Info ke 14. 3. 2013

14. března 2013 v 20:38 | Terka M. |  Něco málo o mně a mém životě
  • Nevěděla jsem, jaký jiný mám dát název článku.. zase je to něco jako prostě moje kecy, nic víc.. dneska jsme se dodívala na OUAT (Once Upon a Time), na poslední díl co byl zatím zveřejněn a musím říct, že mám takové smíšené pocity.. na jednu stranu jsem ráda, že je Cora mrtvá, ale na tu druhou, je mi líto Reginy. Zase se bude chtít pomstít a já jen doufám, že jí to nějak vymluví nebo tak něco. Pravda je, že jsem si nějakou dobu v průběhu tohoto dílu myslela, že jejím otcem je Rampelník a to by teprve byla docela sranda, zvlášť když si uvědomím, že je dědou Henryho. Každopádně se těším na další díl a za chvilku budu opět okupovat YouTube na tabletu a sledovat co bude příště. Jo, je to anglicky, ale přiznm se, že tomu už trochu začínám rozumět. Mám pocít, že už se nemusím dívat na dabingované filmy a že mi stačí pouze titulky.

---

  • Nejspíš v budoucnu napíšu nějaký článek o filmech s titulky a tom jak jsou super - tím myslím, že vlastně slyšíme jejich skutečný hlas a ne pouze někoho, kdo je mluví česky. Ano, mám ráda angličtinu. Za poslední dny, kdy sleduji ty seriály s titulky jsme si to uvědomila a anglina mě hrozně baví. Bavila mě i předtím, ale teď mám takový zvláštní pocit.. pocit, že bych mohla překládat s čímž souvisí i to, že bych chtěla přeložit knihu Inferno od Dana Browna a tím nejspíš začnu. Ale když nad tím tak přemýšlím, mohla bych začít s něčím snažším a překládání návodu - jak přidělat samootevírací okno ke skleníku - do češtiny to tedy není, ale na druhou stranu je to docela dlouhý text a vsadím se, že spoustu slov ani neznám. Podle mě je to menší výzva před knihou. Asi bych si měla dát na duben nějak jednohubku - tenkou knihu v angličtině - která nedávno vyšla. Pokud o nějaké takové, ještě nepřeložené, víte tak mi o ní když tak dejte vědět :)
  • A pak, dneska byl vážně takový zvláštní den. Ráno jsem si doma zapomněla klíče, nemohla jsme si odemknout skříňku, musela jsem si pro lístek na oběd, protože mám na klíčích čip na obědy.. šla jsme tam po druhé hodině, ta co to má na starosti mi řekla, že mám prostě přijít až příští přestávku. Fájn. Řekla jsem si. Všechno bylo v pohodě. Pak, jak jsem šla ze školy tak jsme se zastavila u nás v knihovně, že si konečně zařídím tu praxi. Super, ředitelka tam byla, ale ejhle! Ona měla zrovna nějakou poradu tak řekla ať dojdu za chvilku - nechápu proč jsem tak líná a nedošla jsem tam, každopádně tam dojdu zítra (dvě porady za dva dny snad ředitelka knihovny nemá, nebo jo?) - a vážně mi přišlo zvláštní, že jsem celý tento den musela čekat.. vlastně - když nad tím tak uvažuji - jsem musela čekat i na spolužačku, aby mi otevřela skříňku (skříňku máme bohužel do dvojice, ale to už jsem kdysi říkala). Takový den čekání. Když nad tím tak přemýšlím, vůbec to neí zvláštní.. Ale zítra do té knihovny musím i kdyby přes noc napadl metr sněhu. Já už chci jaro! Chci sluníčko!
  • A za další. Začínám mít rýmu. Asi jsem chytla nějakého bacila. Musím to nějak ze sebe dostat, nechci být doma a ležet v posteli a tak.. už mám dost zameškaného. Přičemž v pondělí a ve středu jdu k zubaři na kontrolu rovnátek a na separační gumičky. A ve středu píšeme písemku z ekonomiky. V pátek z účetnictví. A do háje,..! Zítra asi slovíčka z němčiny na které jsem se ani nepodívala a ani na ně nemám nějakou extra náladu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Poker vs. Prší

Poker
Prší

Komentáře

1 es ef es ef | Web | 15. března 2013 v 10:41 | Reagovat

Tak ať se brzo uzdravíš :)

2 Kristýna Kaderová Kristýna Kaderová | E-mail | Web | 16. března 2013 v 20:54 | Reagovat

Cora je mrtvá? Musím se co nejrychleji podívat na nový díl. Nějak nestíhám.
V tom máš pravdu. Navíc zní líp.
To se ani nedivím. Teď je nemocné sna celé Česko. No nic, ať tě ta rýma brzy přejde :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.