Bára v nesnázích | 5. kapitola (2/2)

30. srpna 2012 v 22:01 | Terka M. |  Bára v nesnázích
  • Takže, je tu druhá část 5. kapitoly, snad se bude líbit :)
  • Dejte se do čtení!

***
"Něco jsem našel," přijel na židli k Báře a našpulil rty, ta ho políbila.
"Si šikulka!" ušklíbla se na něj a pak ho jemně políbila a rozcuchala hlazením jeho účes "Přečteš nám to?" usmála se a upřela na něj pohled posluchače.
"Ja.. jasně.." Nick se na chvilku zarazil a pak začal číst "Tato tajemná sekta byla asi jednou z nejobávanějších vůbec. Ženám, tedy převážně dívkám, ukousli nebo uřízli (to se přesně neví) levé ňadro a znásilnili je. Tomuto postupu se podle jedné z dívek, která odtamtud utekla, říkalo 'očista číslo jedna'. Pak, po všech očistách, měly podstoupit obřad ve kterém byly zaživa sežrány divokou zvěří. Zvířata nechávaly dlouho hladovět. Dívka se zmínila, že prý utekla z poměrně malé klece." Nick přimhouřil oči a zašklebil se.
"Jak se ta sekta jmenovala? A po jak dlouhé době ty děvčata unášela?" zeptala se Bára a bála se si připustit, že je Tina a ty ostatní dvě v moci této strašné sekty.
Nick projel celou stránku a ke konci narazil na zajímavou informaci, kterou chtěla Bára slyšet.
"Dívky unášely po dvou týdnech od posledního únosu. Celkem zmizelo padesát děvčat a nikdy se nenašly živé. Tajemná sekta vždy před třetím obřadem po 'očistě číslo jedna', rozprostřela na místo, kde se ztratily ty dívky, ožrané kosti z čehož se usoudilo, že byly sežrány zvěří. Nikdy se nezjistilo jak se tato sekta jmenovala, ale s menší mírou se objevovala i v dalších státech Severní Ameriky či Evropy." dočetl Nick poslední řádek "To je vše."
"Tohle, že udělali Tině?" nechápala stále Alisea. Nemohla uvěřit jak může existovat někdo co dokáže udělat něco ta příšerného ženě. Alisea byla totiž feministka.
"Patrně," prohodil Nick a pokrčil rameny "Dívky testovaly na základě nějaké zkoušky. Unesená to popisuje jako 'zkoušku ohněm', pak ji zavázali oči a po hodně dlouhé době kdy nechodila jí zuly boty. Vzpomínala na to, jak šla po studené, až ledové, podlaze."
"Jak jako zkoušku ohněm? Nešlo o plyn?" nechápala Bára.
"Ne, dívka byla ve tmě, unesli jí totiž na rozdíl od ostatních v noci. Cítila oheň, ale neviděla ho. Byla v nějaké kuchyni." vysvětlil Nick.
"Nepíšou tam o nějaké kamarádce či známé, která si musela obléct staré hadry?" zeptá se Bára, když si vzpomene, že Tinu ta žena unesla v kuchyni přímo před jejíma očima.
"Ne, nikdo tam nebyl. Jen ona a nějaká další žena, ta která ji unesla. 'Byla silná' popisuje ta dívka. Silnější než ona." Báře začne svítat a začíná tam nacházet jisté podobnosti "To pak bude ženská sekta, ne?"
"Nemyslím si to, přece ji znásilnili," ukáže na text na počítači v kterém se to píše a Nick přikývne.

XXX

Bára si stále lámala hlavu nad tím, jak by se ta sekta mohla jmenovat, ale nemůže na nic přijít. Chce konečně najít Tinu. Chce zastavit ty lidi, co ji unesli, aby už nikomu nic neudělali. Bojí se, ale, že je naprosto bezmocná. Nechce být jen malinkatý človíček co nic nedokáže a co jen rodí děti na počkání. Chce před tím, než porodí, něco dokázat, aby měla dítěti o čem vyprávět.
Za pár minut zaklepe někdo na dveře. Alisea je tedy jde otevřít.
"Dobrý den paní učitelko," pozdraví slušně Alis jakmile spatří McFastovou "Děje se něco?"
"Tlačí nás čas, na co jste přišli?" zeptá se urychleně.
"V 18. století tu existovala sekta, která unesla přibližně padesát dívek a nikdo je už neviděl. Našla se pouze jediná, chybělo jí jedno prso a řekla, že byla znásilněna. Prso bylo ukousnuto, jak dosvědčila vyplašená dívka když se našla." Odpověděl Nick a učitelka nechápala co tu dělá.
"Jak si se sem dostal?"
"Holky se tu nemohly dostat a tak jsem jim odemkl. Na oplátku mi musely slíbit, že jim můžu pomoct. Bára je totiž moje přítelkyně a já o ni mám velký strach, zvlášť od doby, co jsem se dozvěděl o té sektě co unáší dívky." odpoví rozumně, Bára se k němu přisune blíže a jemně ho políbí na rty. Je ráda, že jí neřekl o jejím těhotenství.
"Vidím, že jste do sebe skutečně zamilovaní, ale víc to už nikomu neříkejte. Najít ty tři dívky, pokud jsou ještě naživu, bude jen na vás, tak se nějak domluvte a hlavně držte spolu." usměje se učitelka a odejde z místnosti.
"Počkat!" Zastaví jí Alis když přechází práh "Vy nám nepomůžete?"
"Já teď musím učit," vysvětlí "Už tak mám zpoždění."


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Si-si Si-si | Web | 31. srpna 2012 v 14:03 | Reagovat

Máš moc hezký blog.

2 Kristýna Kaderová Kristýna Kaderová | E-mail | Web | 2. září 2012 v 17:29 | Reagovat

Obě dvě části byly skvělé. A řekla bych, že s tou sektou má ta učitelka něco společného. Ale to je jen můj odhad.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.