Bára v nesnázích | 2. kapitola

26. srpna 2012 v 19:51 | Terka M. |  Bára v nesnázích
  • Jak jsem slíbila, přidávám sem již 2. kapitolu svého nejnovější příběhu 'Bára v nesnázích'! Budete se divit stejně jako já, jak jsme to vymyslela. I když? :)
  • Pusťte se do čtení!

***

Bára s učitelkou uslyší hlasy z kuchyně a přidají do kroku. Už jsou zadýchané a jen se tak vlečou. Taky prošli přes celou budovu školy a ta je dost velká.
Najednou uslyší třísknutí pokličky o zem a i přesto, že nemohou dýchat přidají ještě víc do kroku. Dveře jsou malinko pootevřené a proto do nich vstoupí.
"Třísk!" uslyší Bára za malou chvilku a vidí jak se učitelka pomalu sklání k zemi. V tom si všimne obtloustlé postavy spolužačky Tiny a podiví se jak něco takového mohla udělat. Dnešek je pro ni samým překvapením.
Stín se přiblíží a Bára začíná tušit, že to Tina nejspíš nebude. Za pár minut uvidí ze strany té ženy zářivý úsměv a dojde jí, že už jej někdy viděla.
"Ahoj Báro," pozdraví spolužačka "Další slečna na holení?" zeptá se a hrozivě se zasměje.
"Kdo jsi?" zeptá se Barča zatímco se klepe strachy.
"Ty mě nepoznáváš?" zeptá se miloučce "Ale to jsem já." řekne a vystoupí ze tmy. Bára má pocit, že se brzy dozví identitu člověka, ale jakmile vyjde ze stínu, naděje se rozplyne. Žena má na hlavě zlodějskou kuklu. Jediné, co by ji tak mohlo prozradit je její velká hlava. "Mrzí mě, že mě nepoznáváš," řekne smutným tónem a začne brát kolem krku někoho, kdo sedí na židli. Tu sedící postavu Barča poznává, to je Tina.
"Mám pro tebe návrh," odmlčí se a Bára s napětím očekává co má na srdci "Když jsem začala chodit k vám do školy, s hrůzou jsem očekávala, co mě čeká další den. Často jsem viděla jak se ty s kámoškama posmíváte outsiderům a chtěla bych od tebe jednu věc," napíná ji "Potřebovala bych, kdyby sis oblekla toto oblečení. Nejdřív jsem chtěla obětovat Tinu, ale když si přišla ty." ukáže na hromádku špinavých hadrů a Bára si zacpe nos.
"To po mě nemůžeš chtít." snaží se ještě protestovat, ale to, co žena řekne ji přesvědčí.
"A jestli ne, spolužačku Tinu už neuvidíš." pohrozí ji a ona tedy uposlechne. Tina je jediná, která jí rozumí a i když je tlustá, baví se s ní lépe než s kámoškama. Má ji nejraději, protože se nebaví jen pudřících a nejlepších módních trendech i když by mohla být klidně návrhářka. Umí se perfektně oblékat a když uviděla jak před ni žena hází oblečení zacpala si, stejně jako Bára, nos. Žena to nejspíš ví, Pomyslí si Ale kdo to je?
Bára si tedy přikryla nos malým kapesníčkem a začala si oblékat oblečení co jí neznámá předhodila. Po chvilce si žena toho kapesníku všimne, jde k ní a strhne jí ho. Bára se snaží zareagovat, ale žena byla rychlejší.. popadla Tinu a pádila s ní pryč. Divné, pomyslela si Myslela jsem, že je svázaná. Na chvilku se zamyslí a pak už pádí pryč z kuchyně. Je jí líto, že tam musí nechat svoje značkové hadry, ale nemá jinou možnost.

XXX

"Ano? To je policie?" zeptá se mladá prsatá blondýna..
"Jistě, přejete si?" ozve se do telefonu policejní dispečerka.
"Našla jsem bezvládné tělo paní učitelky McFastové,-" dispečerka ji přeruší.
"Tak se radujte," mrzutě ji pobídne a už už se snaží zavěsit, ale telefon si převezme její kolega.
"Omlouvám se za moji kolegyni, co jste říkala?" optá se blondýnky ještě jednou.
"Jak už jsem řekla-" snaží se zopakovat, ale náhle ji McFastová přeruší hned jak se probere.
"Můžete to zopakovat?" prosí ji policejní důstojník "Padá signál, zavěšuji, zavolejte mi za chvíli zpátky." oznámí a típne hovor.
Učitelka se k blondýnce blíží rychlým tempem a ona nestíhá unikat. Nejraději by svoje jehlovité boty na podpatku zahodila do koše a už je nikdy neviděla, ale to by neměla šanci stihnout.
"Slečno Berká, komu jste to volala?" zeptá se až podivuhodně mile.
"Volala jsem na policii, byla jste v bezvědomí." oznámí jí, ale to ji zřejmě nepřesvědčilo, aby ustoupila.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Líbí se Vám mé příběhy?

Ano
Ne
Ujdou

Komentáře

1 Kristýna Kaderová Kristýna Kaderová | E-mail | Web | 26. srpna 2012 v 21:53 | Reagovat

Pěkně se to vyvíjí. Jsem hrozně moc zvědavá na další kapitolu. Řekla bych, že tohle je trochu jiný druh hororů než tvoje ostatní horory.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.