Bydlela jsem v Pravěku

25. dubna 2012 v 16:35 | Terka M. |  Týdenní témata
  • Hezky vás zásobuju těmi příběhy, co?:)
  • Psáno v er formě (už to tu ani nemusím psát, pořád je to v er formě)
  • Čtěte níže!

*****
Zhruba patnáctiletá dívka se svraštěným čelem neměla jméno, neříkali ji nijak, oni vůbec spolu mluvili málo. Dívka byla Vyjímka a tak ji taky nazývali, teda když od ní něco potřebovali. Nevadilo jí to. Byla ráda, že měla jméno narozdíl od ostatních.
Častokrát se bavila se zvířaty, které chovali aby se uživili. Mamka jí to zakazovala, protože byla toho názoru, že jak si jednou něco oblíbí, umře hlady. Na to se jí ale Vyjímka pěkně vykašlala, protože maso jíst nehodlala. Vlastně ani pořádně nechápala proč by měla jíst svoje přátele. Byla, jak bysme to řekli dneska - vegetariánka. Říkali, že ji měli pojmenovat Ta co nejí maso a ona na ně za to byla naštvaná. Nebavila se s nima kvůli tomu klidně i měsíc a jim to ani trochu nevadilo. Byli toho názoru, že je lepší pracovat a jíst než mluvit. Vydávali pouze takové skřeky, které mluvení připomínalo pouze vzdáleně.
Všichni chtěli vědět jak se Vyjímka naučila mluvit. Jestli to má od rodičů, které by v tom případě museli potrestat nebo od zvířat, které stejně už snědli.
*****
Jednoho dne její rodinu napadl mamut a to tak silný, že se ho všichni báli. Netušili co od něho čekat a tak schovali ženy a děti a později se schovali i muži, protože se jim strašně klepala kolena a nesnesitelně se báli.
V jeskyni byli tehdy všichni.. tedy všichni normální.
Chyběla tam Vyjímka a hned jak si toho ostatní všimli, tak ji šli hledat.
Nenašli.
*****
Vyjímka ležela na trávě a poslouchala zvuky přírody, kterou tak moc milovala. Nevydržela bez ní ani jeden jediný den a nejraději se zaposlouchala do cvrlikání Vrkotočů, barevně zbarvených ptáčků, kteří byli bohužel slyšet pouze v pravé poledne nebo pravou půlnoc a to už Vyjímka poznala kdy je co.
Za pár minut tam přišel čtyřicátník a snažil se Vyjímku prásknout po hlavě, aby byla jeho žena a splodila mu mnoho dětí. Jenže Vyjímka se otočila, palici mu sebrala a ruku mu zkroutila tak, aby si na to už víckrát pamatoval. Nebylo to totiž poprvé, protože muž ji takhle už několikrát uháněl. Vyjímka milovala jiného. Nebyla jiná jenom v mluvení, ale i v tom, že milovala.
*****
Vyjímka chtěla, než umře nějakou tragickou smrtí vykonat nějaký dobrý skutek, a nebo chtěla své velké rodině udělat radost a to v tom, že by ulovila nějaké zvíře, aby se všichni, teda kromě ní, najedli. Bohužel se strašně bála, že by pak neskončila v nebi.
Kdysi, když byla ještě malá, se dostala do zajetí nějakou rodinou v které spolu všichni mluvili a ona to zřejmě od nich odkoukala. Za toto jim byla vděčná. Rodina taky, jako ona, nejedla maso nýbrž výhonky rostlin a nějaké divné plodiny, které u nich nikdy neviděla.
*****
Ještě téhož dne "navštívil" jejich rodinu tentýž mamut co ráno a ona se ho tedy snažila ulovit, protože tohle už bylo osobní. Bránila svoji rodinu i když se s ní často hádala, ale i tak, měla ji ráda. Bránila ji dlouho a netušila proč to tak trvá. Chtěla toho mamuta zabít co nejrychleji, aby už měla pokoj, ale byl silný.
Byl silný a ona slabá.
Nevydržela dlouho ten nátlak a po chvilce se vysílená zhroutila na zem.
Mamut ještě stále nad ní se ničeho nelekal a jakoby necítil, že je přítel všech zvířat, začal do ní "kopat" a šlapal po ní svými nejméně 100 tunami a Vyjímka se v posledních silách probudila a poslední slova zněla "Nechte zvířata být, oni za to, že mě napadl tento mamut nemůžou."
A jak přikázala, tak se taky stalo. Její rodina dojedla poslední mamuty co tam pobíhali a pak se vrhla na "Vegetariánskou dietu".
Nejíš-li maso, nevadí, jednou můžeš zachránit lidstvo.
*****
Mějte se!
Zdraví Terka M.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Líbí se Vám mé příběhy?

Ano
Ne
Ujdou

Komentáře

1 Molly Heddy Law Molly Heddy Law | Web | 25. dubna 2012 v 17:00 | Reagovat

Píšeš úžasné příběhy :') moc ráda je čtu!:))♥

2 LukasLongr LukasLongr | E-mail | Web | 25. dubna 2012 v 17:57 | Reagovat

Takový fantastický konec. Normálně by lovili, dokud by nevyhynuli. Jinak povídka je to pěkná.

3 iX iX | Web | 25. dubna 2012 v 19:59 | Reagovat

Jsi šikovná na psaní příběhů :)
A i mě to rozesmálo! :D
"Ta co nejí maso"

Povedené ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.