Bára v nesnázích | 10. kapitola (1/2)

5. prosince 2012 v 11:45 | Terka M. |  Bára v nesnázích
  • Včera už jsem jakýs takýs článek napsala, a tak jsem se rozhodla, že vám tu přednastavím další kapitolku Báry v nesnázích :) je to stránka a půl ve Wordu, tak doufám, že to přečtete :)
  • Na víc keců nemám čas, tak vás rovnou pustím ke čtení.

***


Alisea přesně za půl hodiny seděla v kavárně, kde si s Nickem domluvili schůzku. Měli mluvit o Báře, ale Alisea tušila, že to bude o všem možném, jen ne o Báře.
Objednala si ovocný čaj pro zahřátí a stále Nicka očekávala.
Kde jen může být? Ptala se sama sebe a potichu usrkávala čaj, který tak milovala. Byl to ten nejlepší čaj, který kdy pila a ona to věděla moc dobře. Taky to nebylo poprvé.
Konečně, zaradovala se Alisea když ve dveřích zahlédla vstupujícího Nicka.
"Kde se tak loudáš?" vychrlila na něj Alisea okamžitě.
"Hledal jsem něco zajímavého," pronesl jako by ji to nemělo zajímat "Tak Bára nás opustila, jo?" zeptal se řečnickou otázkou na kterou si klidně mohl sám odpovědět, ale nestalo se tak.
"Hm," přikývla Alisea "Co budeme dělat?" nevěděla co si má počít, byla na pokraji nervového zhroucení a čekala odpověď. Pokud možno rychlou odpověď pro kterou by klidně vraždila.
"Musíme to zvládnout sami," řekl Nick, ale tuhle odpověď Ali nechtěla "Nevadí, jsem tu proto, abych ti vysvětlil jinou věc," pronesl a začal vyprávět "Bojí se nás, protože náš otec údajně zabil jejich otce, ale to není pravda. Vím to, byl jsem u toho. Tenkrát jsem seděl pod bufetovým stolem a cpal se borůvkovými koblihami. Byl jsem od nich tehdy dost špinavý, měla si mě vidět." zasmál se a ani si neuvědomil, že odbočil od tématu.
"Řekl si náš otec?" zaujalo Aliseu, kterou jaktěživ nenapadlo, že by Nick, nejpopulárnější a zároveň nejhloupější kluk ze školy, mohl být její bratr.
"Jo," jakoby odsekl, ale pomalu jí to začal vysvětlovat "Otec byl mojí matce nevěrný s tvou matkou a pak ses z toho vyklubala ty, toť vše, konec záhady. Moje matka to věděla, ale nechtěla to otci říct, aby se nerozvedli, na mě jí dost záleželo." tohle ale Alisee nestačilo a chtěla vědět víc. Nechápala jak jí mohla matka celý život lhát. Nechtěla věřit Nickovi, protože ho neměla ráda, ale znělo to vcelku pravdivě. Vysvětlovalo by to, jak se její matka zdráhala říct, kdo je její otec. Alisea totiž otce až dosud neznala a matka jí často říkávala, že se na ně vykašlal a už o něm nechce slyšet. Někdy jí dokonce slýchávala mluvit k němu ze spaní, ale nikdy by si nepomyslela, že to bude zrovna Nickův otec.
"Je to takový hajzl, jak mi říkala mamka?" zašklebila se.
"Jak kdy," pokrčil Nick rameny a vyndal si z kapsy krabičku cigaret Start "Někdy se s ním dá mluvit, ale většinou ne.. furt někam pospíchá, ale já už vím kam." usmál se a zkusil jednu cigaretu nabídnout Ali, ta odmítla.
"Kam?" zajímala se okamžitě Alisea a usrkla čaje, který jí už pomalu vystydl. Neměla ráda studené čaje.
Nick si zapálil cigaretu a prudce vyfoukl dým, Alisea ihned zakašlala. Nenáviděla cigarety a celkově ten cigaretový zápach. Její celá rodina kouřila a ona je nemohla ani vidět. Neúčastnila se žádných rodinných shromáždění jen proto, že tam všichni kouřili. Už se nemohla dočkat, až se odstěhuje a bude mít od toho smradu doma konečně pokoj.
