Nesahat!

9. října 2012 v 20:08 | Terka M. |  Týdenní témata
  • Jdu si opět trochu protrénovat ich formu v romantickém podání, vypadá to, že ji brzy budu potřebovat. Na Numéru Un jsem dneska zaregistrovala jednu literární soutěž a ráda bych se v ní zúčastnila takže se musím opravdu hodně snažit. Chtěla bych alespoň jedinkrát na nějaké velké soutěži, vyhrát :) Uvidíme, jestli se mi to povede.
  • Tak si přečtěte ten příběh! ;) Je psán (skoro) hovorovou ich formou.

***

Když jsem se potulovala se svou novou kabelkou po jednom obchodním domě v Polsku, kde jsem byla na týdenním zájezdu, tak začalo pršet. Jasně, naprosto bizarní, alespoň napohled, ale ve skutečnosti to byl ten nejpodivnější poznatek a zároveň nejlepší zkušenost s polskými obchoďáky do kterých jsem už nikdy víc raději nepáchla a spolehla se na klasické české i když ani ty nejsou zrovna dokonalé, ale i přes tu zkušenost jsem se tam zamilovala.
"Slečno," přišel ke mě starší neoholený zarostený pán, nejspíš houmleskák a pravil polsky "Kde jste koupila tuto kabelku?" ukázal na moji novou kabelku a já nechápala "Chtěl bych nějakou takovou koupit svojí dceři." usmál se a začal na ni šahat, což jsem nechtěla. I já sama jsem na ni sahala málo.
"Tohle je levnější kopie od francouzského návrháře Louise Vouittona, najdete ji u každých dobrých trhovců." pronesla jsem hrdou, pyšnou češtinou, skoro jako z reklamy na kabelky. V duchu jsem se sama sobě zasmála a pak se od pána odvrátila a dál hledala něco pěkného na sebe.
"A tuhle jste sehnala kde?" zeptal se po pár minutách opět ten starý muž a kabelku si zkoumavě prohlížel. Bála jsem se ho. Bála jsem se aby mi z ní nic neukradl nebo, aby neudělal něco mě.
"Nesahat!" vykřikla jsem najednou na celý obchod a plácla jsme ho po ruce. Všichni zákazníci i prodavačky ke mě přiběhli a sledovali co to dělám místo, aby zasáhli.
"Co se tu děje?" konečně se někdo ozval. Pozorovala jsem dav kolem, ale hlas jsem nedokázala k nikomu přiřadit. Teprve až si ke mě a pánovi našel cestu jeden hnědovlasý usměvavý kluk a mě ihned spadl kámen ze srdce. Připadalo mi, že ho znám, ale byla to jen taková domněnka a já ho nikdy neviděla. Zalíbil se mi na první pohled a ne proto jak vypadá, ale že mu tenhle celý debakl kolem kabelky nebyl ukradený a co bylo ještě lepší, byl z Česka.
"Jen jsem se slečny ptal, kde koupila tu kabelku." uvědomil ho muž a já s větším rozhodováním přikývla. Byla to pravda.
"Už jsem mu to řekla, ale nenechal mě být, proto jsem vyváděla." řekla jsem mu svoji verzi a on se na mě nepatrně usmál. Byla jsem v sedmém nebi. Vždy jsem si přála se zamilovat do někoho na první pohled.
"Myslím, že to nebylo vyvádění," pronesl kluk a všimla jsem si jeho jasných gest rukama. Klidně by mohl mluvit neslyšícími a nebo tak něco "Mě by taky vadilo kdyby mě neustále otravoval někdo jako tenhle chlap." poukázal rukou na muže a zdůraznil větu.
Prodavačka ale zřejmě nechtěla slyšet pomluvy a ani pravdu, proto nás oba vyrazila z obchodu. Muže co mě otravoval tam nechala a já dosud nepochopila proč. Bylo tak děsně ponižují nechat se nějakou babou táhnout za límec z obchodu. Nejhorší zkušenost vůbec.
"Chtěl jsem ti něco říct," řekl kluk zatímco přešlapoval na jednom místě a díval se do země. Byl nervózní, to já poznám "Víš.. od první chvíle co jsem tě v tom obchodě potkal tě miluji.. nikdy jsem k nikomu nic takového necítil." uvědomil mě a já se začervenala. Jsem stydlivý typ a nevěděla jsem, co mu na to říct. Taky jsem se do něj zamilovala, ale nedokázala jsem to říct. Jen jsem mlčela jako ryba. Měla jsem strach promluvit.
Pak, když viděl že nic neříkám, se ke mě přiblížil rty a chvíli čekal.
Za pár minut mě začal líbat a já byla jako v sedmém nebi.
Nikita Brooklynová se konečně zamilovala, cvrlikalo tisíc holubiček na střeše obchoďáku. Rozumněla jsem jim moc dobře. Vždyť to byly ony, kdo si tam o mě štěbetal, že zůstanu navěky sama.
Nakonec bych ještě k celému mému prožitku doplnila jeden citát, který jsem od té chvíle, kdy jsme dostala první polibek, nezapomněla. Miluji ho.
Není kam pospíchat, láska si tě najde. 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa


Komentáře

1 Katie Katie | Web | 11. října 2012 v 12:06 | Reagovat

Moc krásný =)

2 Ježurka Ježurka | Web | 11. října 2012 v 16:58 | Reagovat

Jo, já si myslím, že dost dobrý! :-)

3 Sára SB Sára SB | E-mail | Web | 11. října 2012 v 19:07 | Reagovat

Nádherný příběh, potkat takhle lásku v obchoďáků, krásné :-)

4 Kristýna Kaderová Kristýna Kaderová | E-mail | Web | 12. října 2012 v 17:25 | Reagovat

Nádherný! Mám romantiku ráda :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.