Indiánské srdce - závěrem

30. dubna 2013 v 21:13 | Terka M. |  Týdenní témata
  • Na přání Kristýny Kaderové tu dávám závěr Indiánského srdce aneb jak jsem to původně myslela, že to skončí - původně to měl být poněkud hodně drastický horor, ale ulehčila jsem vám srdíčku, doslova. Pokud nosíte kardiostimulátor, mějte ho stále u sebe. No dobře, tak strašné to snad nebude :) ale docela dost jsem to zlehčila, takže horor je to jen přiměřený :)

---

Rok 1007, n. l., Jižní Amerika
O dva týdny později


Procházela jsem se kolem totemu našeho kmenu.
Sova.. Moudré stvoření znamenající vědmu, mou matku. Vůbec to není pravda. Pomyslela jsem si a zašklebila jsem se směrem k sově. Nenáviděla jsem ji za to, že mi nerozumí. Nechtěla pochopit, že jsem se zamilovala a dva týdny mě kvůli tomu držela pod zámkem hezky doma, v teple a pečlivě mě hlídala, abych neutekla, protože ona věděla, jak jejím plánem pohrdám.
Liška.. Vychytralá a lstivá liška značí podle matky mě. Ne mě jako zachránce, ale mě jako zrádce. Ten, který se kvůli lásce chystá utéct. Stejně si myslím, že by to nemělo cenu. Našli by mě. Chytli by mě. Zašili by mě do pytle. Hodili do studny a tam bych čekala do odvolání nebo než bych přišla k rozumu, což by hned tak nebylo.
Zebra.. jak se sem dostala zebra? Pomyslela jsem si a jenom mě to udivovalo. Museli ji tu vyrýt někdy nedávno. Dotkla jsem se jí. Čerstvé rýhy. Byl tam buvol, znamení našeho vůdce. Proč by ho někdo vyměnil za zebru, tak.. hm.. pruhované zvíře? Ptala jsem se sama sebe, ačkoli jsem nemohla najít žádnou odpověď, která by mi vyhovovala.
Za mými zády jsem uslyšela kroky.
Otočila jsem se. "Mami..?" prudce jsem polkla, když jsem spatřila jak je v obklopení dvou stráží. Je čas, naznačila mi očima a já se jen modlila, aby myslela něco jiného než moji popravu. Stráže se vydali mým směrem. Bylo to vyzvání na mé obětování. "Počkejte," zadržela jsem je rukama, oni se otočili na matku a ta kývla, ať mě ještě nechají. Letmo jsem jí poděkovala očima, aniž o tom měla nejmenší tušení.
"Co chceš? Mělo by ti být vyhověno," upozornila mě a já si uvědomila, že teď ji nemůžu prosit o malou procházku. Za chvilku je čas. Chci si s ní jenom promluvit. Popošla jsem k ní blíže. "Omlouvám se ti," stekla jí z oka slza. Setřela jsem ji, když jsem byla matce na dosah ruky.
"To je v pořádku, mami," uklidnila jsem ji, už mi nepřipadala tak blbá. Poznala jsem to až teď, má mě ráda a vždycky měla. Je mi hrozně líto, že jsem to zjistila teprve až teď.. před tím než se mám nechat obětovat. "Mohu se tě teď na něco zeptat?" nejistě přikývla. Vzala jsem ji proto opatrně za ruku a vedla jsem ji k totemu. Podle jejího nechápavého výrazu jsem poznala, že si ještě nevšimla zebry místo buvola značícího našeho vůdce. "Co znamená ta zebra?" zeptala jsem se, abych ji moc dlouho nenapínala.
