Bára v nesnázích | 13. kapitola (2/3)

14. srpna 2013 v 10:34 | Terka M. |  Bára v nesnázích
  • Pokud jsem až dosud nic neokomentovala na mých spřátelených blozích, je na místě omluva ve znění: nenašla jsem žádnou volnou wifi (nebo možná ano - v takovém případě však ale nemám chvíli čas posedět u internetu) a opravdu, ale upřímně se vám omlouvám. Když nad tím tak přemýšlím, na blogu nyní vycházejí články častěji než když mám čas, když jsem na PC denně a prostě a zkrátka jsem doma - záhada. Kde se to ve mě bere? No nic, dost tlachání o ničem a raději si přečtěte druhou část třinácté kapitoly :) Tahle kapitolka je však oproti té další poněkud delší, tak snad se bude i tak líbit :)

---


"Myslela jsem, že nám chcete pomoct," řekla Bára do telefonu ženě s kterou volala. Samu ji překvapovalo, že si po tom všem pamatuje její číslo, když se před nějakou dobou přehrabovala telefonem svého domnělého bratra.
"To chci, ale nevím zda je to správné," začala se žena vykrucovat. Bára si nemohla vzpomenout na její jméno, i když jí ho už kdysi řekla, ale při začátku hovoru na něj zapomněla.
"Proč by nebylo?" zeptala se otázkou na kterou si odpověděla sama "Protože nejste proti Vyvoleným? Protože souhlasíte s únosy nevinných dívek? Protože.." Báře došly slova i argumenty, kterými by se oháněla.
"Ne!" vykřikla žena - Melissa -, do telefonu, aby konečně Báru umlčela ačkoli ani nemusela, protože Bára už neměla opravdu co na srdci.
"Poslouchejte mě, Báro," začala, "je to hodně nebezpečné pro mě, natož pro vás tři. I kdyby jste mi pomohli. Myslím, že by jste toho měli nechat a přenechat to odborníkům." Řekla a Bára začínala pomalu zuřit.
"Chci Tinu zachránit sama," odpověděla Bára poněkud rázně. "Sama, bez odborníků.. s mými dvěma přáteli a s tebou, pochopitelně. Znala jsi mého bratra."
"Vlastně jsem asi nikdy neznala tvého bratra.. myslím si, že jsem ho nikdy nepoznala, protože když jsem se s ním poznala, věděla jsem, nebo jsem alespoň tušila, že to není on.. není to ten chlap s kterým jsem si čtyři roky dopisovala přes internet… psali jsme si spolu maily, které byly dlouhé jako nějaké eseje, posílali jsme si fotky z dovolené, a pak, na nějakou dobu to ustalo, tuším, že to bylo ve chvíli, kdy pravý Ben zemřel.. jenže asi za dva týdny od posledního e-mailu mi od něj přišel mail, že se chce sejít a tak se taky stalo, protože jsem ho hrozně moc chtěla poznat osobně a on mě určitě taky.. když jsme se konečně setkali, byl hrozně milý a já děsně nervózní, protože jsem se prostě bála.. ještě nikdy jsem se s nikým nesetkala přes internetovou seznamku někde opravdu venku na rande.. a taky mi na něm něco nesedělo." Trochu se jí při vzpomínce na seznámení s údajným Benem zlomil hlas. Vypadávalo to z ní jedno za druhým a Bára nestačila chytat, co říká.
"Myslím si, že jste se spolu možná tehdy skutečně setkali," pronesla Bára roztomile, "protože dneska jsem našla - patrně - Benovo tělo zavěšené na dveřích záchodu v institutu, když jsem dneska hledala toho chlápka, který se vydával za mého bratra.. Benovo tělo bylo totiž v perfektním a zachovalém stavu, připadalo mi, že zemřel sotva včera.. nejsem si vůbec jistá, kdo je ten vrah, ale předpokládám, že zrovna ten týpek co mě chtěl zabít a před kterým jsem utekla." Na její tváři se objevil malinkatý úsměv, který zmizel tak rychle, jako se objevil. "Nebo možná ho celou tu dobu držel pod kudlou, ale víte co mi vrtá hlavou? To, že jste podle fotek nepoznala, že to není můj bratr.. přece Vám psal e-maily a posílal fotky z dovolené.." zdůraznila. Melissa něco potichu zamumlala do telefonu, ale Bára jí nerozuměla. V tom spatřila Nicka a Aliseu jak vcházejí do pokoje. "Omluv mě, musím končit.. pak ti zavolám, pá." Rozloučila se s Melissou, aniž řekla její jméno a jemným pokývnutím hlavy pozdravila dva její návštěvníky, kteří právě vstoupili do pokoje.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa


Komentáře

1 ღ ღ ღSára-SBღ ღ ღ ღ ღ ღSára-SBღ ღ ღ | E-mail | Web | 14. srpna 2013 v 12:21 | Reagovat

uh, pěkné, zajímavě se to vyvíjí, těším se na další

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.