak, že bud to sním najednou o velký přestávce a pak mám stejně hlad nebo to nesním vůbec. Se mnou je to prostě těžké.

Asi by jsme měli napsat petici a dát jí ředteli na stůl.

To já si nepamatuju ani ingredience na bábovku. Pokaždé si k tomu tisknu recept. Akorát na pizzu to umím zpaměti. mě spíš chutná ta co dělám, protože je to prostě z kvalitní šunky atd. Ale nechi se nijak vychvalovat. Šneky jak kdy. většinou na listové těsto dám kečup, nějaký salám a sýr. někdy dám místo salámu párek. Takže prostě to co zvládne i mimino.

Já si taky myslím, že sem to tam měla, ale nějak se to ztratilo a vůbec sem nenašla, kde by se to dalo zase nastavit.

10 Terka Terka | E-mail | Web | 15. září 2013 v 14:50 | Reagovat

[9]: Pokud nejdu na oběd, tak to mám stejně jako ty :) ale když mám hlad, tak tu svačinu většinou sním, nesním ji jenom když o patnácti minutové přestávce nemám čas, třeba čtu nebo se učím na další předmět nebo tak něco a pak o půl hodinovce jdu na oběd, pak přijdu najezená a na svačinu už nemám chuť..

Nevím, jestli by to pomohlo, ale zkusit se má všechno :)

Takové šneky myslím dělá mamka, když jde na šipky svým spoluhráčům a já je chtěla udělat na stužkovou, ale zjistila jsem, že se na ně taky chystá spolužačka, takže od toho asi odstoupím a udělám něco jiného, ať nedělám jedno a totéž :)

V administraci v nastavení je to tuším, když klikneš na komentáře a tam by se to mělo dát nastavit. Snad jsem tě navedla správně :)

11 Kristýna Kaderová Kristýna Kaderová | E-mail | Web | 15. září 2013 v 16:18 | Reagovat

[10]: Přesně. Já si o velké přestávce většinou taky čtu nebo se učím. A na jídlo jaksi už čas nezbývá.

:)

Tak kdyby mě napadlo něco, co by smohla udělat, tak ti dám vědět :)

Tam sem to hledala, ale nenašla. Pak to ještě zkusím.

12 Terka Terka | E-mail | Web | 15. září 2013 v 20:58 | Reagovat

[11]: Což mi připomíná, že dneska ráno jsem začala číst knihu do povinné četby - Norské dřevo a musím přiznat, že už se mi hrozně dlouho kniha nečetla tak dobře jako od tohoto japonského spisovatele. Ještě mám od něj jednu půjčenou a ta taky vypadá zajímavě :) ještě jsem si půjčila Třináct měsíců od Mitchela a tři knihy v jedné od Čapka (Hordubal, Povětroň a Obyčejný život), takže jak se zdá mám o zábavu postaráno :)

Předem ti děkuji :)

Někde v nastavení do určitě bude, ale teď si nevzpomenu a kdybych nebyla na tabletu ale na počítači, tak se na to podívám, abych tě nějak nasměrovala.. :)

13 Terka Terka | E-mail | Web | 15. září 2013 v 21:01 | Reagovat

* Pozn. Myslela jsem to, že se mi už pěkně dlouho kniha do povinné četby nečetla tak dobře. :)

14 Kristýna Kaderová Kristýna Kaderová | E-mail | Web | 16. září 2013 v 16:23 | Reagovat

[12]: Nám zatím nikdo povinnou četbu nedal. Ale na druhé straně nás informovali o tom, že se dá najít v knihovně. Takže nevím, jestli budeme nějakou mít.
Kniha mi naprosto nic neříká. O čem to je?
Jak je možné, že ani jedna knížka od Čapka mi nic neříká?
To asi máš. Já zase čtu v angličtině. a to dělám tím stylem, že si to celý přepisuju do češtiny.

Neděkuj na nic jsem nepřišla. Ale sama si budu hledat, co bych ještě mohla udělat.

Já to nějak najdu :) A když ne, tak  se svět nezboří.

Teď jak na to koukám, tak tu pod tím článkem debatujeme jenom mi dvě.

