Když mě ovládl počítač

23. dubna 2012 v 16:53 | Terka M.
  • Článek na filozofické téma "Média a jejich vliv na lidské mozky"
  • Tak tedy čtěte!

---

Usedla jsem k počítači a začala psát jeden ze svých příběhů, když v tom se cosi začalo dít. Netušila jsem, co dělat. Prsty jsem měla přilepené ke klávesnici a neustále něco vyťukávala. Nebylo to k rozeznání. Byly to jen takové divné klikyháky a to, co jsem skutečně chtěla napsat, jsem nenapsala. Pak jsem dopsala.

Předčasně jsem se zaradovala když jsem konečně odlepila ruku z klávesnice, ale neměla jsem se radovat předčasně, protože záhadně má ruka vystřelila k počítačové myši a já už zase byla v pasti. Myš, ke které jsem měla přilepenou ruku najela na malé oranžové tlačítko 'Zveřejnit' a klikla. Já nezapříčinila ani jeden pohyb a ani jeden klik, takže jsem netušila, co se to s tím počítačem stalo, ale ačkoli jsem nechtěla, začala jsem se bezmezně třást.

---

Když jsem zápasila s počítačem, začalo se mi chtít na záchod a já se snažila zvednout, ale nějak to nešlo. Nemohla jsem se od něj odlepit a já poznala, že jsem k němu přilepená i zadkem.
Chytila jsem oběma rukama židli a zkusila s ní odhopsat k záchodu, ale nic se nestalo. Židle byla na zemi přilepená taky.

Už jsem to nezvládala a chtěl jsem skoncovat s počítačem a proto jsem se co nejrychleji otočila k zásuvce, které jsem se dotkla, ale víc než elektrický šok jsem čekat ani nemohla. Tak jsem zase začala přemýšlet.

Chytla jsem tedy myš a najela s ní na "Start", ale nedokázala jsem na ni kliknout a pak jsem tedy začala znovu přemýšlet.

---

Po půl hodině mi došla trpělivost. Praštila jsem do monitoru rukou a on se obrovskou rychlostí zřítil na zem a pak přišla na řadu klávesnice a na té jsem se tedy vyřádila pěkně. Hezky jsem si zanadávala a strašně se mi ulevilo od všech problémů. Z klávesnice začala odpadávat jednotlivá písmenka a začalo se pak z ní i kouřit.

Myš. Ta dopadla nejhůř. Rozmlátila jsem ji pěstí, vypojila obrovskou silou z počítače a vyhodila z okna, aby už víc neškodila. Měli jste vidět jaký se tam pak objevil shluk lidí jásajích, že mají konečně myš. Když jsem na ně zavolala, že nefunguje s hrozícími pěstmi utekli.

A poslední přišla na řadu nejdůležitějších část. Samotná počítačová bedna. Tu jsem rozkopala, hezky jsem si na ní podupala a skoncovala s ní. Neměla to lehké a jak jsem viděla tu spoušť, uvědomila jsem si, že to ani já nebudu mít zrovna snadné.. a tak jsem se brzy začala shánět po novém počítači, ale každý na který jsem jenom sáhla, začal protestovat.

---

Aktualizováno 5. 1. 2014
A pak se divím, že notebook, který jsem dostala k Vánocům, začal protestovat a pak se rozbil, když tu píšu takové horrorové povídky o tom, jak rozbíjím počítač. Vážně už se nebudu vůbec divit, že na mě bude tablet i nadále naštvaný a nebude fungovat tak, jak má.

Závěr jsem pak trochu upravila a celkově jsem to trochu upravila, aby to nebylo tak hrozné :)

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa


Komentáře

1 Sára Sb Sára Sb | Web | 24. dubna 2012 v 9:16 | Reagovat

Páni, tak to jsem přečetla jedním dechem, úžasné.

2 Kristýna Kaderová Kristýna Kaderová | E-mail | Web | 2. března 2014 v 12:47 | Reagovat

Vážně by si s těmito povídkami měla přestat, jinak tě ta technika nebude mít nikdy ráda :(

Příběh byl pěkný, ale chybí mi v tom nějaká pointa.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.