Bára v nesnázích - 11. kapitola (3/3)

21. června 2013 v 13:45 | Terka M. |  Bára v nesnázích
  • Tenhle díl je poněkud kratší než obvykle, ale jak jsem už řekla minule - celá tahle kapitola mi připadala taková moc dlouhá po tom, co jsem ji trochu poupravila a tak jsem to rozdělila na tři části. A ještě, omlouvám se za to, že jsem s další částí tak dlouho otálela. Každopádně snad se bude líbit :)
  • V téhle kapitole je dovětek k té nemocnici z minulé části, moc novinek tu není a není to podle mě ani nějaká zrovna napínavá část, ale na druhou stranu by mi to bez toho připadalo takové moc chudé. Další díl se budu snažit dát sem co nejdřív, ať zase nečekáte dva měsíce.

---


Když vběhli do vestibulu nemocnice, byli jako dezorientovaní. Nevěděli, kterým směrem se vydat a ani nevěděli koho se zeptat. V této nemocnici Nick dlouho nebyl a hrozně se to tu změnilo. Neměl ani tušení, kde je jeho matka.. jestli tam zůstala nebo jestli je tady. Bylo tu plno lidí, plno různých pachů, ačkoli převládal ten nemocniční a ani jeden z nich nevěděl kudy jít za kamarádkou Bárou.
"Támhle!" zvolala Alisea a ukázala prstem směrem k nemocniční recepci přímo zaplněné lidmi. Byla to jediná nemocnice ve městě. Totiž, jediná bezplatná nemocnice a bývalo tu často dost lidí, ale Nick ne, Nick patřil k té vyšší vrstvě, která si mohla dovolit lepší zdravotní péči.
Nick se tím směrem vydal jak nejrychleji mohl. Pak se otočil s pohledem upřeným na Ali. "Tak pojď, ne?" zavolal Nick na stále postávající Aliseu. Všiml si, že vůbec nereaguje. Popošel blíže k ní. "Tak co je?" zeptal se a zamával jí rukou před obličejem.
"Bára," řekla nahlas, ačkoli vůbec nechtěla. Nick to slyšel jen špitnutím. Otočil se a všiml si Báry v bezvědomí jak ji převážejí vysokou rychlostí na lehátku směrem na sál. Rozeběhl se k ní. Musel u ní být brzo. Bál se o ni. Teprve teď si uvědomil, jak moc ji miluje a jak mu na ní záleží.
"Báro!" křičel hystericky po celém vestibulu nemocnice a proplétal se kolem lidí dokud se nechytl Bářiny nohy a doktoři na malou chvíli přibrzdili.
"Děje se něco, pane?" zeptal se rozrušeně starší lékař, patrně 'vrchní' chirurg celé operace. Užuž chtěl Nickovi vynadat, když si všiml jeho starostlivého výrazu a jemně naznačil, že to chápe. Ne však ale proto, že mu ho bylo líto. Naopak. Lítost cítil jen částečně.
"Co jí je? Musím být s ní!" chytl ji za ruku a upřeně se podíval doktorovi do očí.
"Silně krvácela," poklesl bradou. "Jde o to dítě, co čekala. Bývalá zdravotní sestra, která přivolala záchranku má podezření na potrat. V její kabelce podle všeho našla těhotenský list či jak bych vám to řekl, aby to znělo co nejsrozumitelněji.. plod už byl větší, musíme vyvolat umělý porod a ani pak si nejsem jistý, jestli dítě - respektive plod - přežije." Seznámil Nicka se situací.
"A ona bude v pořádku?" zeptal se starostlivě, když se doktor chystal vyjet.
Pak už doktor začínal pomalu zuřit. "Jo, ale už nezaclánějte nebo bude mít následky do konce života," pronesl hrubě, ale i pravdivě a Nick ho tedy poslechl a už nepřekážel a spolu s Aliseou si sedl na jediné prázdné místo v čekárně.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa


Komentáře

1 Kristýna Kaderová Kristýna Kaderová | E-mail | Web | 28. června 2013 v 20:30 | Reagovat

Přečetla jsem si to, ale jsem naprosto mimo mísu. Je to možný? Vůbec nevím o čem se tam mluví. Zítra mam uklízecí den, ale v neděli si asi projedu celou povídku, protože jsem vážně mimo.

2 Terka Terka | E-mail | Web | 1. července 2013 v 13:41 | Reagovat

[1]: To chápu. Taky když to zveřejňuji po dvou měsících tak se ani nedivím,..

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.