15 Terka Terka | E-mail | Web | 16. září 2013 v 18:38 | Reagovat

[14]: Kniha je od japonského spisovatele Harukiho Murakamiho a název Norské dřevo je podle skladby od Beatles, kterou si tam (prý) hraje jedna z hlavních postav v psychiatrické léčebně, ale do té pasáže jsem se ještě nedostala.. jedná se o eroticko-psychologický román a hrozně dobře se to čte :) což už jsem řekla. A tuším, že na ni kdysi Katie (z blogu kate-story.blog.cz) dělala recenzi :)

Možná by ti něco řekla Bílá nemoc nebo RUR, kde se poprvé objevilo slovo robot..?

Já jsem ještě neměla tu příležitost.. chtěla jsem si něco stáhnout přes Google Play do tabletu, když ty některé knížky byly zdarma, ale chtělo to ode mě prý pro kontrolu, kde bydlím, číslo platební karty, takže jsem se na to vykašlala a někdy se na nějakou podívám na uloz.to :)

To máš pravdu.. :)

16 Kristýna Kaderová Kristýna Kaderová | E-mail | Web | 16. září 2013 v 19:39 | Reagovat

[15]: Zní to zajímavě. Myslím, že se po tom podívám :) To ani nevím. Nejspíš sem to přehlédla nebo zapomněla.

Tyhle znám. Ale neznám ani jednu z těch co si napsala :)

Já to mám do školy. Pak budu mít příští pátek test o padesáti otázkách. Takže to musím přečíst fakt důkladně. Je to jednoduchá angličtina, takže mi to jde. Ale celý si to přepisuju, abych si to pak mohla pročíst v češtině a vnímala ten děj do detailů.

17 Terka Terka | E-mail | Web | 16. září 2013 v 21:18 | Reagovat

[16]: Asi,..

Myslela jsem si, že ty dvě budeš znát :) ale ty tři podle mě tak známé nejsou..

My máme na anglinu učitelku, která umí podle všeho líp anglicky než česky, ale alespoň nás něco naučí :) knihy v angličtině jsme ale nečetli,.. což mě mrzí, ale něco si jistě přečtu dobrovolně :) my spíš mluvíme, děláme cvičení a píšeme slohovky :) teď si budeme pořizovat učebnici za 382,- korun..

18 Kristýna Kaderová Kristýna Kaderová | E-mail | Web | 17. září 2013 v 14:16 | Reagovat

[17]: nejspíš ne, zvlášť, když s náma o tom učitelka nemluvila. A ta mluvila skoro o všem.

My jo. My máme přečíst jednu za pololetí. Což v překladu znamená, že to musíme přečíst za dva týdny. Ale docela to jde :)My taky mluvíme a děláme cvičení. Slohovku jsme teda zatím žádnou nepsali. Uvidíme. My máme učebnici s pracákem za 600.

19 Terka Terka | E-mail | Web | 17. září 2013 v 14:57 | Reagovat

[18]: My měli na celé tři roky učebnici s pracovním sešitem Headway a pak jsme si ještě koupili učebnici, kde jsme měli texty, které by se měli objevit u maturity, ale moc jsme s tím nepracovali.. a přemýšlím o rubrice, kde bych si procvičovala angličtinu - jako třeba porovnávala obrázky nebo zrovna na slohovka :)

20 Kristýna Kaderová Kristýna Kaderová | E-mail | Web | 17. září 2013 v 14:59 | Reagovat

[19]: My máme maturita solution (doufám, že sem to řekla správně. A máme to na rok a kousek

To by bylo určitě fajn :)

21 Terka Terka | E-mail | Web | 17. září 2013 v 15:25 | Reagovat

[20]: Napsala jsi to správně, má to pár lidí od nás ze školy a tuším, že kdybych nebyla ze začátku na obchodce, ale tady, tak je taky mám, ale jsem ráda za opak :) my máme mít nějakou učebnici, která je dohromady s pracákem :)

22 Kristýna Kaderová Kristýna Kaderová | E-mail | Web | 17. září 2013 v 15:27 | Reagovat

[21]: Nedivím se ti. Zorientovat se v tom je. No..ne přímo tšžký, ale není to snadný. Ale na druhou stranu to je lehký :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.