"Do tajné skrýše," pronesl záhadně a automaticky se rukou natáhl po popelníku, aby ho měl blíž "Tam, kde sídlí ta sekta. Viděl jsem fotky u otce v pracovně, ale to místo jsem nepoznal. Některé byly doopravdy příšerné, až mi vstávaly vlasy hrůzou, některé byly naopak neškodné a jednu jsem si dovolil vzít," usmál se a vyndal z koženkové bundy černobílou fotografii a Alisea ji vzala do ruky a pečlivě si ji prohlédla "Takových budov bych znal hned několik, ale my chceme pouze jednu." dodal Nick.
"Proč si přesvědčený, že je to zrovna budova té sekty? A proč si ji neukázal Báře?" zeptala otázkami, které jí od doby, co jí o té fotce řekl, vrtaly hlavou.
"Měl to ve složce pod názvem 'Vyvolení'.. Báře nevěřím, proto jsem jí to neřekl." přiznal a Alisea na něj vykulila oči jako by ho viděla poprvé "Věděl jsem, že nás podfoukne, ale že tak brzo, o tom jsem netušil." vysvětlil a ona alespoň trochu pochopila.
"Proč si s ní teda chodil?" snažila se pochopit ještě tuto věc, ale nedokázala si to logicky vysvětlit a tak se ho prostě a jednoduše zeptala.
"Slyšel jsem o rodině Livingových na jedné z otcových debat s jedním z členů, i když jsem tehdy ještě nevěděl, odkud ho zná a poznal jsem ho podle hlasu nedávno kdy se bavili zrovna o Báře a o tom, že by mohla být nebezpečná. A před několika lety, asi když jsem měl dvanáct let se bavili o té sektě a o zlikvidování nějakého pana Livinga. Byl jsem schovaný za přivřenými dveřmi, nikdy mě tam ještě neviděl. Tehdy jsem sice Báru ještě neznal, ale na toto jsem si vzpomněl, když jsem ji poprvé uviděl.. jako by Livingovi, kterého jsem viděl na jedné z otcových fotografií, z oka vypadla." Alisee to znělo jako by se před ní vychloubal, že je něco víc, že zjistil co je Bára zač a to se jí nelíbilo. A vrtala jí hlavou ještě jedna věc, jak věděl, že je podfoukne? Neměli by jsme ji naopak chránit než se jí vyhýbat? Pomyslela si Alisea, ale tyhle otázky si chtěla nechat na později.
"Kolikrát si tam přesně byl a poslouchal? Co si o jejich rodině slyšel?" přeptala se pro jistotu, protože to v jeho proslovu jaksi nepostřehla.
"Nespočetně mnohokrát. Její rodina je zapletená v mnoha věcech, je hodně záhadná a taková nevím.. fascinovala mě. Chtěl jsem vědět víc a proto jsem s Bárou začal flirtovat a později chodit. Nic mi ale neřekla. Buď nic neví nebo to dokáže šikovně zakamuflovat." oznámil.
"Čím tě její rodina fascinovala?"
"To má být výslech?" zazubil se "Miluji záhady a když začne o někom otec hodně mluvit, snažím se mu jaksepatří dostat do zadku abych zjistil víc." přiznal a Alisea částečně pochopila.
"Jak si mohl tušit, že nás podfoukne? Neměli by jsme ji spíše chránit?" zeptala se konečně Ali otázkou, kterou nebyla sto pochopit.
"Teď jsi mě fakt dostala," zamyslel se "Já fakt nevím.." pokrčil rameny a v očích se mu objevil strach o Báru. Teď už poznal, že je v nebezpečí. "Unesl ji, není to ten, co si Bára myslí." utvrdil se v tom a podíval se Alisee do očí. Problém byl ale v tom, že momentálně nevěděl, kde je.

XXX
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa


Komentáře

1 Sára Dracová Sára Dracová | E-mail | Web | 7. prosince 2012 v 18:19 | Reagovat

perfektní pokračování a já se moc těším na další, píšeš moc hezky a člověk se snadno dostane do příběhu osobně

2 Kristýna Kaderová Kristýna Kaderová | E-mail | Web | 7. prosince 2012 v 18:23 | Reagovat

Úžasné!

3 Terka Terka | E-mail | Web | 7. prosince 2012 v 19:20 | Reagovat

[1]:

[2]:

Děkuji :-) ještě jsem to trochu měnila, protože to tam chvílemi opravdu nedávalo smysl.. sice nevím jestli to smysl teď dává, ale rozhodně větší než před konečnou úpravou :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.