Bára v nesnázích | 8. kapitola (2/2)

24. října 2012 v 18:29 | Terka M. |  Bára v nesnázích
  • Nyní vám sem přidávám druhou polovinu 8. kapitoly Báry v nesnázích. Tady se toho hodně změní, to mi věřte. Klidně tipujte, co si o nové postavě myslíte a jaký z ní máte pocit. Nicméně nezměníte nic, protože již píšu 11. kapitolu a chystám se na další. Takže já nemám v plánu nic změnit i kdyby jste brečeli :) nechápu, co to tu vůbec melu.. nevadí.
  • Abych nezapomněla dneska byl zveřejněn rozhovor na Numéru-Un s Althedou, tak se až budete mít čas, když tak mrkněte :)
  • Pusťte se do čtení!


***


"Hele, zase ten chlap!" šťouchla do Báry Alisea ramenem a ta se nepatrně otočila a v očích se jí objevil strach. Bála se, že je ona nebo Ali další na řadě a proto pospíchaly nahoru. Nevěděla jak to, ale na chvíli, když se na něj podívala ještě jednou a tentokrát pořádně, tak měla pocit, že ho odněkud zná. Neměla tušení odkud.
"Já už ho někde viděla," zapřemýšlela Bára nahlas, aby ji Alisea slyšela "Ale nevím kde." zamyslela se, ale nemohla na nic přijít.
"Tak si vzpomeň," povzbudila ji, ale to jí moc nepomohlo. Pak najednou muž zabočil k hrncům a Bára si rázem vzpomněla. To je můj bratr! Snažila se křiknout na Aliseu, ale nedokázala to. Když uviděla jak si s nadšením obhlíží všelijaké hrnce, připomněla si bratrovu posedlost vařením, ale stála něco nechápala. Matka jí totiž řekla, že je její bratr po smrti. Bylo jí tehdy šest roků, ale i tak ji ta zpráva moc zasáhla. Měla ho vždycky ráda i když ji často provokoval. Moc se vzhledově nezměnil a z části jí byl i obličejově podobný.
Bára se za chvíli, aniž by Alisee řekla, vrátila o pár kroků dál směrem k bratrovi "Ahoj," pozdravila ho a usmála se. On se jí lekl. Nečekal, že ho po tolika letech pozná, ale dojalo ho to. Byl za to rád. Alespoň se před ní nemusel skrývat.
"Nazdar," oplatil jí pozdrav nezaujatě a dál si prohlížel nerezové hrnce.
"Co ty tu děláš?" otázala se celkem naštvaně Bára a podívala se na něj s očima zuřícího býka. Ben věděl, že tohle umí. Věděl, že se umí rozzlobit jako býk a zároveň zčervenat vztekem jako rak.
"Hledal jsem tě," odpověděl jí, ale neodvážil se jí podívat do očí na dobu delší než pět vteřin.
"E..? Kde?" vykoktala ze sebe a nechápala co tím myslí. Celých dvanáct let o sobě nedá vědět a teď, když jsou uneseny tři dívky o sobě dá vědět? Vrtalo Báře v hlavě "Že ty máš něco společného s těmi únosy? Kde je Tina?" neudržela Bára nervy na uzdě a musela se ho na ni zeptat.
"Hledal jsem tě, protože jediná kdo na to může přijít si ty," řekl záhadně a Bára stále nic nechápala "Jedině ty ji můžeš najít. Její život je pouze v tvých rukách, ale pomůžu ti." mrkl na ni s úsměvem "Budeš potřebovat chlapskou sílu." vycenil zuby a ukázal svaly na kterých pečlivě celých dvanáct let pracoval, aby se jim mohl postavit a konečně chvíle zúčtování nastala. Věděl, že to přijde.
"Pomáhá mi Nick a Alisea," ukázala do rohu, kde se Ali dívala na pánve a spekulovala v hlavě, která je lepší "Nick se šel na policii podívat na nějaké podrobnosti o té sektě." uvědomila Bena, ani nevěděla proč.
"Nick Roberts a Alisea Monts?" zeptal se skoro až vyděšeně.
"Jo." řekla, odfrkla a pomalu se od něj otočila zády.
"S těmi nemůžeš spolupracovat, oni mě před nimi varovali." přiznal jí, ale moc mu nevěřila. Připadalo jí to od něj zákeřné a odporné.
"Kdo, oni?" zeptala se vyzvídavým tónem a čekala na odpověď.
"Nesmím říct jejich jméno, zakázali mi to," uvědomil ji, ale ona se jen tak nedala odbýt a dál ho zpovídala.
"Vyvolení?" tipla si, ale už z počátku tušila, že nemá pravdu. Její bratr by nikdy nepomáhal žádné sektě unášet, znásilňovat, ani vraždit dívky.
"Ne." odsekl a vydal se ven. Bára opatrně, aby ji Alisea neviděla, šla za ním ač nevěděla kam má namířeno. Tušila, že mu může věřit.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa


Komentáře

1 Kristýna Kaderová Kristýna Kaderová | E-mail | Web | 25. října 2012 v 13:06 | Reagovat

Mám z té postavy takový smíšený pocit. Ale spíš mu nevěřím.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.