Já a osobnost?.. Nesouhlasím.

14. listopadu 2012 v 20:11 | Terka M. |  Týdenní témata
  • Tak zase jednou napíši na téma týdne něco jiného než příběh. Ne, že by mě nic nenapadalo, to ne, ale už dlouho jste o mě nic nemohli přečíst. Buď tu napíši vyhodnocení 1. kola Literární soutěže nebo nějaký ze svých momentálně romantických příběhů. Nevím, co se mnou s romantikou je, ale teď mě baví víc psát než horory :)
  • Tak jo, dost k úvodu. Jdu psát na ostro.V první řadě bych se vrátila ještě k nadpisu, který je patrně pravdivý. Nepřipadám si jako osobnost, připadám si jako bytost. Bytost, ne člověk (Ano, jsem E. T. mimozemšťan :D). No nic, tak jsme se zasmáli a jdeme zase o kus dál.


Jsem tichá bytost. Tichá a stydlivá bytost. Někdy jsem líná, někdy jsem zase moc akční, že pokazím všechno okolo a někdy mám prostě svůj den a jsem 'normální'. Částečně normální, samozřejmě. Ráda čtu i když se ke knížkám díky mé závislosti, ale také koníčku a to blogu, dostávám méně často. Méně často, ale přece. A pak ještě jedna věc je třeba na blogu prima - čtení článků ostatních blogerů či blogerek. Ráda je čtu a od té doby, co jsem ukončila povinnou školní docházku se díky nim i zlepšuji v psaní. Nikdy bych vám nepřála vidět ty příšerné věci, co jsem kdy psala. Ono nejde o chyby, protože na tom jsem byla ještě celkem dobře, ale jde o to, že jsem psala převážně pod úrovní šestiletého dítěte. A s téměř jistotou vám mohu říct, že jsem se doopravdy zlepšila.


Ale abych článek nevymýšlela půl roku a zároveň ho nevymyslela tak krátký, že by jste ho zhltli pohledem, tak vám tu přidávám "malé" informace o mě a jaká vlastně ta blogerka, pisatelka, studentka, no prostě Tereza, je. Tuto informaci jsem chtěla napsat do třídního časopisu, který jsem vlastně vymyslela já, ale díky malé a žádné další účasti jsem nucena sama sebou tenhle časopis zrušit, ale blog neruším, to se nebojte. Teď si tak říkám, že už jsem toho napsala takřka dost a jestli se vám to vůbec bude chtít číst.. no, uvidíme. A abych upozornila pro začátek, ve třídě jsem dělala přes google takový dotazník, takže podle jedné odpovědi jsem se rozhodla sepsat zrovna toto a pro tyto účely už jsme to neměnila :)


"O stvoření jménem Tereza. To je to správné slovo, nejsem nejspíš člověk, ale jen nějaké neobyčejné stvoření... hříčka přírody či jak bych se ještě nazvala."

Tohle 'téma' mi většina z vás nabídla v dotazníku a já jsem se tedy rozhodla, že něco málo o sobě napíšu. Sice nevím, jestli to k něčemu bude, protože sama o sobě toho moc nevím. Vím jen, že jsem divná, ale nerada to přiznávám. Ani nevím proč jsem taková nekomunikativní, nevhodná do života .., ale na to bych mohla debatovat do nekonečna a stejně bych na nic nepřišla.


Kolikrát si doma, předtím než jdu do školy řeknu, dnes budeš s každým kecat, mluvit apod., ale dodržím to vůbec? Kdepak. Maximálně řeknu jedno, dvě slova a dál už nic..

"Nejde o to, že bych nechtěla mluvit,
já chci prokecat mnoho hodin,
ale jde o to, že nevím jak na to.. jsem stydlivka."

Nemůžu říct, že třeba nerada mluvím, protože to není pravda. Já doma kecám nesmyslů jako o závod. Jsem stydlivá, ale to většina z vás již určitě poznala. Nevím přesně o čem se bavit. Když promluvím, zní to jako mluvení malé leklé ryby. I když si v hlavě opakuji, jak moc nahlas to řeknu, stejně to nedodržím a kuňkám jako leklá ryba.

Možná je tu i souvislost s mým znamením horoskopu - ano, jsem ryba. Ale to přeci nemůže nic znamenat! Opakuji si stále v hlavě a přemýšlím, proč jsem taková tichá. Věřím, že se to se mnou někdy zlepší a že s vámi budu mluvit dlouhé hodiny. I když si říkám, to by jste se unudili.

I proto jsem si taky založila onen svůj blog. Abych měla nějaký, byť jen malý, kontakt s okolním světem. Abych se mohla alespoň vypsat z toho všeho když už nemluvím. Záměrně ho udržuji v tajnosti, protože nechci míchat realitu s mým 'druhým světem'. Těžko říct, který je lepší, každý má své výhody a nevýhody, ale hlasovala bych nejspíš pro ten reálný.


"Ještě na tom nejsem tak špatně, abych nedokázala rozlišit mezi internetem a skutečností.. pořád je malá, i když mizivá, naděje že se spravím. Chce to jen trpělivost, ale pohár trpělivosti mi už dávno přetekl." 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa


Komentáře

1 Jan Stanislav Jan Stanislav | Web | 14. listopadu 2012 v 20:40 | Reagovat

je to upřímné :)

2 Miss No Strong Miss No Strong | Web | 15. listopadu 2012 v 18:42 | Reagovat

Tichí lidé jsou uzavření,mají svůj vlastní svět,podle mého názoru..a neboj,nikdo tě neukousne :)

K pesimistickým článkům..narazila jsem na jeden nejmenovaný blog a tam se to jima jen hemžilo..div se mi z toho neobrátil žaludek..protože je velký rozdíl mezi lidmi,kteří to nemají v životě lehké a mezi lidmi,kteří ze sebe dělají chudáčky a špatný život si dělají. Takoví jsou na pěst mezi oči.

3 Sára SB Sára SB | E-mail | Web | 15. listopadu 2012 v 19:17 | Reagovat

velmi pěkně napsané
(shodneme se:D)

4 Kristýna Kaderová Kristýna Kaderová | E-mail | Web | 17. listopadu 2012 v 10:37 | Reagovat

Jak je vidět, tak asi máme něco společného. Já jsem mezi ostatníma lidma vždy mlčela a prostě jsem celkově moc nemluvila. Tenhle rok se to ale nějak změnilo. Nějak jsem s lidma našla společné téma, které asi bylo vždycky,ale nějak jsem ho neviděla.

Jinak mám takový pocit, že tyhle dva světy se nedají nikdy úplně oddělit. Protože do každého článku člověk vkládá kus sebe, tedy kus toho skutečného světa.

5 Katie Katie | Web | 17. listopadu 2012 v 20:19 | Reagovat

Taky jsem stydlivá, hlavně pokud jde o neznáme lidi, ráda bych byla ta co každého rozesměje ale já si s ostatníma nemám co říci, každý se zajímá o módu (příklad) a mě ty věci moc neberou .. Jsem asi divná. Každopádně nejsi na světě sama s těmito problémy =) ale mi to zvládneme. =)Se stydlivostí skoncujeme. ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.