"Zebra znamená Truth Soul, neboli pravdivou duši, chlapce o kterém jsi mi vyprávěla," oznámila mi zprávu o Truthovi, ale stále jsem to moc nechápala. "Toho chlapce se ujal náš kmen, protože neměl pravou rodinu a protože je to i jeden z hlavních článků tvého obětování." To ne. Zabědovala jsem v duchu. Oni ho taky zabijí. "Pojď se mnou, už je čas. Všichni už čekají." Chytla jsem ji znovu za zpocenou ruku a obě jsme pospíchaly do středu kruhu tvořeného z našeho kmene. Uvnitř v kruhu stál mimo jiné Truth. Mé srdce zaplesalo štěstím, ale zároveň smutné, že je to pravda a že on taky zemře.
Pozdravil mě očima tak, aby si toho ostatní nevšimli.
Pozdrav jsem mu samozřejmě oplatila stejně jako on.
"Jak se jmenuješ?" zeptal se Truth. Nechápala jsem to, ale představila jsem se.
Pak mi podal úzký klacek.
"Kdo je tvoje matka?" zeptal se a pokynul mi, ať odpovím celou větou.
"Moje matka je vědma, je to sova,.. je to ta nejlepší matka na světě." Uzavřela jsem svoji větu. Myslím si, že se matka začervenala, ale je to pravda. Jistěže určitě je. Truth ulomil kus klacku.
"Jak dlouho ses na svůj úkol připravovala?" zeptal se znovu Truth.
"Matka mě připravuje už od malička." Přiznala jsem a ostatní matce zatleskali. Bude mi chybět a vsadím se, že já budu chybět jí až tady nebudu. Možná i Truthovi, ale určitě se zase vzchopí a najde si jinou holku, třeba Nšoči. Truth znovu ulomil kus klacku, už z něj zbyl jen kousek.
"Jsi teď už připravená?"
"Ano." Přikývla jsem, i když to tak zdaleka nebyla pravda, ale byl to můj úkol, musela jsem. Už mi nebylo souzeno být na tomto světě. Truth mi sebral zbytek klacku a všechny tři hodil do ohně, který někdo založil, aniž jsem si všimla kdy nebo jak.
Pak mu někdo podal obrovský nabroušený kámen. "Lehni si tady na břicho." Pokynul mi směrem k zemi a já poslechla. Už jsem zjistila jakou má roli. Hlavní. Před třemi lety mi to říkala matka: "Pokud se nenajde Truth Soul, zabiji tě já." Při té myšlence jsem se otřásla, ostatně jako vždy. To já jsem ho sem přivedla. Aby mě nemusela zabít moje matka. Úplně jsem na její proslov zapomněla. V mých očích se zračila bolest, ale taky láska. Očima jsem mu opatrně naznačovala, že ho navždy budu milovat, že nám láska akorát moc nedopřála.
Nadzvedl kámen a všichni začali zpívat obětní rituál.
Pak prudce bodl do mého srdce.
Štíplo to, ale také jsem slyšela křupnutí.
Pak jsem ucítila čísi ruku na mé hrudi jak škrábe do krve. Byl to Truth, dobýval se k mému srdci. "Miluji tě," zašeptala jsem sotva slyšitelně.
Pak Truth ještě jednou bodl do mého srdce. Už jsem jen viděla jak ho vyndává z mého těla a podává ho náčelníkovi. A po chvilce už jen tmu.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa


Komentáře

1 Mikolog Mikolog | 30. dubna 2013 v 21:28 | Reagovat

Drsné, ale dobré :-)

2 ღ ღ ღSáraღ ღ ღ ღ ღ ღSáraღ ღ ღ | E-mail | Web | 30. dubna 2013 v 21:54 | Reagovat

Kruté, i když na to byla připravená, přišlo mi to pěkné i smutné zároveň.

3 Betty Betty | Web | 1. května 2013 v 20:42 | Reagovat

Píšeš skvěle :)

4 Kristýna Kaderová Kristýna Kaderová | E-mail | Web | 3. května 2013 v 20:24 | Reagovat

Děkuju, že jsi to sem dala :)
Jediné co ti k tomu mohu říct je to, že je to dokonalý konec. Nemám slov.

5 Katie Katie | Web | 7. května 2013 v 15:44 | Reagovat

No, došli slova. =D Velice smutné ale pěkně napsané. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.