Staneš se redaktorem..?

30. dubna 2013 v 20:11 | Terka M. |  Týdenní témata
  • Vím, že tohle by sem normálně nepatřilo, ale tento týden to není moc normální - vesměs je to volné téma a když nenapíšu bleskovku nebo pouze nějaký sled bodů pomocí kterých se máte přihlásit tak je to v pohodě, ne?

---


Vím, že jsem včera říkala že napíšu nějakou povídku a nebudu si vylívat nějaké svoje city, apod. ale tady si je opravdu nebudu nijak vylívat.. jen prostě, jsem redaktorkou internetového časopisu Internet-Magazine a v poslední době toho tam moc nepřibývá. Přesněji nepřibývá to tam od doby, co skončila (a přesunula se) nejaktivnější redaktorka. Já přispívám tady, ale pak tam mám ještě kolegyni, která.. vlastně ani nevím jestli ještě vlastní nějaký blog na který přispívá. Jasně, já tu nepíšu úplně pořád, ale když nejsem na svém blogu, tak se buď učím nebo píšu nějakou povídku ve Wordu jako třeba minulý týden povídku s pracovním názvem Roky klamu.


Vím, že je to na jednu stranu reklama, ale na druhou stranu si toho mohou všimnout i nějací ti lepší blogeři nebo prostě tací, kteří nechodí denně kvůli jednomu či dvěma článkům se podívat na ty nejnovější a tím pádem je jejich hlavní zdroj Autorský klub nebo Téma týdne, takže proto. Nebýt toho, jaké je teď téma týdne, tak to nepíši sem. Svým způsobem jsem za toto téma celkem vděčná, ale svým způsobem ani ne, protože kromě tohoto a toho, co jsem napsala včera (podle nadpisu nejspíš poznáte) mě toho moc nenapadá a jsou to takové blbosti - teda zejména tento článek - kvůli kterým bych se ani nedivila, kdyby se někdo nepřihlásil.


A koho vlastně pro časopis hledám?

Někoho, kdo má více času. Může to být případně i někdo, kdo nemá blog a tudíž by toho času měl více, ale takový člověk mi musí přes mail poslat ukázku ve Wordu. Neberte to jako přivýdělek, ani já za to občasné psaní do časopisu nic nedostávám, takže ani vy ne. Kde bych na to probůh vzala ?


Co můžete do časopisu psát?

Cokoli od povídek, rozhovorů, reportáží, recenzí až po třeba fotky z přírody, akcí, apod., ale zároveň i celkem dlouhé články :) nechci po vás žádné eseje, ale zároveň si nepřeji, aby to byly články, které nemají hlavu ani patu. Také nesmějí být plné gramatických chyb - pokud se nějaká chybka či překlep vyskytne co už, nikdo není dokonalý, ale mělo by to mít i nějakou úroveň. Však si schválně zkontrolujte kolik tu mám překlepů, které jsem nezahlédla :)

Povídky = mohou být fantasy, sci-fi, romantické, hororry, klidně i fan fiction (koneckonců to už tam pár redaktorek psalo - nebo možná jen jedna, nevím),...

Rozhovory = mohou být s blogery zaměřenými na literaturu, hudbu, kreslení, fanouškovské.. prostě kdykoliv vás napadne nějaký dobrý bloger, kterého by stálo za to zviditelnit, sem s ním! Teda, na Internet-Magazine!

Reportáže = do sekce reportáže můžete také psát třeba glosy, fejetony, atd. Také reportáže z akcí by nebyly špatné. A další reportáže co by vás napadly. Docela ráda bych si přečetla fejeton nebo glosu nebo nějaký návod jak se píší, ať vím :) protože bych je docela ráda napsala.

Recenze = recenze mohou být knih, filmů, seriálů, atd. Časopis s žádným nakladatelstvím zatím nespolupracuje, ale pokud by se někdo na recenze šikovný ujmul recenzí knih, klidně bych se pozeptala :)

Fotky = každý správný časopis potřebuje fotografa, já bych někdy i něco vyfotila, ale s mým 2. 0 Mega Pixelovým foťákem na tabletu to není zrovna ideální. Zvlášť se moc nedá fotit třeba v noci. Fotografům ponechám takřka volnou ruku. Takřka. Nefotit nic sprostého, prosím. Nebo, foťte si klidně nějaké sprosťárny, ale nedávejte to na blog. To samé možná i u článků, ale tam jsem tolerantnější, protože pokud píšete reportáž na nějaké kontrverzní téma, tak si prostě musíte zanadávat :) ale nic se nemá přehánět!


Jak často byste měli do časopisu psát?

Určitě bych brala dvakrát až třikrát do týdne. Na e-mail mi chodí návštěvnost, která je docela dost slušná na to, že tam od konce března (už měsíc!) nikdo nepřispívá, takže myslím, že o čtenáře by jste neměli nouzi. Přijde mi zvláštní, že je docela o dost vyšší než ta moje na tomto blogu když týden nepřispívám - jako by to byl podvod - ale ono je to asi o tom, že spoustu lidí čeká, že se tam něco objeví a já nemám zrovna nápad co tam dát a tak mě napadl zrovna tento článek, abych trochu přilákala potencionální redaktory :)
Do časopisu bych brala přispívat - jak jsem prvně říkala - tak dvakrát až třikrát do týdne, ale samozřejmě při vyšším počtu redaktorů by jste tolik nemuseli, ale zase aby to tam tolik nevázlo jako třeba teď.


Co bych ještě řekla?

Už vím. Doufám, že to alespoň někoho s nevyužitým časem zaujalo a rád se připojí.
Za každého takového blogera budu moc a moc ráda. Budu se těšit na případnou spolupráci s někým z vás :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa


Komentáře

1 Xavier Fender Xavier Fender | Web | 30. dubna 2013 v 21:07 | Reagovat

Psát mě baví ... hlavně kriticky ... ale nevím, jestli bych na to měl tolik času. Hlavně ne vždy je o čem psát, člověk si musí počkat, až se něco přihodí, zvlášť když se ve všem rád šťourá. :-D  Třeba rád se vrtám v politice a umění ... zajímá to vaše čtenáře? ;-) Kdyžtak nějaké ukázky najdeš u mě na blogu, není to nic moc, protože to píšu spíš pro sebe, ale je to tam. .-D

2 Terka Terka | E-mail | Web | 30. dubna 2013 v 21:17 | Reagovat

[1]: Politika nevím jestli by zajímala, ale řekla bych že jo a umění by si myslím, že by je zajímalo :) klidně můžeš pak přilákat nějaké svoje čtenáře :)
Na tvém blogu už jsem tuším byla, někdy v červnu loňského roku a u mě sis pak objednal jeden horor na přání tak až ho budu mít, napíšu ti oznámení :)
Když tak se zkus přihlásit na Internet-Magazine = přihlášky najdeš v menu :)

3 huriken huriken | Web | 1. května 2013 v 17:11 | Reagovat

Tak psát by mě sice bavilo a o čem by bylo taky, ale čas nemám(natož když bych to dávala fakt už jako články atd. tak by to muselo mět úroveń, ne jak moje myšlenky na blogu). I fotila bych ráda- ale je to to samé(když už stíhám- tak na našich akcích u koní a pak je upravovat). Takže přeji ať seženeš nějaké šikovné redaktory a snad se někdy dostanu i k přečtení nějakýho tvýho díla(asi až po zkouškovým). :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.